• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

serwer nieco oldskulowy - Wasze opinie

fracek91

Member
Joined
May 30, 2008
Messages
423
Reaction score
8
Siema, jako, ze przesiaduje troche czasu przed kompem i nie lubie go tracic tak bezkonstruktywnie na siedzenie na jakiejs stronie (facebook czy cos innego) albo granie w gry pomyslalem, czy nie pobawic sie w robienie jakiegos nowego otsa, tak zeby na wakacje mozna go bylo odpalic. Pomyslalem sobie, ze ja to bym chcial pograc na takim 7.8-8.0, ze starym klimatem, ale z hotkeyami bo jakos w sumie ja nie cierpialem po 7.7 updacie, moze dlatego, ze akurat wtedy mialem przerwe (od 7.5 do 7.9). Mniejsza o to. Chcialbym sie Was spytac o to tylko czy taki serwer mialby szanse na "ukulanie" 200 osob online srednio jezeli bylby dobry. Od razu trzeba zalozyc, ze wiekszosc obecnych graczy ots nie bedzie grala, ale co z ludzmi, ktorzy juz nie graja, albo szukaja starego klimatu, ale nie odpowiada im jakas mega oldskulowa tibia typu 7.1 czy 7.5. Aha, co do exp stejdzow to wynosilyby one 3-5x, w sms shopie brak itemow, tylko pacc- 3,66/tydzien. W sumie gdyby ktos chcial sie w to zaangazowac to tez byloby spoko, chociaz przypuszczam, ze Wy mnie bedziecie bardziej zniechecali, ze szkoda czasu i tak dalej. Moze i racja, ale dopadla mnie taka nostalgia i mysle, ze nie tylko mnie, a w wakacje ludzie beda sie nudzili wiec moze to jednak ma jakies szanse powodzenia? Komentujcie :cool:
 
Zeby gralo 200 osob musialbys dac kazdemu po milion punktow i eventy na pkt co godzine jak to robia te wszystkie nowe tandetne rl map co przy 600 osobach ledwo 2 kola zarabiaja
 
1.
Wakacje to najgorszy moment na start serwera.
2.
Niestety 7.6 już umiera, aby nie być gołosłowny proszę oto dowód.
Statystyki wyszukiwarki Google
3.
W sumie ja mógłbym pograć na jakimś prostym 7.6-WAR, jednak myślę że zbytniego rozgłosu nie będzie miał twój serwer.
4.
Stawiaj RL mapę i zarabiaj kasę :D
 
Wakacje to najgorszy moment na start serwera? Według mnie jesteś w ogromnym błędzie, prowadzę/prowadziłem 2 serwery, a rekordy liczby osób na nich osiągałem właśnie w Czerwcu, co prawda Lipiec to już gorszy miesiąc, wiadomo - wtedy najwięcej ludzi wyjeżdza itp.

#topic
Zrób sobie jakiś projekt jak nie masz co robić, zadbaj o dobrą reklamę i kto wie... ^_^
 
#topic
Zrób sobie jakiś projekt jak nie masz co robić, zadbaj o dobrą reklamę i kto wie... ^_^

This! Jak nie masz co robic i masz wolny czas to nawet sie nie zastanawiaj i rob projekt, nawet jesli nic z tego nie wypali to zawsze to jakis exp++ z otsami ;d.
 
mialem jakies tam evo otsy przez 3-4 miesiace w sumie tak na powaznie staly, w sumie nic nie osiagnalem specjalnego, do kieszeni na czysto wpadlo jakies 1,5k zlotych, moze nawet lekko przesadzam. Bardziej sie zastanawiam czy jest sens probowania z takim nietypowym serwerem czy robic po prostu taka "masowke" jakiej jest pelno na pierwszej stronie otservlist

I jak wspomnialem ma to byc raczej na klienta 7.6+ czyli 7.9 lub 8.0, bo wydaje mi sie, ze czesc ludzi, ktorzy by chetnie pograli na serwerach oldsqlowych odraza to, ze nie ma tam hotkeyow, zwlaszcza tych co nie uzywaja bota/nie umieja go uzywac. W wakacje do tego doszloby troche ludzi, ktorzy juz nie graja w tibie, ale nie maja co robic, jakby zobaczyli taki ots to chyba by chetnie pograli. Do tego w 8.0 dodano frosty wiec byloby wiecej miejsc do expienia dla wyzszych leveli. No i w ogole chcialbym odtworzyc ten klimat real tibii z tamtych czasow, to znaczy random pk latajacy po serwerze grupujacy sie w teamach (tak, to bylo fajne, zwlaszcza jak sie bylo po stronie tych pkujacych), 2 teamy zamiast dziesieciu (temu sprzyjalby niski exp i brak exp stejdzow i brak war moda). Czy ma szanse wypalic? Ja sadze, ze byloby jakies zainteresowanie, ale mogloby ono zmalec, zwlaszcza, ze ludzie zniechecaliby sie chyba padaniem od pk i malym expem... Ale w sumie to bylby ciekawy experyment, tylko szczerze powiem, ze szkoda bedzie kasy jak nie wypali. A moze jeszcze cos dodacie?
 
Last edited:
Ja bym sobie na 8.1 pograł jak już, nie przepadam za 7.6 +, ale szanse są duże że graczy zyskasz, bo wiele osób jeszcze poszukuje dobrych serwerów tego typu.
 
Wakacje to najgorszy moment na start serwera? Według mnie jesteś w ogromnym błędzie, prowadzę/prowadziłem 2 serwery, a rekordy liczby osób na nich osiągałem właśnie w Czerwcu, co prawda Lipiec to już gorszy miesiąc, wiadomo - wtedy najwięcej ludzi wyjeżdza itp.

#topic
Zrób sobie jakiś projekt jak nie masz co robić, zadbaj o dobrą reklamę i kto wie... ^_^


Mylisz sie.
Ja na moim servie zarobilem wlasnie na wakacje.
Podczas moich 2 tygodniowych wakacji ;(
Ale po tygodniu znalezli blad i dupa ... wszyscy odeszli ;d

Ale mialem najlepszy zarobek.
Moze rekord graczy nie padl ale gralo sporo.


@Topic
Ja bym chetnie pogral na 7.92 (otsrumia)
Mysle ze nie bylo by botow : Ciekawe Questy / Reklama / Itemy z questow
i mysle ze mozesz odniesc sukces

To nie tibia 7.6 umiera tylko ogolnie Tibia.
Statystyki wyszukiwarki Google
 
Mógłbyś spróbować coś postawić typu serwera "karamy-war", tylko pod tibia 7.6-7.92, te klimaty ;) Sam bym na takim zagrał ;)
 
chciałeś raczej nazwać temat (serwer nieco STARODAWNY - Wasze opinie)

takie servery to już przeszłość nawet jak by grali to tydzień by pograli i zwiali może nieliczni by zostali

zajmij się czymś 8.7 = lepsza agrafa i bardziej pełna szafa.
 
chciałeś raczej nazwać temat (serwer nieco STARODAWNY - Wasze opinie)

takie servery to już przeszłość nawet jak by grali to tydzień by pograli i zwiali może nieliczni by zostali

zajmij się czymś 8.7 = lepsza agrafa i bardziej pełna szafa.
Trololo, musisz miec niezle na bani jak oceniasz wersje Tibii pod wzgledem grafiki, przeciez to jeden i ten sam syf jest ;].
 
na 7.92 silnik wziac tfsa jakiegos stabilnego na nowszego klienta i bawic sie w usuwanie funkcji, ktorych nie bylo i kombinowanie czy jest cos stabilnego? I na czym polega ten ots karamy? Nie gram w tibie/na otsach juz od dluzszego czasu
 
Jeśli chcecie pograć na 7.92 to zapraszam do siebie. Mój jeden z najstarszych otsów 7.92 wystartował w lutym 2007 roku. Możecie już zacząć się śmiać ;] (sculland.ots24.net) i chodzi do tej pory bez restartu postaci. Silniki na linuxie, bez crashy, lagów. Jako jeden z ostatnich posiadam właśnie stabilne serwery pod 7.92 które sam rozwijam. Załatane zostały wszystkie bugi i serwer chodzi stabilnie. Wczoraj odbył się pierwszy w historii reset charów na ultra.ots24.net. Serwery cieszą się nawet sporym zainteresowaniem dlatego ich nie wyłączam. Chętnych do gry serdecznie zapraszam. Stary dobry klimat!
 
Back
Top