• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Shadowcores > rewolucja w świecie open tibia?

kentash

sunwell.pl
Joined
Dec 1, 2012
Messages
287
Reaction score
21
Location
germany | Alabama
Co myślicie, 2101 osób online padł wczoraj taki rekord, jest to liczba która nie padła jeszcze na żadnym ots, i zapewne nie padnie, nawet na rl tibi nie padł taki rekord.
 
90% to boty. W sumie na rlu to samo (np aurora). Ale dobrze zrobiony serwer to i ma graczy. Myślę, że mogli zrobić go na niższym expie. Ale tylko pogratulować ownerowi.
 
Bo to jest cała esencja stawiania OTSów. Oni to robią z pasją, dbają o serwer jak tylko się da. Z 5 lat temu w okolicach 2008/09 jak się stawiało serwer to człowiek nad tym siedział dniami i nocami, robił jakieś własne questy, mapy - jeszcze za czasów xmlu. Nikomu do łba nie wpadło żeby jakieś spoofowanie odwalać.
Poświęcało się serwerowi nie tylko czas ale i pieniądze za dedyka czy nawet za prąd jak się na własnym kompie to wszystko odpalało, i mało kto wtedy myślał o tym żeby tylko kasę wyfarmić na biednych dzieciach.

Teraz za dużo hosterów zbyt dosłownie wzięło słowo "stawiać" do siebie.
Włączają serwer i potem dopiero jak spada liczba graczy ku zeru to zaczynają myśleć o restarcie i interesować się forum.

Nie mogę pojąć jak może być taka sytuacja na większości polskich serwerów, że gracze muszą przez dwa tygodnie prosić o np. balans postaci aż wreszcie szanowny pan administrator ogarnie temat...
Moim zdaniem jeśli ktoś poświęca swój czas i pieniądze, oraz ma chęci i nie robi tego wszystkiego dla kasy myśląc tylko o tym ile osób wyśle SMSka stawiając kolejną edycję to Ci ludzie sami do niego przyjdą.

I nie ważne jest to jaka to wersja Tibii, czy 7.6 czy 8.6 czy 9.86 to jeśli robisz coś "od serca" to ludzie to docenią co bardzo dobrze widać na wyżej załączonym obrazku.

Już nawet nie mówię o wałach w stylu tej edycji Inwoba gdzie postawił na reklamę serwera w stylu "kasa za referale". Elf miał racje, że inwob nigdy nie robi czegoś bezinteresownie, ja o tym wiedziałem od początku. Ale czemu by nie zobaczyć, kolega uzbierał na tej pożal się boże narvii 30zł w portfelu za referale razem z gildią. Oczywiście przy próbie wypłaty tekst w stylu "Uzbierane pieniądze będą wydawane po zakończeniu akcji" a przy pytaniu o datę końca akcji odpowiedź oczywista "jak admin zadecyduje że akcja już się skończyła". To ja poproszę w takim razie poproszę pizze "na gorome do kolegi na expa" za te 30zł.

Do jakiego poziomu się teraz trzeba zniżać żeby mieć więcej ludzi - jakieś darmowe punkty, doładowania, smycze, kubki - jeszcze brakuje konta premium na Brazzersie.. ehh, a można po prostu zająć się serwerem zamiast wchodzić tylko i wyłącznie po to żeby zrobić screena do njusa na stronę jak to gildia PoI'a robi. I tacy ludzie mają tylu graczy na serwerach.
Może warto czasem pomyśleć, że gdyby nie gracze to nie byłoby serwerów i należy zadbać o dobry PR.

Musiałem to z siebie wyrzucić :C
 
xadereq 100% racji :p do tego dochodzi ddosowanie debili którzy zazdroszczą komuś otsa i to co w niego włożył ja wkładam serce, nie wiem kto pisał wydaje mi sie że Snake pisał gdzieś tak mi chodzi to po głowie nie cytuje bo nei pamietam jak to napisał "Jeśli robi się coś z sercem poświęca się czas nie licząc na zysk to pieniądz sam przyjdzie" no sorry jeśli ktoś robi otsa albo pisze do mnie "słyszałem że da sięna tym zarobić, pomożesz mi? a sam nic nie umie ja wiem mistrzem nie jestem zwłaszcza że nie jestem informatykiem jestem zieloną dupą w tych sprawach jednak podejmuje takie kroki żeby się uczyć za każdym razem gdy otwieram plik notepadem.
I dziękuje wam dobrzy ludzie otlandu każdemu kto mi pomógł :D :) pozdro dla was :D
 
Moim zdaniem ta "rewolucja" jest spowodowana tym że Talaturen zrobił coś czego gracze potrzebowali a dokładnie: ~99% real serwer, prawie w pełni "free to play" i na bieżąco aktualizowany. Innym tego się nie chciało i dlatego woleli stawiać beznadziejne real mapy 8.6.
 
Wypas, szkoda tylko ze nie polski :D Bo bysmy mogli smialo napisac "Polak Potrafi", a tu ;(
 
Na RL przy tylu światach ciężko by było tak upchnąć wszystkich. Z reszta teraz nie ma kto bić rekordów, max to są 1050~ 4 lata temu i tyle.

Co do serwerów to racja, mało osób się stara. Podziwiam ekipę Altaronu, że chce im się robić serwer, gdzie są już chyba wszystkie grafiki wymienione i czekają na nowego klienta, by zrobić osobną grę.
 
Podziwiam ekipę Altaronu, że chce im się robić serwer, gdzie są już chyba wszystkie grafiki wymienione i czekają na nowego klienta, by zrobić osobną grę.
Co do Altaronu to ile oni mają graczy? (jakoś nie widzę licznika na stronie)
 
Tak czy siak jak na taki serwer mają tych graczy stanowczo za mało.

Rekord ogólny na pewno był o wiele większy. Poza tym oni się nie reklamują poza tibia.pl bo to wciąż tylko OTS a celują wyżej.
 
Dobra ale to jest teamt o serwerze Shadowcores, a jakieś przeróbki grafik itp. mija się z celem, już lepiej stworzyć własną grę od podstaw niż działać na czyjeś pracy i nazywać to cudem. Cóż udało im się, ciągłe update, każdy problem informowali, fixowali z dnia na dzień to teraz mają graczy, podobnie miałem prowadząc prawie rok serwer ale przyszedł czas na lola i po miesiącu zapomniałem że mam serwer, ale nie było już co zbierać :D

Jak się dalej bawicie w OTS-y to pamiętajcie, komunikacja, update :)

Poświęcicie na to dużo czasu to wam też zaowocuje.
 
Dobra ale to jest teamt o serwerze Shadowcores, a jakieś przeróbki grafik itp. mija się z celem, już lepiej stworzyć własną grę od podstaw niż działać na czyjeś pracy i nazywać to cudem. Cóż udało im się, ciągłe update, każdy problem informowali, fixowali z dnia na dzień to teraz mają graczy, podobnie miałem prowadząc prawie rok serwer ale przyszedł czas na lola i po miesiącu zapomniałem że mam serwer, ale nie było już co zbierać :D

Jak się dalej bawicie w OTS-y to pamiętajcie, komunikacja, update :)

Poświęcicie na to dużo czasu to wam też zaowocuje.

Ta komunikacja i update to nie jest taki duży problem. Gorzej z pomysłem na serwer, evo, rl? coś nowego? A resztę da się załatwić.
 
gz rekordu ale szcerze to nie ma sensu pykac z 2k typa x.x nie ma gdzie bic lvl
 
Dobra ale to jest teamt o serwerze Shadowcores, a jakieś przeróbki grafik itp. mija się z celem, już lepiej stworzyć własną grę od podstaw niż działać na czyjeś pracy i nazywać to cudem. Cóż udało im się, ciągłe update, każdy problem informowali, fixowali z dnia na dzień to teraz mają graczy, podobnie miałem prowadząc prawie rok serwer ale przyszedł czas na lola i po miesiącu zapomniałem że mam serwer, ale nie było już co zbierać :D

Jak się dalej bawicie w OTS-y to pamiętajcie, komunikacja, update :)

Poświęcicie na to dużo czasu to wam też zaowocuje.
Też wyszedłeś z założenia, że kupowanie skinów za pieniądze z tibii to nie są wcale źle wydane pieniądze? Skoro się dostaje siano za darmo, to tak jakby się dostawało skiny za darmo! :D
 
Wrzucam na wieczorne poczucie humoru - prosto z serwerka Inwoba :)
O4xOI5s.jpg
 
Skoro szukacie czegoś nowego, lub tego czego jest mało to zapraszam na mentium.pl wystartował 1 czerwca, ciągle około 40 graczy online. Mapa vanillia pamięta ktoś te stare czasy jakie tam było oro na vanilce :)?

No ba to były moje pierwsze otsy na tej mapie i ten rekord 170 ludzi kilka lat temu gdzie 200 ludzi to było coś ;s
 
Back
Top