• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Studia

Juzzek

New Member
Joined
Nov 19, 2012
Messages
13
Reaction score
0
Powiedzmy ze nie dalem rady.
Przestaje chodzic na jakiekolwiek zajecia.
Kiedy zostane poinformowany o oficialnym wylocie ?

Kiedy zostanie wyslany list do miejsca zamieszkania ?
Kiedy rodzice sie o tym dowiedza?
 
To uczucie kiedy zdałem sobie sprawę, że to multi konto Cuddiego XD
 
to sa studia a nie gimbazjum i jedyna osoba jaka maja poinformowac jestes Ty, w dziekanacie pewnie podales nr kontaktowy... w gimbazjum dzwonili by do rodzicow z ostrzezenami :) jak sie boisz to idz do dziekanatu i zabierz papiery wtedy nie bedzieszm usial chowac paska (przynajmniej przez jakis czas)
 
to sa studia a nie gimbazjum i jedyna osoba jaka maja poinformowac jestes Ty, w dziekanacie pewnie podales nr kontaktowy... w gimbazjum dzwonili by do rodzicow z ostrzezenami :) jak sie boisz to idz do dziekanatu i zabierz papiery wtedy nie bedzieszm usial chowac paska (przynajmniej przez jakis czas)

mogą poinformować rodziców, ale nie muszą
list wyślą raczej drogą elektroniczną, przynajmniej mojemu koledze wysłali parę listów, ale to tylko jeśli nie pójdziesz tam i nie złożysz oświadczenia o rezygnacji
 
Jako, że rodzice mają obowiązek dawać ci kase dopóki nie ukończysz studiów, to myślę, że mogą dostać zawiadomienie ;)
 
Jako, że rodzice mają obowiązek dawać ci kase dopóki nie ukończysz studiów, to myślę, że mogą dostać zawiadomienie

Jakby rodzice mieli taki obowiązek to czemu są osoby, które nie idą na studia chociaż bardzo by chciały?

Jak rodzic nie ma kasy, to dziecko na studia nie pójdzie - koniec i kropka. Nie ma żadnego muszą, nie muszą. Mało tego, prawda jest taka, że jak skończysz 18 lat to rodzice cię mogą wywalić z domu i powiedzieć ci "radź sobie teraz w życiu sam, my zrobiliśmy co do nas należało czyli cię wykarmiliśmy, kupowaliśmy ciuchy, płaciliśmy za wycieczki i wakacje, teraz idź do pracy, zarabiaj sobie i zapłać za studia"...

Więc trochę mi trudno uwierzyć w to prawo, że mają obowiązek płacić za studia...
 
@Keram
Nie napisałem, że mają obowiązek płacić za studia ale jesteś na ich utrzymaniu dopóki się uczysz. Tak samo jest z rentami. Dopóki się uczysz to ZUS daje ci rente.
 
mają obowiązek cie utrzymywać dopóki się uczysz, więc jeśli olejesz szkołę mając mniej niż 18 to mogą cie wyjebać
 
mogą poinformować rodziców, ale nie muszą
list wyślą raczej drogą elektroniczną, przynajmniej mojemu koledze wysłali parę listów, ale to tylko jeśli nie pójdziesz tam i nie złożysz oświadczenia o rezygnacji

Na studia sami skladamy papiery a nie jak w podstawowce ze zapisuje nas mama :D Jedyna opcja przez jaka moga sie dowidziec rodziece to jesli odbiora i przeczytaja nie swoj list lub odbiora telefon do bylego studenta :D
 
Na studia sami skladamy papiery a nie jak w podstawowce ze zapisuje nas mama :D Jedyna opcja przez jaka moga sie dowidziec rodziece to jesli odbiora i przeczytaja nie swoj list lub odbiora telefon do bylego studenta :D

do liceum/technikum też się samemu składa ale nawet jeśli chcesz odejść i masz już skończone 18 lat to ok nie potrzebujesz wtedy zgody pisemnej rodzica na zabranie papierów, ale wysyłają wtedy im informacje o tej sytuacji :)


aha i to działa w dwie strony, trzeba rodzicom zapewnić opiekę na starość i to jest chujowy zapis czasem bo jest źle zrobiony, kiedyś oglądałem w uwadze czy gdzieś tam w takich tvn'ach jak były historie paru ludzi, którzy byli ze sierocińca (domu dziecka) i nagle jak mieli 30-40 lat się dowiadują, że mają rodziców o_Ooo ale się okazuje, że oni chcą wyzyskać kasę na nich i niestety działa to ;/
 
Back
Top