• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Składak PC

squidy

Member
Joined
May 18, 2009
Messages
508
Reaction score
23
Location
Gorzów Wielkopolski
Widziałem pojawił się temat odnośnie notebooków, tak więc ja założe odnośnie stacjonarnych ;3

To są parametry komputera który zamierzam sobie sprawić:
Intel Core i7 860 2,80 GHz
Gigabyte GA-P55-UD3L
Goodram DD3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0
Palit XpertVision GeForce GTX 460 768 MB DDR5 PCI-E
Cooler Master Elite 333 (obudowa - ponoć dobrze się sprawuje. Trwałe wykonanie i przewiewność)
OCZ Stealthxstream 2 600W
Samsung SpinPoint F3 HD754JJ (750GB,7200RPM,32MB,SATA/300)

Cena to około 2800zł


I teraz mam dwa pytanka

1.Czy wyżej wymienone części w miare pasują do siebie?
2.Czy może ktoś ma wyrobioną opinie o którymś z tych podzespołów.

@EDIT
zapomniałem o zastosowaniu
głównie multimedia + rozrywka. Potrzebuje czegoś co mi starczy na dłuższy czas, bo póki co to mi mój komp umiera przy smudge'owaniu w photoshopie ; x

Pozdrawiam!
 
Bóg cię opóścił... jak intel to triple chanel plx... dołożyć już parę złotych. A jak nie to polecam amd be dokupić baniak ciekłego azotu i podkręcaj ^^
 
Ja sobie tam zamówiłem składka z allegro, od małej firmy. Ponad 2x taniej niż normalnie w sklepie...
Polecam Allegro.
 

Za 3200 prawdopodobnie można złożyć lepszy zestaw niż twój, który będzie oparty na GTX460 i Sockecie 1366.

Ja sobie tam zamówiłem składka z allegro, od małej firmy. Ponad 2x taniej niż normalnie w sklepie...
Polecam Allegro.

Zazwyczaj w takich przypadkach do komputera wkładają zasilacz firmy np. Mustang (może się spalić i ściągnąć cały komputer przy tym). Płytę główną pozbawioną podstawowych funkcji typu AHCI czy chociażby OC. Ramy DDR3 1066 CL9 i do tego jakaś shitowa karta graficzna.

Bóg cię opóścił... jak intel to triple chanel plx... dołożyć już parę złotych. A jak nie to polecam amd be dokupić baniak ciekłego azotu i podkręcaj ^^

Intel na triple-channelu jest drogi w cholerę i nie idzie się zmieścić w jego budżecie.
 
@jedrekk;
Olej, PB jest pelny specjalistow od wszystkiego ;p.

@topic:
forum.pclab.pl tam pytaj p;
 
Powiadasz do 2.8k?
Proszę:

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3
Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120
Płyta Główna : ASRock 880GXH/USB3
RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ
Karta Graficzna : Gigabyte GeForce GTX460 1GB
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W
HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3
Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe

Razem : 2736 zł

Ceny są z esc.pl

@TEXON
OWNED x999
Złóż sobie taki sam zestaw w jakimkolwiek sklepie internetowym jaki ci oferują na allegro a zarobisz 200-500 zł
@squidy
Kupuj zestaw który ci złożyłem bo posiadam podobny i gta 4 na high wszystko 1600x900 chodzi na 60-70 fpsach (oczywiście commandline)
Co do intelli to jak chcesz weź intela zamiast tego mojego amd ale od razu ci mówię że intel zmienia sockety jak rękawiczki, więc z updatem będzie baardzo ciężko


BTW.
GTX 460 jest dużo bardziej wydajny niż radek 5770 ...
@2
nie bierz grafiki od palita bo to szajs, bierz od gigabyte bo są najwydajniesze i najlepsze do pozniejszego OC

REP++
 
Phenom jest gorszy od i7, a szczególnie w szybkości pojedynczego rdzenia. Jeżeli myślałbym o amd to jedynie phenom x6 + mobo na amd 880
 
Jest gorszy ale tańszy i z możliwością unowocześnienia zestawu a z tym i7 po roku czy tam dwóch no to powiedzmy sobie prawdę, wiele nie zdziałasz.
 
Chodzi im o to, że płyta główna pod AMDka będzie kompatybilna z nowymi procesorami a ta pod Intela będzie już stara.
 
Back
Top