• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Serwer bierze za duzo ram ! Problem ! Pomocy !

szyszek05

New Member
Joined
Sep 21, 2008
Messages
35
Reaction score
0
Witam
Mam problem z moim serwerem, gdyz po jego wlaczeniu na serwerze dedykowanym gdzie mam 2GB RAM, ciagnie mi 1,6 Gb i przy save lub cleanie serwer sie crashuje. Nawet co 20 minut. Uzylem programu Laatido jednak nic on nie dal.
Uzywam Windows Serwer 2008
Silnik to TFS 0.4.1
Mapka wazy 46mb

Czy jest mozliwosc usuniecia tego problemu ?
Prosze o szybka odpowiedz, bo ludzie z serwera odchodza.
 
Code:
Mapka wazy 46mb

Moja ma coś koło 20 MB i ciągnie 800-1200 Ram, więc tego nie unikniesz. Kup lepszego Dedyka lub Vpsa
 
zapisz gdzieś mapę a potem to zrób.

RME MAP EDITOR

edit/other option/remove all unreachable tiles

latido by ci pomogło gdyby ten windows był pod 64 bits
 
Haleko bardzo dziekuje ! Rep ++
Moja mapka wazy o 9 mb mniej !
I bierze teraz 1,3Gb RAMU, wiec mysle, ze nie powinnien sie teraz serwer crashowac.
Jak dalej bedzie cos nie tak to napisze :)
 
Dla porównania, ok. 96 MB mapy zajmuje 3 GB RAMu na Linux 64 bit.
Laatido ma zastosowanie gdy masz windowsa 64 bitowego i masz więcej niż 4 GB RAMu.
Już nie wspomnę o tym, że windowsa odradzam :)
 
Dla porównania, ok. 96 MB mapy zajmuje 3 GB RAMu na Linux 64 bit.
Laatido ma zastosowanie gdy masz windowsa 64 bitowego i masz więcej niż 4 GB RAMu.
Już nie wspomnę o tym, że windowsa odradzam :)

u mnie 120 mb rl mapka zajmuje niecałe 2gb ramu >.<, bez laatido się nie odpala. (Windows 7 x64, 4gb DDR3)

Dla porównania na VPS'ie ta sama mapka: Debian 5 - 32 bit, 250 graczy online.
http://img193.imageshack.us/img193/6092/ewgw.png

Nie wiem skąd Ci się wzięło 3GB, może nie kompilujesz z -D__GROUND_CACHE__, albo masz tak wyjebany serwer gdzie gra 1000 osób :D
 
zajmuję nie całe 2 gb ramu czyli mniej a bez laatido się nie odpala ? :blink:

Dokładnie. Na moim komputerze RL Mapka 120 mb nie chce się odpalić, ale z LaatiDoo zabiera 2GB ramu.. ten TFS to kpina jakaś :D

@UP Jaki webmin?
Mówię o Windowsie 7, x64.
 
Jeśli nie podoba ci się TFS, a swój serwer stawiasz na Windows 7, możesz użyć innego silnika - tutaj mam na myśli przykładowo nowo-powstały projekt opentibiaxna, który po odpowiedniej rozbudowie może wydawać się dość ciekawym rozwiązaniem. Przy tym, że dodatkowym atutem jest to, że wszystko opiera się na języku C#, który jest dość łatwym językiem, gdy za się podstawy (Javy, lub programowania).


Zostaje, też sprawa bezpieczeństwa - ale wydaje mi się, że autor wypuścił serwer wolny od błędów =).​
 
ach i ta dokumentacja w jezyku portugalskim/hiszpanskim... Wszystko jest kwestia optymalizacji. Sporej wielkosci mapa evo moze zajmowac nie wiecej niz 15 mb jesli sie dobrze zoptymalizuje. Do tego nie uzywac glupich skryptow i i 1 gb ram wystarczy do utrzymania sredniej wielkosci serwera (kolo 50-99 graczy onlajn srednio) i na tfsie. A zawsze jest tez lepszy pod wzgledem wydajnosci otserv
 
Jeśli nie podoba ci się TFS, a swój serwer stawiasz na Windows 7​

Przyzwyczaiłem się do TFS'a, mój server stawiam na linuxie. :p
Co do C#, ta jest on bardzo prosty - zwłaszcza Windows Applications. :D

Również się z tobą zgodzę pod kątem wydajności.
 
wg mnie takie coś to lekka chciwość, ale sam nie mogę zrobić nic innego jak tylko kupić "kombajn" bo mam rozległe ciasno upchane tereny na 73,2 mb custom mapie, na której wciąż połowa nie jest jeszcze gotowa.
 
Back
Top