• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Stabilny silnik 8.6

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
Poszukuje bardzo pilnie stabilnego silnika pod 8.6
Używam tego: http://otland.net/threads/tfs-0-4-rev-3777-fixed-bugs-8-6.140504/
Testowałem również, ale przy +300 graczach zjada już 100% CPU: http://otland.net/threads/8-6-tfs-0-3-0-3-7-r5916-v8-60.178246/

Przez pół roku wszystko śmigało pięknie aż tu nagle:
theforgottenserver: /usr/include/boost/thread/pthread/condition_variable_fwd.hpp:38: boost::condition_variable::~condition_variable(): Assertion `!pthread_cond_destroy(&cond)' failed.
./run.sh: line 8: 24641 Aborted ./theforgottenserver

to że odpałam TFSa przez run.sh chyba nie ma nic do tego bo to tylko skrypt startowy. Jak myślicie co może być tego powodem?

Oczywiście mam tylko jeden TFS w momencie crasha i nawet gracz mi pisze kiedy to nastąpi.
 
Przy 0.3.7 zużywa Ci 100% CPU? Jakie masz parametry dedyka/VPS?
 
moze zalezy to jeszcze od mapy mi przy 130 uzywał 5% może nie masz uporządkowanego datapacka no moze przesadzilem xD ale na pewno nie powyzej 20
 
Last edited:
Nawet pod czystym datpackiem z TFSa przy 300 graczach CPU 100% mowie oczywiscie o tym
 
8.x 3.2 ghz

na 3777 przy 600 graczach maksymalnie używa 70%
Normalka, bez optymalizacji source nic na to nie poradzisz. Nawet datapack nie ma tu nic do rzeczy.
Jeśli chodzi o 100% CPU na r5916 przy 300+ graczach - skompiluj go z tymi samymi flagami co tego r3777, powinno działać dużo szybciej.
A więc: -Os -march=native -fomit-frame-pointer
 
W configure wystarczy zamienic?

To
Code:
# Config for 32Bits
DEBUG_FLAGS="-O0 -march=native -fomit-frame-pointer"
#DEBUG_FLAGS="-O3 -march=native -fomit-frame-pointer"

# Config for 64Bits
#DEBUG_FLAGS="-O0 -march=native -fomit-frame-pointer"
#DEBUG_FLAGS="-O3 -march=native -fomit-frame-pointer"


Na
Code:
# Config for 32Bits
DEBUG_FLAGS="-Os -march=native -fomit-frame-pointer"
#DEBUG_FLAGS="-Os -march=native -fomit-frame-pointer"

# Config for 64Bits
#DEBUG_FLAGS="-Os -march=native -fomit-frame-pointer"
#DEBUG_FLAGS="-Os -march=native -fomit-frame-pointer"
 
Last edited:
Back
Top