• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Skrypt do sprawdzenia

hugq

Member
Joined
Mar 17, 2010
Messages
166
Reaction score
9
Napisałem skrypt do hunting areas, lecz nie miałem czasu do pełnego testu czy działa poprawnie.
Jeżeli ktoś by mógł rzucić "oko" był bym wdzięczny.


Ten skrypt będzie przepisany jako MOD, czyli config osobno i będzie 2 onStepIn i chyba 1 onStepOut
 
Last edited:
Można to zrobic łatwiej i w 1 skrypcie.
Fajnie wiedziec.

@Topic:
Ja mam tak o zrobione:
Code:
if pos.y <= fromPos.y and getTileItemByType({x=pos.x, y=pos.y-2, z=pos.z}, ITEM_TYPE_TELEPORT).uid ~= 0 then
	dir = NORTH
else
	dir = SOUTH
end

I pozniej:
Code:
tp(cid, getPosByDir(pos, dir == NORTH and SOUTH or NORTH, 2))

A funkcja tp() to po prostu doTeleportThing/doSendMagicEffect.
 
Myśl, myśl. Ja się trochę męczyłem ale napisalem :) cała konfiguracja zajmuję 2 min, mogę odsprzedać po dobrej cenie(PW).

Wolę samemu dorobić skrypt i wrzucić to do MODA.
Jak zrobię, to udostępnię za friko. ;)
 
Myśl, myśl. Ja się trochę męczyłem ale napisalem :) cała konfiguracja zajmuję 2 min, mogę odsprzedać po dobrej cenie(PW).

Na chuj ty się człowieku odzywasz.
Nic nie pomożesz tylko się reklamujesz.

Dla mnie jestes zerem, cze.
 
Na chuj ty się człowieku odzywasz.
Nic nie pomożesz tylko się reklamujesz.

Dla mnie jestes zerem, cze.

Zera robią w OTOS, a poza tym nie reklamuje siebie, tylko daje dobrą rade. Po co się męczyć, jak można krótko i schludnie.
 
Bartastkd - chwalipięta.
Tapcioo - e-Pajac.

Dla autora: staraj się pisać linijek np. zamiast tego powyżej, rób jak jest na dole:
Lua:
if getPlayerLevel(cid) >= v[7] then
		if(getPlayerItemCount(cid, 6500) > 0) then
Lua:
if (getPlayerLevel(cid) >= v[7] and if(getPlayerItemCount(cid, 6500) > 0)) then

A., to tylko przykład. Azi - Pajac + Jp.
 
Last edited:
#up
ja pierdole, nazywasz pajacami, chwalipiętami, a jak pomagasz to źle, idź się kurwa lecz.

Lua:
if (getPlayerLevel(cid) >= v[7] and getPlayerItemCount(cid, 6500) > 0) then
jak już coś, ale to go ograniczy z ilością wysyłanych błędów do gracza, zresztą takie warunki można dać już na samym początku skryptu,a tu przykład:
Lua:
if(getPlayerLevel(cid) < v[7])then 
	return doPlayerSendCancel(cid, "You don't have enough level."), TRUE
elseif(getPlayerItemCount(cid, 6500) == 0)then
	return doPlayerSendCancel(cid, "You need one or more of "..getItemInfo(6500).name.."."), TRUE
end
 
Last edited:
Bartastkd - chwalipięta.
Tapcioo - e-Pajac.

Dla autora: staraj się pisać linijek np. zamiast tego powyżej, rób jak jest na dole:
Lua:
if getPlayerLevel(cid) >= v[7] then
		if(getPlayerItemCount(cid, 6500) > 0) then
Lua:
if (getPlayerLevel(cid) >= v[7] and if(getPlayerItemCount(cid, 6500) > 0)) then

Uczysz go skracac, a sam wstawiasz nawiasy, ktore w Lua sa zbedne xD.
 
Okej. Zrobiłem cały skrypt przepisałem do MODa, lecz zawsze musi być jakiś błąd...
Już wyjaśniam:
Mam skrypt onDeath - sprawdza postać gracza jak padnie w obrębie roomu, jak padnie w obrębie to daje mu storage -1 i stopEventa.
A błąd polega na tym, że wyjebuje błąd i prosi o radiusx jak mam zadeklarowany config.




Jeszcze mam pytanie. Jak zrobić żeby storage ustawiało się z configu np. jak mam [10001] (action id) doCreatureSetStorage(cid, v, 1) nie działa ani v[0]
 
Last edited:
Back
Top