• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Rozwiązany]getPlayerSecureMode

Status
Not open for further replies.

margoh

{{ user.title }}
Joined
Apr 1, 2013
Messages
806
Solutions
18
Reaction score
350
Witam,

Mam problem, chciałem na "swoim serwerze" zrobić coś z tym, że używając area spella atakowało ludzi bez zaznaczonego secure moda.
Zrobiłem wszystko co trzeba jak w poradniku. Skompilowałem, wszystko ładnie poszło bez błędów przy kompilacji.
Próbując sprawdzić czy wszystko "paca" wbiłem w grę na mc (ofc). Uderzając ze spell, nie wyświetla efektu, że uderzyło kolesia (powinno wyświetlić, pomimo niezadania obrażeń).
Wchodzę w konsolę, a tu mam taki błąd:

ervmdg.jpg


Proszę o pomoc, w rozwiązaniu tego błędu.

Pozdrawiam,
margoh.



@edit.

Trochę pogrzebałem i działa, ale nie zadaje DMG ni z melee, ni z magic. What to do? ;/
 
Last edited:
Lua:
function onCombat(cid, target) 
    if(target and isPlayer(target) and getPlayerSecureMode(cid) == 0) then 
        doPlayerSendCancel(cid, "Turn secure mode off if you really want to attack unmarked players.") 
		return false
		elseif(target and isPlayer(target) and getPlayerSecureMode(cid) == 1) then
    return true
end
end
 
nie ma takiej funkcji jak getPlayerSecureMode w tfs, a przynajmniej ja jej nie widze,
za to jest getPlayerModes(cid) zwraca tablica (chase,fight,secure)
Lua:
local modes = getPlayerModes(cid)
if (modes.secure == SECUREMODE_ON) then
...
end
 
Wiem, że nie ma, ale dodałem do luascript.cpp zgodnie z poradnikiem.
P.S. Spróbowałem z Twoim sposobem, nie działa.
TFS 0.3.6pl1 Tibia 8.54.

- - - Updated - - -

Ok poradziłem sobie jakoś. Ale teraz mi nie zaznacza potworów, co zrobić?

- - - Updated - - -

A jednak nie ;c Użyłem czaru 3x i włącza automatycznie skulla :/
 
Last edited:
Bump

- - - Updated - - -

averatec, spróbowałem Twoim sposobem, no i nie da się zaatakować nikogo, nawet potwora. (przy włączonym i wyłączonym secure modzie)

Jakaś pomoc? ;c
 
Apeluję aby nie pomagać temu osobnikowi, ponieważ jest to największy kretyn jakiego pamiętacie czyli dima. Jak wszystcy wiemy zbluzgał użytkowników pb a teraz prosi sie o pomoc.
 
kentash, nie znasz mnie, więc nie wyzywaj mnie od dim....

po drugie jeżeli to "kretyn" i "dima" kierujesz w moją stronę to żądam ukarania Ciebie, uraziłeś mnie tym
 
Ok, wasz trolling jest o 100 lat za młody by mnie jakkolwiek zdenerwować.



Still potrzebuję pomocy.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top