• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

SQL Top Guilds - poszukuje

SeeDi

New Member
Joined
Dec 19, 2013
Messages
6
Reaction score
0
Witam, poszukuję kodu SQL do localhost/phpmyadmin szukałem dość długo i nie znalazłem :c

Chodzi o to by ten kod pełnił funkcję, żeby na mojej stronie ots'a wyświetlało TOP 3 Guilds, zapewne wiecie o co chodzi...

Skrypta PHP nie potrzebuje bo już mam dla tego proszę was o kod SQL będę wam bardzo wdzięczny, za pomoc dziękuje.
 
kolego, phpmyadmin to panel do zarządzania bazą danych, a owa baza jedynie przetrzymuje dane, takie jak np. ilość fragów. Więc sql nie ma tu nic do rzeczy. Skrypt php który masz powinien zliczać fragi wszystkich członków gildii i je wyświetlał porządkując od największej wartości.
 
No ta skrypta tego PHP mam ale do niego muszę mieć tamten kod który się wpisuję do phpmyadmin w "zakładce"? SQL, w tedy coś tam takiego tworzy że na stronie widać jaka gildia jest top 1,2,3 bez tego kodu nie zobaczę jaka gildia jest najlepsza...
wiem bo miałem go już ale przypadkiem skasowałem bo źle kliknołem :c Teraz nie mogę znaleźć tego co szukam.
Zastanawiam się czy wiesz o co mi chodzi.

Ten kod (skrypt) coś takiego jak to : [nie takie same, nie ważne jak będzie wyglądać ale to to taka jak by rozjaśnienie]

SELECT *
FROM `deaths_in_wars`
LIMIT 0 , 30

Tylko musi to być właśnie na to by wyświetlało na stronie top gildie, nie wiem czy ktoś zdoła mi pomóc...
 
Podaj skrypt php, to może zrozumiem o co Ci chodzi, bo aktualnie czarna magia z tego co piszesz.
 
to zrob nową tabele, ustaw strukturę... takie trudne?

Nie wiem czy chodzi Ci o takie cuś:

Code:
CREATE TABLE `top_guilds` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `nazwa_gildi` varchar(255) NOT NULL,
  `fragi` int(11) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=4 ;
 
@atyll
Właśnie o taki kod mi chodziło lecz są pewne problemy nie wiem czy przez ten kod czy przez jakieś moje pliki z gildiami dodałem pare SS by było łatwiej

Utworzenie gildii odbyło się problemami, po odświeżeniu strony niby się udało
1. https://imageshack.com/i/0h00pip
2. https://imageshack.com/i/jt5j9wp
Gdy naciskam na nazwę gildii wyświetla się komunikat :
The Following Errors Have Occurred:
  • Invalid guild name format
 
Bo całkiem inna nazwa jest w bazie danych a inna w kodzie PHP. Musisz to dopasować. Jeśli w kodzie masz "czytaj z bazy guild_ranks" to w bazie danych musi być nazwa guild_ranks a nie top_guilds, jak ja podałem dla przykładu. Twój błąd pokazuje, że taka baza nie istnieje.
 
Jest tam napisane że baza "visiumgold.guild_ranks" nie istnieje. Utwórz ją lub przypisz inną.

A tak, P.S.
Skąd Ty jesteś że logi błędów wrzucasz na jpg. Ani tego widać, ani nie zmienia to nic na lepsze, a jak sie domyslam tez chwile musiales poswiecic zeby wrzucic na jakis hosting. Na przyszlosc przekopiuj po prostu tekst błędu.
 
Dzięki za rady "3rRoR"

Co do tematu to teraz pisze coś takiego :
Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'gr.guild_id' in 'on clause'' in C:\vXampp\htdocs\layouts\tibiacom\layout.php:239 Stack trace: #0 C:\vXampp\htdocs\layouts\tibiacom\layout.php(239): PDO->query('SELECT `g`.`id`...') #1 C:\vXampp\htdocs\index.php(309): include('C:\vXampp\htdoc...') #2 {main} thrown in C:\vXampp\htdocs\layouts\tibiacom\layout.php on line 239

sprawdziłem co tam może być nie tak, i nie mam pojęcia dla tego pokaże to wam

PHP:
<?PHP
$guilds = $SQL->query('SELECT `g`.`id` AS `id`, `g`.`name` AS `name`,
  `g`.`logo_gfx_name` AS `logo`, COUNT(`g`.`name`) as `frags`
FROM `killers` k
  LEFT JOIN `player_killers` pk ON `k`.`id` = `pk`.`kill_id`
  LEFT JOIN `players` p ON `pk`.`player_id` = `p`.`id`
  LEFT JOIN `guild_ranks` gr ON `p`.`rank_id` = `gr`.`id`
  LEFT JOIN `guilds` g ON `gr`.`guild_id` = `g`.`id`
WHERE `k`.`unjustified` = 1 AND `k`.`final_hit` = 1
  GROUP BY `name`
  ORDER BY `frags` DESC, `name` ASC
  LIMIT 0, 3;');
  $i = 0;
  foreach($guilds as $guild)
  {
  $i++;
  echo '<li  class="light">'.$i.'. <a href="?subtopic=guilds&action=show&guild=' . $guild['id'] . '">' . $guild['name'] . '</a> - ' . $guild['frags'] . ' kills</li>';
  }
?>

I jak usunąć tą gildie co zrobiłem bo coś nie mogę w bazie danych
default_logo.gif

Points:
0
Name:
Test
Boss:
Skittless

a w bazie danych jak chcę usunąć tą gildie to pisze takie coś

Błąd
Zapytanie SQL:

DELETE FROM `visumgold`.`guilds` WHERE `guilds`.`id` =3 LIMIT 1

MySQL zwrócił komunikat:

#1054 - Unknown column 'guild_id' in 'where clause'
 
Last edited:
I co mam z tym zrobić ?

Kurde, nie będzie mnie w " 21 " więc odpisze po nowym roku xD
 
SeeDi, podstawy angielskiego + umiejętność czytania to dosłownie poziom podłogi, ale chociaż ten poziom, musisz osiągnąć jeśli chcesz postawić OTSa.

Prawdopodobnie nie utworzyłeś w ogóle odpowiednich tabel bazy danych do skryptu, nie tej będzie wołać to innej. Przyjrzyj się, w kodzie każda tabela jest napisana, nawet w jaki skład wchodzi etc. Jeśli zdobędziesz umiejętność czytania ze zrozumieniem, to zostanie już tylko tworzenie tabel w bazie. Nie powinno Ci to zająć dłużej niż 30 min.
 
No i jestem.

Lecz na dal nie pojmuję tego, nie wiem jak mam to zrobić. Zapewne nikt nie będzie odwalał za mnie roboty ale jeśli może mi to ułatwić (zrobić) będę wdzięczny za pomoc i ułatwienie zadania Tylko o to proszę.

Dziękuję.
 
SeeDi, potrzebujesz zapytania SQL, ktore wywołujesz w phpmyadmin w zakładce SQL, którym utworzysz brakujące tabele. Hmm.. nie wiem jak bardziej mogę Cie nakierować. Domyślam się że korzystasz z gotowego skryptu, a więc zapewniam Cie, że jeśli to w miare rozsądny projekt, dla początkujących to na bank (a nawet na dwa banki i to Szwajcarskie) masz tam owy kod SQL który musisz wywołać aby zapewnić poprawne funkcjonowanie skryptu. Jeśli owego kodu nie masz, możemy wnioskować co trzeba utworzyć analizując skrypty dla przykładu
Code:
'SELECT `g`.`id` AS `id`
wolne tłumaczenie - wybierz `id` znajdujące się w `g` jako id.
 
Back
Top