• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[SPRZĘT KOMPUTEROWY] Serdecznie witam i zapytuję o pewną rzecz...

iDELTI

C++
Joined
Jan 15, 2010
Messages
2,033
Reaction score
69
Location
Zimbabwe
Witam serdecznie PB'owcy!

Postanowiłem zaopatrzyć się w 3 już komputer stacjonarny, nie licząc lapka i netba~.
Powodem mojego zakupu zaopatrzenia jest nowiutki sprzęt i możliwość błyskawicznej kompilacji .o/.h/.cpp~

Ponadto chciałem sobie kupić komputerek do Win 8 - pewna gra, mianowicie BF3 wychodzi i jako, że nie jestem specjalnym fanatykiem strzelanin/wojennych to w ową chętnie bym sobie przygrzmocił.
Win 8 daje nowe funkcje graficzne triangle, przez co chciałbym je na własne oczy zobaczyć na i7.

Zapytuję Was tylko czy się opłaca?
Jeżeli nie, to dlaczego?
Komputer jest wyposażony w 4 rdzeniowy procesor marki Intel i7, 8 GB RAM i 1000 GB pojemności twardego dysku.

Dane ALLEGROWSKIE!

Dodatkowo czy to jest prawda?

listwa1.jpg
 
nie bo to zestaw z allegro, jak będziesz wyłączał jakikolwiek przedłużacz to też zaoszczędzisz.
 
nie bo to zestaw z allegro, jak będziesz wyłączał jakikolwiek przedłużacz to też zaoszczędzisz.

masz racje, ten komputer jest na allegro, JEST ZŁY! idź do pobliskiego sklepu i kup komputer. miej pewność, że nie kupisz jakiegoś gówna!

ehhh...

moim zdaniem komputer jest ok, chociaż nie znam się na płytach głównych, jedyne co mnie ciekawi to zasilacz(nie podano jego mocy)
 
Z tą listwą to prawda. Na pclabie był o tym artykuł, po wyliczeniach jest to prawda, zakładając że miał byś rzeczywiście podpięty ten komputer+monitor+głośniki+drukarka+coś jeszcze.

Swoją drogą:
Intel HD Graphics
leżę i kwiczę. do tego nie obsługuje dx11.

Zaraz coś spróbuję złożyć pod BF3.
edit: w cenie 2000zł to gówno złożysz, chyba że jak ja weźmiesz Phenoma X4 955 BE (kupiłem za 400zł)+GeForce GTX 560Ti (kupiłem za 800zł), reszta kasy co ci zostanie to na najgorsze syfy, bo teraz ceny ostro skoczyły w górę przez kurs dolara. Ja załapałem się na dość niskie. W becie na Ultra miałem ~35-45 FPSów
 
Last edited:
Jeżeli ten komputer za 2k będzie Ci służył tylko do tibii i do grzania sobie w domu to polecam :)
No dobra podaj kwotę maks. to Ci złoże coś w miarę normalnego.
 
Ja chcialbym tylko zauwazyc, ze wkladanie kasy w sprzet to w tej chwili jedna z gorszych inwestycji. Poza tym jak juz wyzej wspomniano - sprzet (i nie tylko sprzet) z allegro = shit, lepiej zrobic to samemu jesli rzeczywiscie trzeba
 
masz racje, ten komputer jest na allegro, JEST ZŁY! idź do pobliskiego sklepu i kup komputer. miej pewność, że nie kupisz jakiegoś gówna!

ehhh...

moim zdaniem komputer jest ok, chociaż nie znam się na płytach głównych, jedyne co mnie ciekawi to zasilacz(nie podano jego mocy)

no, kupuj komputery z markowymi zasilacza, jak kiedyś będziesz potrzebował zasilacza dam ci mojego starego codegena ok? To już chyba wolałbym kupić jakieś gówno ze sklepu niż komputer z "Pamięcią operacyjną".
 
najlepiej idz do Biedronki, ostatnio widziałem tam kompa na wystawie ładnie w pudełeczko zapakowany ;)
 
CPU: Intel Core i5 2300 LGA1155 BOX-708zł,
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 -91zł,
MOBO: MSI H61M-E3-204zł,
GPU: Vertex3D ATI Radeon HD6950 1GB DDR5/256bit-899zł,
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 -163zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -266zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -76zł,
CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black-134zł,
Razem: 2544zł

Za 2.5 nie złożysz zestawu z i7 i porządną kartą graficzną, a jeżeli tak Ci na tym zależy to nie kupuj graficznej i na zintegrowanej, wtedy do zestawu będziesz mógł dodać i7 chociaż mija się to z celem ale kto co lubi :)
 
CPU: Intel Core i5 2300 LGA1155 BOX-708zł,
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 -91zł,
MOBO: MSI H61M-E3-204zł,
GPU: Vertex3D ATI Radeon HD6950 1GB DDR5/256bit-899zł,
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 -163zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -266zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -76zł,
CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black-134zł,
Razem: 2544zł

Za 2.5 nie złożysz zestawu z i7 i porządną kartą graficzną, a jeżeli tak Ci na tym zależy to nie kupuj graficznej i na zintegrowanej, wtedy do zestawu będziesz mógł dodać i7 chociaż mija się to z celem ale kto co lubi :)
Skąd Ty masz taką wiedzę nt. urządzeń techniki komputerowej? :D
 
Ethan, ja polecam podjechać do komputerowego, lub jak masz u siebie komputronik to skorzystać z Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy. Pierdolenie się w wysyłanie sprzętu w razie uszkodzenia jest naprawdę mega chujowe.

Ja chcialbym tylko zauwazyc, ze wkladanie kasy w sprzet to w tej chwili jedna z gorszych inwestycji. Poza tym jak juz wyzej wspomniano - sprzet (i nie tylko sprzet) z allegro = shit, lepiej zrobic to samemu jesli rzeczywiscie trzeba

Czy on pyta "Warto zainwestować w komputer teraz"? Ty koleś masz serio chory łeb ;d
 
A tam sracie , ja mam kompa z allegro i nowsze gierki hulają bez problemu , nic się nie dzieje a mam już 3 rok kompa ^^ nie wiem na prawdę skąd macie takie info ^ ^ ,ale ja nie mam problemów ;]
 
A tam sracie , ja mam kompa z allegro i nowsze gierki hulają bez problemu , nic się nie dzieje a mam już 3 rok kompa ^^ nie wiem na prawdę skąd macie takie info ^ ^ ,ale ja nie mam problemów ;]

No jednemu się zdarzy, że się zepsuje a drugi użytkuje parę lat, źle mnie zrozumiałeś, nie twierdze że komputery z allegro są jakieś inne, po prostu jest dużo pierdolenia w razie awarii.
 
A tam sracie , ja mam kompa z allegro i nowsze gierki hulają bez problemu , nic się nie dzieje a mam już 3 rok kompa ^^ nie wiem na prawdę skąd macie takie info ^ ^ ,ale ja nie mam problemów ;]
bo panuje takie przeświadczenie. pierz z calgonem, bo chuj pralkę strzeli.
 
Back
Top