• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Schody nie działają w dół

Cykotitam

Banned User
Joined
Mar 24, 2011
Messages
121
Reaction score
7
Wiecie może czemu te schody na Yalahar nie działają w dół
rSo8D.jpg

chodzi mi o 8.42 pewnie nie jeden z was to miał i zastępywał je tamtymi kamiennymi bo w 8.6 one normalnie działają a w 8.42 tak jakby spadam i w schodach siedze
<item id="7924" name="stairs">
<attribute key="floorchange" value="south"/>
</item>
 
A czy wartość nie powinna być north? Nie znam się na tym, ale raczej powinny wywalać na górę, czyli północ.
 
Zrob szybki kodzik action ;p dodaj tam np action 1001-10004 kazdemu daj po 10001..10002.10003.10004 i zrob w skrypcie movement ze jak sie wejdzie na action x to cie tpnie na ta kratke wyzej proste

W sumie musze sobie zobaczyć czy u mnie to działa zaraz zrobie ten kodzik ;p
 
ale to gupota troche w sumie
tlyko czemu to normalnie nie działa ;dd
 
<movevent type="StepIn" fromaid="15231" toaid="15235" event="script" value=".lua"/>


-- ### onStepIn
function onStepIn(cid, item, pos)

local act15231 = {x=1091,y=1338,z=7}
local act15232 = {x=1192,y=1338,z=7}
local act15233 = {x=1193,y=1338,z=7}
local act15234 = {x=1194,y=1338,z=7}

if item.actionid == 15231 then
doTeleportThing(cid,act15231)
end

if item.actionid == 15232 then
doTeleportThing(cid,act15232)
end

if item.actionid == 15233 then
doTeleportThing(cid,act15233)
end

if item.actionid == 15234 then
doTeleportThing(cid,act15234)
end

end

nie wiem czy to glupota ale widzialem ze ktos dodawal to w skryptach na otlandzie cos podobnego na schody wlasnie te z ktorymi masz problem wiec moze cos jest nie tak ja ci dalem tylko 1 pomysl zeby to zrobic ciesz sie ze chociaz cos bo mozesz sobie zamiast tego zrobic 4 teleporty pod schodami jak wolisz ;p
 
albo inne schody poprostu
ale najdziwniejsze to że w 8.6 działa ;]
ta niezły skrypt a nie pomyślałeś że on tepuje w jedną strone bo już z powrotem nie wejde xD
 
bo actionid nie wklejasz na podloge tylko na schody :)... wiec jak ktos schodzi to schodzi chyba normalnie na kratke przed schodami a nie na schody? DObra to powiedz mi czy ty sie na tych schodach pojawiasz ja wchodzisz czy wychodzisz z yala ? dla mnie to powinno dzialac normalnie normalnie ;p zobacze jak u mnie to jest zaraz
 
no właśnie wywala cie na kratke i jak znów staniesz na schody to cie znów wraca na tą kratke przecie ;d
 
Dobra poradziłem sobie z tym dałem tu te niewidzialne podłogi
b5Bzq.jpg

i na każdej osobno movementsa który teleportuje cie na dół tam przed schody a żeby powrócić normalnie to dałem też movementsy na schody które cie tepną tam na góre
do zamknięcia :p
 
lol, daj w funkcji teleportThing

if na nowej pozycji są schody to pobierz poprzednią pozycje i zależnie od niej przeteleportuj 1 kratkę na północ/wschód/zachód/południe

hah tak patrzę teraz link co dał erazma, to zrób podobnie tylko zamiast bawić się w actiony daj poprostu itemid


myślę, że to ci nie działa bo czegoś brakuje w libie, ale niewiem dokładnie czego, więc mogę się mylić
 
lol, daj w funkcji teleportThing

if na nowej pozycji są schody to pobierz poprzednią pozycje i zależnie od niej przeteleportuj 1 kratkę na północ/wschód/zachód/południe

hah tak patrzę teraz link co dał erazma, to zrób podobnie tylko zamiast bawić się w actiony daj poprostu itemid


myślę, że to ci nie działa bo czegoś brakuje w libie, ale niewiem dokładnie czego, więc mogę się mylić

heh przecież napisałem że mi działa, żadnych libów nie potrzeba
normalna imitacja schodów ;d

- - - Updated - - -

To nie lepiej sprawdzić jak to jest rozwiązane w nowszym TFS? :wub:

no w nowszym tfs właśnie nie potrzeba żadnych rozwiązań przy tym, działa normalnie
i najgorsze jest to że nie widze żadnej różnicy w items.otb czy w innych rzeczach w moim 0.3.4pl2 a nowszym tfs ;/
 
heh przecież napisałem że mi działa, żadnych libów nie potrzeba
normalna imitacja schodów ;d

- - - Updated - - -



no w nowszym tfs właśnie nie potrzeba żadnych rozwiązań przy tym, działa normalnie
i najgorsze jest to że nie widze żadnej różnicy w items.otb czy w innych rzeczach w moim 0.3.4pl2 a nowszym tfs ;/

patrz ale Ty to rozwiązałeś, że dałeś na miejsce zejścia kratkę "kosmosu" tzn niewidzialną kratkę i step in teleport, a ja Ci proponuje, żebyś zamiast kratki zejścia użył poprostu samych schodów :D
 
Back
Top Bottom