• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

strefa blokowania ataków (nie chodzi o pz)

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Więc np. na Yalahar jak jest cmenatarz to są naokoło kraty, one nie blokują itemów (można wrzucać itemy), ale jak walniemy np. czar obszarowy, albo zaznaczymy monstera za płotem i spróbujemy uderzyć np. exori hur to nie możemy... Tak jest na rl, na otsach niestety nie...

Nie jest to zapewne kwestia items.otb bo są dobre, zresztą taki sam płot w innych miejsach przepuszcza swobodnie ataki..

A więc jest to pokryte czymś ala PZ zone, a moje pytanie brzmi, jak mogę coś takiego zrobić? Strefe, która nie przepuszcza czarów? Oraz ataków, z broni typu speary, rózga, czy np. tego, żeby też potwory nie mogły walić w ludzi za płotem...?
 
Może pokombinować i zrobić z tego płotu działanie ściany? ale wtedy nie będzie można przerzucać itemów.. Albo wstawić pod płotem pzta ale to i tak chyba nic nie da bo i tak chyba będzie się dało uderzać
 
Last edited:
Odświeżam, bo sądzę, że lepiej odświeżyć niż zakładać znowu taki temat.. :(
 
Skoro Ci tak bardzo na tym zależy,
to ustaw im funkcje taką jaką ma ściana w items.otb,
co prawda nie będziesz mógł przerzucać itemów, ale chyba lepsze to, niż nic?
 
nie chcę tak, chcę tak jak napisałem, jakbym chciał inaczej to dawno temu już bym to obszedł.. ;/
 
lol, przez pz normalnie można napierdalać czary itp., tylko na samej kratce pz się one nie wyświetlą

tu chodzi, że jak idziesz drogą to przez dany płot, żeby nie napierdalały cię potwory za płotu.
(nie tylko czarami, ale też z łuku, różdżki itd.)
 
jeszcze raz odświeżam xd bo nadal nie wiem jak to szybko zrobić, myślałem nad dodaniem jakoś return false do spellów jeśli na drodze jest ta kratka, ale chyba bym musiał to dojebać do każdego skryptu itd. a pewnie jest prostsze rozwiązanie
 
tam gdzie się sprawdza obszar przy rzucaniu po prostu sprawdzaj nie tylko czy blocking ale tez czy ma takie id(albo id i aid żeby te same kraty w innym miejsu nie blokowały)
nie wiem gdzie to, spells? combat?
 
Hm, a czy np. Block Projectile ten waruneczek tego nie załatwi? xd? bo tak patrzę w items.otb i pacze, ze taki warunek mają ściany, a np. kamienie nie ?xd

bo to niby blokuje pociski xdddddddd

Hm bo nie mam zbytnio jak teraz przetestować czy będzie to działać wtedy xd


hm wcześniej tego nie zauważyłem xd
 
Wystarczy sprawdzać takie przedmioty po ID w źródłach, ustawić jako ściana, które pozwala przerzucać przedmioty.
 
tylko jestem ciekaw czemu te kraty nie mają już od razu zaznaczonego, w tibia.dat chyba też nie mają by były block projectile.. za to dziwne, ale niektóre items.otb mam z blankami co mają zaznaczone takie różne parametry, a też mam takie items.otb gdzie blanki są pustymi kratkami bez atrybutów, w dodatku remere's map editor nie wczytuje tych blanków o_O
 
Back
Top