• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

System debian/ubuntu/windows

Nerkoerko

Banned User
Joined
Feb 28, 2009
Messages
402
Reaction score
5
Location
Polska
Witam mam system win7 32 bitowy i wykrywa mi tylko 2.94 GB RAM a mam zainstalowane 4 GB (2x2 GB)
Wyczytałem na necie że jak instalne 64 bitowy to będzie czytać 4 GB
Dlatego pytanie kieruje do tych co się znają, jaki system wybrać?
Który nie ma blokady ramu?
Windows xp 64 bitowy, debian?
Chodzi mi tu tylko o to żeby zainstalować system na 2 partycji i spróbować odpalić serwer ots (nauczyć się debiana) tylko że nie wiem skąd i jaką wersję ściągnąć, jak zainstalować.
1.png

as.png

2.png


Karta graficzna 256 <?> więc nawet jeżeli karta zjara ram to powinno być dostępna pamięć 3.84 GB RAM dobra ~ 3.8 bo bios
Bez tytułu.png


Serwer wywala mi taki błąd po 3 minutach...
Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png
 
Last edited:
dlaczego 10.10? Ale mogę zrobić na 2 part dysku d? w razie jakby coś nie stykało wrócić do win7? Pobiore i muszę iść kupić płytę i wypalić?
 
imo debian>ubuntu
ubuntu jedyne co do tej pory znalazłem to to, że ma instalator firefoxa a w debianie trzeba dodawać repo żeby mieć nowszego iceweasela od 3.5
a na systemie pod serwer to raczej nie robi

jeśli twoja mobo potrafi startować z usb wystarczy na pendriva wrzucić(wtedy lepiej ubuntu bo ma jakiś program który robi to jak trzeba)

partycję możesz zrobić spokojnie ale potrzebujesz miejsca na istniejącej partycji i przenieść dane na jej poczatek aby było miejsce(partition magic powinien to zrobić)
i najlepiej zrobic kopię zapasową bo zawsze może się coś stać
 
Sciagnelem ubuntu 10.10 zamontowalem przez program na usb i chce odpalic ale cos nie pyka :< przy wczytywaniu z usb pendrive cos tam not found pisze ;/ ehh
 
Back
Top