• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

spells - runa, ktorej ladunki znikaja

fracek91

Member
Joined
May 30, 2008
Messages
423
Reaction score
8
Siema, otoz problem wyglada nastepnujaco: czy da sie zrobic w spells rune, ktorej usuwaloby ladunki pomimo tego, ze w configu mam zeby nie usuwalo i bez edycji source (tak najprosciej ale z drugiej strony kompilowac dla takiego szczegolu zal)? Jezeli jest jakis prosty sposob na to to prosze o podzielenie sie ta wiedza
 
to fajnie, jakby ktos mial to prosze grzecznie azeby udostepnil go tutaj jesli laska
 
niestety nie pomoge Ci ale nie moglem sie powstrzymac przed napisaniem tego durnego postu

JA JEBE
DOWIDZENIA
 
nie chce mi sie wchodzic w Spells ale pierwsza mysl jak mi przyszla, to actions na rune i doRemoveItem(item.uid, 1) ?
 
nie chce mi sie wchodzic w Spells ale pierwsza mysl jak mi przyszla, to actions na rune i doRemoveItem(item.uid, 1) ?


yy no zrobilbym tak, ale to jest w spells, a nie w actions wiec serwer nie wie czym jest "item". Nie pytalbym o to gdyby to bylo tak banalnie proste. Moze da rade zrobic w takim razie chociaz zeby byla runa w actions i wywolywala jakis spell automatycznie?:$ Prosze pomozcie
 
A jaki masz dokładnie serwer?, chodzi mi tutaj o wersje - bo po tym co piszesz to mi się wydaje że to raczej klasyka.​
 
Jak nie wychodzi lua to source ;D

spells.cpp
Code:
if(hasCharges && item && g_config.getBool(ConfigManager::REMOVE_RUNE_CHARGES))
zmien na
Code:
if(hasCharges && item && g_config.getBool(ConfigManager::REMOVE_RUNE_CHARGES) && item->getID() != XXXX)
Nie testowane, ale pewnie powinno chodzic, oczywiscie w XXXX daj ID runki
 
Dzieki, a nie daloby pominac edycji zrodel? Powiem szczerze, jestem leniem i nie chce mi sie dla takiej pierdoly specjalnie kompilowac. Moze da sie jednak jakos zrobic w actions zeby wywolywalo po prostu combat?
 
To też nie sprawdzane - ale raczej powinno zadziałać. Wchodzimy do "data/spells/spells.xml", i wybieramy sobie runę która nas interesuję, dla przykładu magiczny Posion Field:​
PHP:
<rune name="Poison Field" id="2285" allowfaruse="1" charges="3" lvl="14" maglv="0" exhaustion="2000" blocktype="solid" event="script" value="attack/poison field.lua"/>
Następnie otwieramy plik, który znajduje się w lokalizacji relatywnej od tej (pochodnej, czy jak to się tam nazywa po chłopsku) - patrz na tag "value". Po otwarciu pliku wystarczy przy każdym (po dokładnie)
PHP:
function onCastSpell(cid, var)
Takie coś (oczywiście dobrze skonfigurowane)
PHP:
doPlayerRemoveItem(cid, 2285, 1)
__________________________________________________
Oczywiście, osobiście radzę zabawić się w C++ (czyli edycji źródeł), bo to na pewno zajmie mniej czasu niż takie ręczne dostrajanie wszystkiego - ale jeśli ci to odpowiada to proszę bardzo.

 
też mi to chodzilo po glowie, a co jeżeli runka jest na ziemi ?:D

Na przykładzie SD:

actions.xml
Code:
<action itemid="2268" event="script" value="sd.lua" allowfaruse="1"/>
sd.lua
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
local level = getPlayerLevel(cid)
local maglevel = getPlayerMagLevel(cid)
local min = -(level * 0.52 + maglevel * 4.63) * 1.0
local max = -(level * 0.68 + maglevel * 7.88) * 1.0
local value = 0
    if isCreature(itemEx.uid)  then
        doItemSetAttribute(item.uid, "charges", getItemAttribute(item.uid, "charges")-1)
        doSendDistanceShoot(fromPosition, toPosition, 31)
        doSendMagicEffect(toPosition, 17)
        value = math.random(max,min)
        doCreatureAddHealth(itemEx.uid, value)
        if getCreatureHealth(itemEx.uid) < -value then
            doSendAnimatedText(toPosition, getCreatureMaxHealth(itemEx.uid), 180)
        else
            doSendAnimatedText(toPosition, -value, 180)
        end
    end
    return TRUE
end
zostało dodać:
- dodawanie pzta po uzyciu
- dodawanie exhaused
- może jeszcze coś czego pominąłem

lol, source prościej :) ale z nudów napisałem
0.o
 
Last edited by a moderator:
dzieki, niech Bog wam to w dzieciach wynagrodzi

a przy lepszej okazji oczywiscie obiecuje zmienic to w zrodlach
 
też mi to chodzilo po glowie, a co jeżeli runka jest na ziemi ?
biggrin.gif
Bez różnicy, cid to cid - chodzi tutaj o osobę która używa runę, miejsce runy nie jest znaczące.​
 
Dzieki, a nie daloby pominac edycji zrodel? Powiem szczerze, jestem leniem i nie chce mi sie dla takiej pierdoly specjalnie kompilowac. Moze da sie jednak jakos zrobic w actions zeby wywolywalo po prostu combat?

Ja ciebie wgl nie rozumiem, czyżby dla ciebie kompilacja źródeł była takim wyzwaniem?? z tego co piszesz wynika że tak :blink:


A teraz to wasze słynne :D
Ja jebe
Dowidzenia
 
Ja ciebie wgl nie rozumiem, czyżby dla ciebie kompilacja źródeł była takim wyzwaniem?? z tego co piszesz wynika że tak :blink:

Boje sie jej jak ognia. Mam dosc stary sprzet, a wszystko najpierw testuje u siebie, natomiast do uruchomienia serwera zostalo mi niewiele czasu. Kompilowac serwer specjalnie dla takiego detalu sie raczej nie oplaca, co?

Zapomnialem dodac, ze temat do zamkniecia
 
Boje sie jej jak ognia. Mam dosc stary sprzet, a wszystko najpierw testuje u siebie, natomiast do uruchomienia serwera zostalo mi niewiele czasu. Kompilowac serwer specjalnie dla takiego detalu sie raczej nie oplaca, co?

Zapomnialem dodac, ze temat do zamkniecia

Nie wiem czy wiesz, ale istnieje takie cos jak object files, wiec po zmianie w pliku .cpp wystarczy jeden plik przekompilowac, nawet na starym sprzecie zajmie to malo czasu. Pozatym jest to kwestia kilku minut, wiec watpie, aby zostalo Ci AZ TAK MALO czasu. Jak sie nie oplaca to przepisz sobie runke na actions i problem solved.
 
Back
Top