• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pytanko

maara

Im N00b xD
Joined
Sep 13, 2008
Messages
19
Reaction score
0
moze orientujecie sie kiedy wyjdzie nowsza wersja tfs niz 0.3.4pl2 moze da ktos prywatnie jakiegos silniczka z donatorow ;] ?
 
Jednak wydaje mi się, że łamią licencję tym priv svn
gdyż każde udoskonalenie, poprawka powinno być opublikowane dla ogółu, ale to tylko moje noobskie zdanie usera który ma tylko 235 postów :D
 
Jednak wydaje mi się, że łamią licencję tym priv svn
gdyż każde udoskonalenie, poprawka powinno być opublikowane dla ogółu, ale to tylko moje noobskie zdanie usera który ma tylko 235 postów :D

To ich przeróbka i mogą z nią robić co chcą, to tak jak wparować komuś do chaty i mówić, że skoro używa ogólnodostępnych nasion w swoim ogródku z których powstała np. jabłoń to jabłka z tej jabłoni należą do wszystkich i ma się nimi dzielić :p
Równie dobrze możesz podbić do wszystkich ownerów OTSów i mówić, że mają oddać source bo jest darmowe >.>
Ciesz się, że w ogóle je dają :p
 
@up złe porównanie :)

Trzeba sie wczytać w licencje. A wiecie, że na linuxa w firmie trzeba mieć paragon ? :) PArodia xD
 
chuj tam z nimi i tak mam tam dostęp i kiedy chcę to wbijam:)
 
Last edited:
To co jak jestes donatorem na forum do masz dostep do 0.3.5 ? czy trzeba komus zaplacic ? buahah
 
To nie jest finalna wersja 0.3.5, czesto duzo mniej stabilna niz 0.3.4PL2 wiec naprawde nie macie o co plakac.
 
Licencja GPL wymusza na twórcy oprogramowania publikowanie wszelkich zmian w kodzie objętym tą licenją. Autorzy kodu dobrowolnie wybrali tą licencję i łamiąc jej postanowienia (ograniczony dostęp do svn) łamią prawo. Powtarzam, zmiany w kodzie na GPL muszą być publikowane. Deweloperzy, przemyślcie jeszcze raz prywatny svn (zlikwidujcie) albo zmieńcie licencje (będzie fork), polecam dokształcić się z takich terminów jak wolne oprogramowanie.
 
a nie mówiłem xD W końcu ktoś mnie uczy @up :)
 
Licencja GPL wymusza na twórcy oprogramowania publikowanie wszelkich zmian w kodzie objętym tą licenją. Autorzy kodu dobrowolnie wybrali tą licencję i łamiąc jej postanowienia (ograniczony dostęp do svn) łamią prawo. Powtarzam, zmiany w kodzie na GPL muszą być publikowane. Deweloperzy, przemyślcie jeszcze raz prywatny svn (zlikwidujcie) albo zmieńcie licencje (będzie fork), polecam dokształcić się z takich terminów jak wolne oprogramowanie.

To jest wolne oprogramowanie, bo udostępniają kod źródłowy, a bycie donatorem to już inna sprawa.
 
Mówiąc o wolnym oprogramowaniu mamy na myśli swobodę, a nie cenę. Nasze Powszechne Licencje Publiczne wprowadzono po to, aby zapewnić Państwu swobodę rozpowszechniania kopii tego oprogramowania (i - jeśli ktoś chce - pobierania za tę usługę opłaty), jak również aby udostępnić kod źródłowy oraz umożliwić dokonywanie zmian tego oprogramowania lub wykorzystywania jego fragmentów w nowych, wolnych programach. Nie bez znaczenia jest też sama możliwość dotarcia do Państwa z informacją o wszystkich tych udogodnieniach. [...]

2.
Możesz modyfikować swoją kopię czy kopie Programu oraz dowolne jego części, tworząc przez to pracę opartą na Programie, jak również kopiować i rozprowadzać takie modyfikacje i pracę na warunkach podanych w pkt.1 powyżej - pod warunkiem przestrzegania całości poniższych wymogów: [...]

Możesz pobierać opłatę za fizyczną czynność przekazania kopii i według własnej decyzji możesz za opłatą proponować ochronę gwarancyjną. [...]

GNU - Licencja Publiczna GNU

Nie łamią prawa. Nie muszą publikować wszystkich zmian w kodzie.
 
srorupcja, nie dość, że nie znacie przyczyn utworzenia prywatnego svn, do którego _nikt_, prócz developerstwa do tej pory nie miał dostępu, bo wprowadzone zostało to całkiem niedawno, aby wspomagający mieli dostęp do testowania tego, co robimy, to jeszcze płaczecie o 0.3.5, którego jeszcze nie ma, a uważacie się za fajnych, bo ktoś tam Wam powiedział, że ktoś tam kupił- fail. to jest SVN, 0.3.5_SVN, a to znaczy, że z tego dopiero zostanie wydany 0.3.5, bo nim jeszcze nie jest. natomiast pan h4v jest słabo doinformowany na temat licencji :)
 
To może jakiś koment dlaczego nie ma racji. Bo nie bo nie mi nie wystarcza :)
 
Rzeczywiście, GPL pozwala na pobierania opłat za "przekazanie kopii" i jeśli wykupienie donora to właśnie ta opłata, a nie za jakieś bonusy na forum, to zwracam honor (szczegół, że to transakcja wiązana). Z drugiej strony ograniczacie dostęp dla osób, które mogłyby wysłać patcha, ale to już Wasz wybór (pewnie nie ma za dużo takich osób). Dziwne jest też to, że ograniczacie sobie grono osób testujących Wasz soft.
 
Back
Top