• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Stała godzina restartu livebox 2.0

Status
Not open for further replies.

Pawcio6

Member
Joined
Sep 26, 2009
Messages
143
Solutions
4
Reaction score
15
Witam
Mam pytanie czy da się ustawić stałą godzinę restartu liveboxa?Czytałem gdzieś że zmiana ip jest co 24h od ostatniego restartu ale u mnie nie jest tak.Szukałem w internecie i w ustawieniach liveboxa lecz nic nie znalazłem:(

#edit
Chodzi mi dokładniej o naprawienie tego, że gdy modem się resetuje serwer sie zawiesza, kickuje wszyskich i można wbić tylko na liste postaci.Silnik pracuje nadal, żadnych błedów nie wywala. Nawet dzień po lagu, logi z save i clean wyskakują. Po włączeniu od nowa silnika działa wszystko normalnie. Więc jeśli ktoś ma jakiś skrypt lub coś w tym rodzaju chętnie przyjmę :)
 
Last edited by a moderator:
Raczej nie da rady, zrestartuj sobie o tej godzinie o ktorej chcesz zeby sie restartowal, co za problem? :p
 
Jest problem ponieważ gdy zrestartuje sam to i tak za 2-3 h automatycznie się wyłaczy a gdy hostuje serwa to nie bedę 24/7 siedział przy komputerze i patrzył.Najczęściej się restartuje w nocy ale zależy mi na dokładnej godzinie.
 
Jest problem ponieważ gdy zrestartuje sam to i tak za 2-3 h automatycznie się wyłaczy a gdy hostuje serwa to nie bedę 24/7 siedział przy komputerze i patrzył.Najczęściej się restartuje w nocy ale zależy mi na dokładnej godzinie.

Jeżeli masz router to pobaw się w usługę DDNS, wtedy nie będziesz musiał resetować silnika, gracze odczują tylko kicka na 1s przy zmianie ip, a potem już będą mogli wbić.
Z tego co wiem to można w neostradzie mieć stałe IP za dodatkową opłatą.
 
Dodałem do DynDNS no-ip lecz gdy resetuję modem to nadal muszę włączać od nowa silnik :< Po resecie refreshowalem no-ip DUC czekałem 10 min ale nadal nie można wbić na serwer.
 
no właśnie, jak zrobić żeby nie resetować otsa a żeby ludzie mogli wbić po restarcie neta (neostrada/netia)

ja używam no-ip.com / no-ip.pl programy które pozwalają na zmianę ip
ale serwer muszę restartować jak restartuje neta
 
Last edited:
W sourcach dodać możliwość wpisywania IP nie cyferkowego ?
 
Ja korzystam z TFS 0.3.6, w config.lua wpisuje swoją domene no-ip i serwer się odpala lecz po resecie znowu ten sam błąd, więc takie coś chyba będzie bezużyteczne(jeśli chodziło ci o coś innego to sorry :D)
 
Last edited:
Jeżeli masz router to pobaw się w usługę DDNS, wtedy nie będziesz musiał resetować silnika, gracze odczują tylko kicka na 1s przy zmianie ip, a potem już będą mogli wbić.
Z tego co wiem to można w neostradzie mieć stałe IP za dodatkową opłatą.

U mnie nie chcieli "od sprzedać stałego ip".
 
no że powiedzmy mam załączony ots, wszystko spoko, wyłączam neta i załączam i żeby gracze mogli wejść po 2-10 sekundach, a nie żebym musiał restartować otsa itp
 
taniej cię wyjdzie hostować na jakimś vps niż na kompie w domu ..
 
Zadzwoń i zapytaj się ile będzie kosztować wykupienie stałego IP.
 
Zadzwoń i zapytaj się ile będzie kosztować wykupienie stałego IP.
Tak zrobię, ale wydaje mi się ze w ogóle to jest nie możliwe

taniej cię wyjdzie hostować na jakimś vps niż na kompie w domu ..
Jaki np? Na kompie mam 4 GB ram.
 
Tak zrobię, ale wydaje mi się ze w ogóle to jest nie możliwe

Jest możliwe nawet na liniach TPSA, (netia, neostrada).

Jaki np? Na kompie mam 4 GB ram.

Chodzi tu raczej o prąd, zależy co chcesz stawiać, ale jak jakieś evo z mapą do 20 mb to wystarczy spokojnie 30 zł / msc, jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam na PW.
 
Problem rozwiązany :)
założyłem domene na dyn.com i dodałem ją w ustawieniach liveboxa i wszystko działa elegancko

//Więc zamykam.
//Qanti
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top