• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Skrypt na Skrót Profesji przy Nicku i Lvlu

Sannin

New Member
Joined
Oct 12, 2012
Messages
11
Reaction score
0
Witam.

Wpadłem ostatnio na pomysł, aby dodać skrypt, dzięki któremu przy nicku i lvlu w czacie pojawia się skrót nicku.
Mianowicie chodzi mi o to:
91755207528894017070.png


Chciałbym, żeby wyglądało to tak: Nazwa [skrot klasy np. K, EK][lvl]

Czy jest ktoś w stanie ogarnąć taki skrypt, to byłbym wdzięczny.
Zdaje mi się, że to powinno być w chat.cpp, tylko nie wiem jak to napisać.

Pozdrawiam.​
 
o ile dobrze pamiętam, to klient odbiera nick, level, text wiadomości od serwera, a klient to odbiera i tworzy w swoim szablonie nick[level]: text
level wysyłany jest w int, więc do niego znaków nie dopiszesz, ale nick (chyba nie ma innej opcji) jest wysyłany jako string więc możesz śmiało edytować.
w protocolgame.cpp masz funkcje "AddCreatureSpeak"

btw. lepiej by chyba wyglądało tak:
Code:
13:37 [ED]Ernest Pe [666]: text

tylko wtedy będą problemy z menu kontekstowym i opcją do otworzenia okna rozmowy z tą osobą, będziesz musiał edytować, żeby z nicku ucinało wtedy [ED], bo inaczej będzie szukało gracza o nazwie takiej jak klient wyśle czyli [ED]Ernest Pe.

ogólnie sprawa nie trudna do ogarnięcia i dasz sobie radę, bo mi się nie chce ściągać źródeł.
 
niewiem co tu dopisać, azi ci pokazał drogę

jak mogę Ci zasugerować inną opcje jak np. komende !info playername (nową, dla graczy by wiedzieli o swoich wrogach coś) lub poprostu, że tą profesje wpisuje do części wysyłanego msg'a np:

Wacek pisze : help pk na thais

to zamiast się bawić w kombinacje jego nicku to pobawimy się w kombinacje wysyłanego msg'a

i wtedy zamiast "help pk na thais" wyśle "[EK]: help pk na thais"


nie jestem pewien ale tą opcje da się chyba za pomocą skryptu Lua zrobić
 
Last edited by a moderator:
A nie dało by rady zrobić tego przy edycji chat.cpp a mianowicie tej linijki:
Code:
	if(hasFlag(CHANNELFLAG_LOGGED) && m_file->is_open())
		*m_file << "[" << formatDate() << "] " << player->getName() << ": " << text << std::endl;

??
 
A nie dało by rady zrobić tego przy edycji chat.cpp a mianowicie tej linijki:
Code:
	if(hasFlag(CHANNELFLAG_LOGGED) && m_file->is_open())
		*m_file << "[" << formatDate() << "] " << player->getName() << ": " << text << std::endl;

??
Nie, ten kawałek kodu jest odpowiedzialny za zapisywanie rozmów do pliku.
 
czyli tak jak napisałem zrobić to np. edytując wiadomość

- - - Updated - - -

czyli tak jak napisałem zrobić to np. edytując wiadomość
 
Back
Top