• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

String.explode, TFS 1.0

zbizu

Legendary OT User
Joined
Nov 22, 2010
Messages
3,323
Solutions
26
Reaction score
2,696
Location
Poland
Działa komuś funkcja string.explode w TFSie 1.0?
Wiem jak się tego używa i na 0.2 oraz 0.3.7 t[n] odczytuje odpowiedni parametr komendy, na 1.0 nawet przy poleceniu print(t[1]) dla string.explode(param,",") i komendy /test jeden,dwa,test nie wyskakuje kompletnie nic(zwracana jest pusta tabela) tak jakby do table.insert wrzucano puste wartości w kodzie string.explode bo używając samej komendy bez parametrów zwracany jest nil.
Próbowałem dodać string.explode z 0.2 i z 0.3.7 do global.lua ale to nie pomogło. Czy istnieje jakieś rozwiązanie lub alternatywa?

Edit: dobra, brakowało mi jeszcze jednej funkcji w global.lua, rozwiązane
 
Last edited:
A tak swoją drogą - nie orientujesz się może co się stało z folderem "lib" w TFS 1.0? Bez niego raczej dość ciężko będzie przenieść większość skryptów.
 
Ktoś tu się chyba za bardzo przywiązał do 0.3-0.4. TFS 1.0 bazuje na 0.2, a z tego ci się orientuję to w 0.2 nigdy nie było lib.
 
Ktoś tu się chyba za bardzo przywiązał do 0.3-0.4. TFS 1.0 bazuje na 0.2, a z tego ci się orientuję to w 0.2 nigdy nie było lib.
W sumie to jest lekko bez sensu, przy bardziej złożonych systemach używanie zmiennych i funkcji globalnych się bardziej opłaca (min. możliwość otwarcia eventu z poziomu globaleventów i talkactionów). Oczywiście wszystko można wrzucić do global.lua, ale wtedy to będzie niepraktyczne (łatwiej jest coś znaleźć w pojedynczych plikach, niż jednym, który ma kilkaset kb). No, ale w sumie od czego są otwarte źródła. :)

@down
Ahhh... zapomniałem o tej funkcji. Ale trzeba dopisywać za każdym razem :(. W sumie można jednak napisać funkcję, która pobierze wszystkie pliki z danego folderu i je wykona.
 
Last edited:
W sumie to jest lekko bez sensu, przy bardziej złożonych systemach używanie zmiennych i funkcji globalnych się bardziej opłaca (min. możliwość otwarcia eventu z poziomu globaleventów i talkactionów). Oczywiście wszystko można wrzucić do global.lua, ale wtedy to będzie niepraktyczne (łatwiej jest coś znaleźć w pojedynczych plikach, niż jednym, który ma kilkaset kb). No, ale w sumie od czego są otwarte źródła. :)

dofile('mojsuperplikzinformacjamioevencie.lua') w global.lua, nie za ciezkie.
 
Back
Top