• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Subdomena

PATrar

New Member
Joined
Jun 11, 2009
Messages
88
Reaction score
0
Witam, mam taki problem ponieważ chcę stworzyć 3 serwery na jednym dedyku i żeby chodziło pod jednym portem. Dlatego potrzebuje 3 subdomeny "evo.94.xx.xxx.xxx, real.94.xx.xxx.xxx, rpg.94.xx.xxx.xxx" główne www mam w "/var/www" i chciałbym aby każda subdomena pobierała zawartość z "/var/www/nazwasubdomeny/".
Druga rzecz to taka ponieważ każdy serv będzie pod innym world id i co zrobić żeby jak ktoś wpisze w ip changer "evo.94.xx.xxx.xxx" to żeby go łączyło akurat z tym world id jaki był wpisany w configu a inne ip żeby z innym


Co do subdomen to czytałem na google że to trzeba zrobić jakieś ~virtual hosts lecz w ogóle z tego nie kapuje. Mój system na dedyku do Debian 5.0

Jeśli ktoś byłby taki miły i wytłumaczył chociaż trochę z tego co napisałem byłbym bardzo wdzięczny i reputacje też dam chociaż tu każdy by wolał PLN
 
Kup 3 ip i kazdy z otsow postaw na innym ip w configu + bindOnlyWithConfiguredIpAdress = true wtedy nie bedziesz sie musial bawic w multiworldowy aac i takie tam : ]
 
@up żaaaaaaaal mi cie...
to się robi coś w /etc/hosts
i w /apache/http.costam ale nie wiem dokladnie co
domena wystarczy jedna glabie
 
@up

Żal to mi cie
btw. bardzo mu pomogłeś 'to sie robi na dedyku, gdzieś tam hehe znajdziesz sobie!' ale mu podpowiedziałeś naprawdę ;] trudno się domyślić że to trzeba będzie w hosts i w apache coś pogrzebać haha

A może chce postawić kilka otsów na 1 dedyku i robi multiworld a może nie wie że takie coś nie jest konieczne ? i może zrobić sobie 10 otsów na porcie 7171 nie łącząc ich w żaden sposób ze sobą?
 
Last edited:
@up

Żal to mi cie
btw. bardzo mu pomogłeś 'to sie robi na dedyku, gdzieś tam hehe znajdziesz sobie!' ale mu podpowiedziałeś na prawdę ;] trudno się domyślić że to trzeba będzie w hosts i w apache coś pogrzebać haha

A może chce postawić kilka otsów na 1 dedyku i robi multiworld a może nie wie że takie coś nie jest konieczne ? i może zrobić sobie 10 otsów na porcie 7171 nie łącząc ich w żaden sposób ze sobą?

Naprawde piszemy razem, ale za to na pewno osobno!
 
Ojoj spacja się sama wcisnęła XDD siostra ją wytyrała grając w ICY TOWERA :<
 
Tak więc Virtual Host masz w zależności jakiego oprogramowania używasz dajmy na to apache2:

wejdź tutaj:

/etc/apache2/sites-available/default

i dodaj:


Code:
<VirtualHost [COLOR="Red"]subdomena[/COLOR]>
        ServerAdmin webmaster@localhost

        DocumentRoot [COLOR="Red"]/var/www/[/COLOR]
        <Directory />
                Options FollowSymLinks
                AllowOverride None
        </Directory>
        <Directory [COLOR="Red"]/var/www/[/COLOR]>
                Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
                AllowOverride None
                Order allow,deny
                allow from all
        </Directory>

        ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
        <Directory "/usr/lib/cgi-bin">
                AllowOverride None
                Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
                Order allow,deny
                Allow from all
        </Directory>

        ErrorLog /var/log/apache2/error.log

        # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
        # alert, emerg.
        LogLevel warn

        CustomLog /var/log/apache2/access.log combined

    Alias /doc/ "/usr/share/doc/"
    <Directory "/usr/share/doc/">
        Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
        AllowOverride None
        Order deny,allow
        Deny from all
        Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
    </Directory>

</VirtualHost>

ale jeśli nie zadziała ten sposób to spróbój tego:

Subdomena "/var/www/"
<Directory /var/www/>
Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride None
Oder allow, deny
allow from all
Subdomena
</Directory>

zapisujemy zmiany

Po czym restartujemy apache:

/etc/init.d/apache2 restart

PS. Powinno pomóc :p
 
Back
Top