• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Slot

cyna

New Member
Joined
Feb 7, 2009
Messages
236
Reaction score
2
Siemanko.

Wiecie może jak zrobić, żeby np. spodni nie dało się założyć na miejsce broni, czy tarczy?
 
Też mnie to ciekawi przeanalizujmy... ^.^ w slot na ring nie można założyć np armora tylko ring tak samo nie da się założyć w arm legów przyczyna? w source czy movements?:O :D
 
Też mnie to ciekawi przeanalizujmy... ^.^ w slot na ring nie można założyć np armora tylko ring tak samo nie da się założyć w arm legów przyczyna? w source czy movements?:O :D
Raczej source ^^.

Chodzi mi głównie o to, że jeżeli przykładowo yalahar legi dają 20% protection od ognia to po założeniu ich na obie ręce, strzały i spodnie jest to razem 80%. Tak jest u mnie i chcę to zlikwidować :D.
 
No to zamiast blokowac mozliwosc wkladania ich do reki lepiej poprawic kod odpowiadajacy za dodawanie atrybutow przez przedmioty, weryfikuj slot przy wkladaniu przedmiotu.

Możesz powiedzieć dokładniej jak to zrobić?

Kod odpowiadający za atrybuty:

<attribute key="absorbPercentHoly" value="3"/>
<attribute key="absorbPercentDeath" value="-3"/>
 
dysmuzgi, żeby działało np. atrybut + x mlvl itd. to musisz dodać nie tylko w items.xml ale i też w movements.xml
 
dysmuzgi, żeby działało np. atrybut + x mlvl itd. to musisz dodać nie tylko w items.xml ale i też w movements.xml
A mi chodzi bardziej o to, żeby nie działało jak jest np. na slocie z tarczą czy bronią.
 
XML:
        <movevent type="Equip" itemid="{itemid}" slot="{slot}" event="function" value="onEquipItem"/>
        <movevent type="DeEquip" itemid="{itemid}" slot="{slot}" event="function" value="onDeEquipItem"/>
Tą linijkę musisz dodać do movements.xml dla danego przedmiotu w danym slocie. Jeśli dasz to tylko raz, i na dany slot to system nie będzie dodawał żadnych atrybutów w innych slotach (sprawdziłem w source, absorby, działają, gdy przedmiot zostanie aktywowany przez movement).
 
Back
Top