• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

>> Rozwiązane Problemy <<

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
W tym temacie będą zamieszczone (w pierwszym poście, linki do tematów na PB z częstymi problemami, które zostały rozwiązane, po to by nie doublować )


Source





Jeśli temat nie łamie regulaminu i nie zostanie skasowany, to od jutro lub we wtorek wkleje więcej linków, narazie póki nie mam pewności, że temat zostanie nie ma co się męczyć w ich wklejanie.

Aha w bardziej zawiłych problemach obok nazwy będzie krótkie wyjaśnienie.


Code:
Changelog:

->>> 29.05.2012 r.:
Poprawiono opisy + nazwy do linków, oraz wstawiono punktory i pogrubiono tytuły, do tego przy FIX'y są oznaczone kolorem czerwonym w kwadratowych nawiasach []

Kategorie zostały zapisane większą czcionką (size 5)
 
Last edited:
Nie wiem dlaczego miałby zostać usunięty, jak będziesz to aktualizował na bieżąco to przykleję.
 
Okey to zaczynam dodawać linki wraz z opisami;
do innych użytkowników; jeśli czegoś tu brakuje to poprostu odpiszcie w tym temacie, wraz z podaniem linka do konkretnego tematu i krótkim opisem problemu, z ewentualnym uzasadnieniem czemu miałby znaleść się na liście

//
narazie dokopałem się do tej strony
http://otland.net/f28/index8.html
;s
 
Last edited:
Apropo problemu "zamiast atakować leczy", nie ma tam pełnego rozwiązania, a poprawa tego przypadku zajmuje troche dłuższą chwilę.
 
Seminari said:
przestań robić orshabumby na 1000000000 lvle i po 5000k obrażeń
to jak najbardziej pełne rozwiązane
poza tym elf napisał jaki typ uzyć
a resztę sobie znajdą(chociaż... jak ktoś daje dmg wymagające 64 bitowej liczby bez znaku...)
 

1) zamiennik funkcji rzeczywiście warto ująć w temacie, zaraz to zrobię
2) Z pobieraniem imienia npc, to ktoś mi mówił, że jest ponoć wbudowana funkcja w tfsie, nie sprawdzałem, zrobiłem "własną"
Lua:
local function getCurrentNPCName ()
		name = getCreatureName(getNpcCid())
		return name
	end

zaraz ją dokleje do pierwszego postu



#triamera

elf tam podał rozwiązanie by ująć to w int64_t, ralcoral jeszcze napisał dokładnie gdzie (w combat), a autor tematu napisał, że problem został rozwiązany, tzn "dzieki @ close"


// dodałem parę nowych rzeczy, w tym exhausted w lua


// kopam kopam
http://otland.net/f28/index10.html
 
Last edited:
Przyklejam. Zrób to jeszcze bardziej przejrzyście - np. użyj pogrubienia dla nazw problemów.

I użyj

  • listy

zamiast

->
 
Przyklejam. Zrób to jeszcze bardziej przejrzyście - np. użyj pogrubienia dla nazw problemów.

I użyj

  • listy

zamiast

->


Zrobione, dzięki za pomysł z listą, teraz o wiele lepiej i czytelniej wszystko wygląda.
 
Zamiast głupio komentować,
Powinniście serio dziękować.
 
Last edited:
no no ładny temacik.
ps: to nie działa nawet z dodaną funkcją onMove
Lua:
function onMoveItem(cid, item, formPosition, toPosition, fromItem, toItem, fromGround, toGround, status)
toPosition.stackpos = 10
if(getThingFromPos(toPosition).uid)then
   doPlayerSendCancel(cid, "Sorry, you cannot put more items on this tile.")
   return false
	end
end
Bo cały czas nie można kłaść itemów na glebe
 
no no ładny temacik.
ps: to nie działa nawet z dodaną funkcją onMove
Lua:
function onMoveItem(cid, item, formPosition, toPosition, fromItem, toItem, fromGround, toGround, status)
toPosition.stackpos = 10
if(getThingFromPos(toPosition).uid)then
   doPlayerSendCancel(cid, "Sorry, you cannot put more items on this tile.")
   return false
	end
end
Bo cały czas nie można kłaść itemów na glebe
A co ma robić?
 
Ma za zadanie sprawdzać ile itemów jest na glebie i jeśli więcej niż 10 to nie da sie położyć na tego stacka nic więcej.
 
mała zmiana w sprawdzaniu czy da się tam położyć w źródle by wystarczyła a nie jakieś luahaki, które jak widać nie działają
 
Back
Top