• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Różne funkcje lua tfs 1.0 - pomoc w pisaniu skryptu

Kubuxxx

Title
Joined
May 25, 2009
Messages
91
Reaction score
2
Witajcie,
potrzebuje pobrać nazwę lidera party w rozmowie z npc, próbuję użyć funkcji getLeader() jednak w konsoli wywala mi błąd.
Przypisuje to w ten sposób: local leader=getLeader() i nawet bez dalszego wykorzystania zmiennej leader wywala błąd. Że niby wartość jest nil, ale chyba nawet jak jest nil to powinno przypisać prawda ?

Drugie pytanie. Nie potrafię użyć funkcji getMemberCount(). Ona chyba powinna zwracać liczbe osób w party, jednak wywala mi błąd podobny jak wyżej. " attempt to call global getMemberCount() <a nil value>".
Zamiast tego używam #getPartyMembers(cid) i wtedy działa ale mogli byście wytłumaczyć wtf i gdzie jest błąd w rozumowaniu moim ?

Zauważyłem że getPartyMembers(cid) jest typu boolean a z operatorem # zwraca liczbe ludzi w party, false gdy nie ma party a true gdy jest.
Niestety w listach funkcji nie są opisane funkcje są napisane tylko ich nazwy i argumenty przyjmowane. Da się jakoś te brakujące informacje sprawdzić? Zwracane wartości np. ?
 
Czy jest możliwość uzyskania nazw czlonków party w momencie kiedy jest ono usuwane ? Jak np. lider party kliknie leave party.
w events jest funkcja Party: onDisband() ale nie przyjmuje żadnego argumentu tak jak onLeave() albo onJoin() więc w momencie kiedy party jest disbanded nie mogę wykonać żadnych funkcji na członkach party bo ich nie mam.
Da się temu jakoś zaradzić ?

Edit://
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jaka jest różnica między Game.setStorageValue(key, value) a setGlobalStorageValue(key, value)?
 
Last edited:
Back
Top