• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

statnet.pl

Erazma

Banned User
Joined
Sep 3, 2012
Messages
265
Reaction score
4
Witam czy ktoś kożysta/kożystał z usług Serwery VPS chodzi mi dokładnie o vps pod windows...
Jeśli tak to chętnie przeczytam wasze opinie...

Na początek interesuje mnie vps pod windows 2 giga ram... potem się zobaczy...
180~ zł warto?
 
A czemu nie? od czegoś trzeba zacząć nie kupie dedyka za 300 zl + 200 zl instalacja pod linux specjalnie bede kul sie linuxa... zeby postawic ots na ktorym i tak strace...
 
Mam takie pytanie a na window 64 bitowym normalnie ots bedzie dzialac czy trzeba specjalnie cos tam porobic w source przestawic z 32 na 64?
 
Jak wyżej, nie opyla się stawiać serwera na systemie Windows, lepiej od razu zacząć od Linuxa.

Mam takie pytanie a na window 64 bitowym normalnie ots bedzie dzialac czy trzeba specjalnie cos tam porobic w source przestawic z 32 na 64?
System 64 bitowy uruchamia programy 32 bitowe, ale powinieneś przekompilować silnik na system 64 bitowy.
 
Sn4ake możesz uzasadnić swoją wypowiedź? Dlaczego powinienem przekompilować silnik na 64? I jak to zrobić w devie nie ma opcji 32 lub 64 do zaznaczenia a wszędzie gdzie szukałem kto miał taki sam problem nie dostał odpowiedzi.
Dlaczego linux nie windows? Tak myślę żeby kupić sobie hosting 1 giga ram za 20 zł z linuxem i zobaczyć jak to jest. Pokobinować może tak jak Azim napisał można też zapłacić za pomoc z uporaniem się linuxa, bo to wcale głupi pomysł nie jest. Warto dać komuś zarobić windows droższy od linuxa a w sumie lepiej na tym byśmy obaj wyszli. VPS oferuje systemy debian / ubuntu itd dlaczego debian a nie ubuntu?
 
Sn4ake możesz uzasadnić swoją wypowiedź? Dlaczego powinienem przekompilować silnik na 64? I jak to zrobić w devie nie ma opcji 32 lub 64 do zaznaczenia a wszędzie gdzie szukałem kto miał taki sam problem nie dostał odpowiedzi.
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że po prostu aplikacja 32-bitowa nie użyje całej dostępnej pamięci operacyjnej twojego komputera tylko 4 GB (w praktyce 3,5).

Dlaczego linux nie windows?
Nie jestem żadnych fanatykiem Linuxa, osobiście sam częściej używam Windowsa niż Linuxa, ale po prostu Linux jest mniej zasobożerny niż system Windows i theforgottenserver jest dedykowany pod ten system.
 
Mogę Ci załatwić dedyka 8gb ramu, lokalizacja Polska, możliwość instalacji własnego obrazu ISO (możesz zainstalować winodws'a) za 185 zł msc.

Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW. :)

Acha, wracając do samego tematu to nie opłaca się.
 
No tak... to fakt bo mój pc jest 32 bitowy mam 4 gb ramu a moge używać 2.97~ jakoś tak niby :p uważam że 2 gb ram by starczyło na początek... bo jak u siebie odpalam serwer to używa razem z systemem 1.0-1.3 gb ram
Mam auto restart silnika / auto mysql apache :p
Jeżeli mówisz że linux jest tylko wydajniejszy... a mi nie zależy na oszczedności kostki ram 512 to windows nie jest zły tylko cenowo do dupy.
Słyszałem też że linux jest bardziej bezpieczy... od windows a xampp ma dziury.. ^.^ z tym xamppem może i prawda... ale gdybym używał uniserver?
Osobiście uważam że nie koniecznie ots trzeba stawiać na linux... ^.^ może i się mylę... nie jestem informatykiem...

Zaprszam do wypowiedzi :) każda informacja jest cenna :D w końcu wiedza to klucz do sukcesu...
 
kup sobie vpsa 4 zł za miesiac i 60 gr za 1gb transferu , 70 mb ramu na linuxie z hostowisko.pl albo innego taniego serwisu.
Zanim dasz sobie limit na transfer zaloz oferte 60 gr za dzien i experymentuj , naucz sie obslugi linuxa w takim stopniu zebys mogl zainstalowac OTSa

Ja na 64 mb ram hostowalem ( dawno dawno ) xmlowego yourotsa z limitem 15 osob online
Teraz dal bys rade na tym cos fajnego postawic a zysk byl by wiekszy niz koszty utrzymania ( utrzymanie 4-6 zl za miesiac a profit 50-500 zl miesiac w zaleznosci od tego jaki bedziesz miec sms shoop i co bedziesz soba reprezentowal )


ew trac kase na serwer dedykowany z kimfusi 2 gb ramu 70 zl za miesiąc , dasz rade na tym postawic nawet rl mape ( rzecz jasna mam na mysli czysta rl mape bez dodatkow ).


albo jeszcze lepiej z OVH kup za 300 zl miesiąc vpsa czy dedyka dowal 8 gb albo od razu 700 i płać i płacz
 
Last edited:
kup sobie vpsa 4 zł za miesiac i 60 gr za 1gb transferu , 70 mb ramu na linuxie z hostowisko.pl albo innego taniego serwisu.
Zanim dasz sobie limit na transfer zaloz oferte 60 gr za dzien i experymentuj , naucz sie obslugi linuxa w takim stopniu zebys mogl zainstalowac OTSa

To nie lepiej zainstalowac wirtualna maszyna na swoim komputerze i tam testowac?
 
To nie lepiej zainstalowac wirtualna maszyna na swoim komputerze i tam testowac?

niech płaci i wie ze kazdego dnia mogl by wydawac 10 gr za serwer a wydaje 60 gr bo musi sie jeszcze czegos nauczyc.
Nauka zajmie mu gora 7 dni a jak sobie zainstaluje i bedzie teeeestowac to i miesiac tak bedzie testowal albo i wiecej
 
To nie lepiej zainstalowac wirtualna maszyna na swoim komputerze i tam testowac?

Ale po co? po co zaśmiecać komputer, jak za marne grosze może sobie vps'a kupić i się bawić/uczyć dowoli?

Wracając do tematu, linux ze względu na:

- To, że jest darmowy,
- Wydajność,
- Zurzycie ramu,
- Ilość poradników,
- Cena przede wszystkim.

No i to co Ci napisałem w pierwszym poście, zamiast dopłacać do windowsa, zapłać za konfiguracje vps'a pod linuxem i ewentualnie "szybką nauke", to tylko wygląda na trudne do ogarnięcia, ale szybko zapamiętasz.
 
Last edited:
A jak to można zrobić "wirtualną maszyne na swoim komputerze?" komputer mam dobry więc można by spróbować na swoim :p ale to z tymi groszami też nie jest zły pomysł.


64 mb ram na ots?! yyy? Przeciez to nie jest mozliwe... a ja bym potrzebowal okolo 1 giga ram minimum :p
 
A jak to można zrobić "wirtualną maszyne na swoim komputerze?" komputer mam dobry więc można by spróbować na swoim :p ale to z tymi groszami też nie jest zły pomysł.


64 mb ram na ots?! yyy? Przeciez to nie jest mozliwe... a ja bym potrzebowal okolo 1 giga ram minimum :p


A kto Ci każę odpalać ten serwer? chcesz się nauczyć podstaw, odpalenie samego serwera to już screen i ./nazwasilnika.

A jak już chcesz odpalić ten serwer, to wrzucasz mape 50 kb i 300 ramu Ci starczy, żeby to odpalić i sprawdzić czy działa.
 
A jak to można zrobić "wirtualną maszyne na swoim komputerze?" komputer mam dobry więc można by spróbować na swoim :p ale to z tymi groszami też nie jest zły pomysł.


64 mb ram na ots?! yyy? Przeciez to nie jest mozliwe... a ja bym potrzebowal okolo 1 giga ram minimum :p

Zdajesz sobie sprawę z tego, że po postawieniu wirtualnej maszyny i hostowaniu u siebie załóżmy 24/h wydasz tyle za prąd co na dedyka ze średniej półki miesięcznie :) ?
Co do Twojego pytania to np. VirtualBox.
 
Back
Top Bottom