• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Sprawdzanie ok. 10 warunków przy każdym ataku - bezpieczne?

trans

New Member
Joined
Jul 4, 2007
Messages
115
Reaction score
0
Mam takie pytanie bo akurat bawię się w robienie drzewek talentów (taki) jak w innych mmo, gdzie przy ataku były by wykonywane jakieś bonusy typu atk. żywiołow, leczenie etc. i tu nasuwa się pytanie czy jest to bezpieczne aby przy każdym ataku gdzie atk. jest co 0,5sec sprawdzane było ok. 10 storage każdego gracza? Bo jeśli np. 200graczy będzie co pół sekundy atakować i to wszystko będzie sprawdzane to trochę dużo roboty dla otsa się wydaje i czy się nie wysypie?
 
Hardkoduj a na pewno będzie lepiej. A na ile bezpieczne to zależy od sprzętu. Jednak myślę, że porównanie dwóch wartości nawet 4000 razy na sekundę nie jest aż takim wyzwaniem dla dobrego serwera. Chociaż ta liczba mnie nieco peszy. Zrób sobie kod, który to robi i zobacz ile mu to zajmie na twoim serwerze. Dla dokładności pomiaru daj 100 razy więcej i później podzieł
 
Dużo rzeczy jest sprawdzane w kodzie C++, i jakoś tym się nie przejmujecie. Wystarczy że dodasz to w plikach źródłowych, i pominiesz to całe środowisko LUA - i wolno powiedzieć, że jesteś bezpieczny.
 
Back
Top