• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Szukam skryptu]

kikol

New Member
Joined
May 3, 2019
Messages
17
Reaction score
0
Tibia: 8.6
Tfs: 0,4

Opis: Gdy wpisuje np! Monster bat i jak mam item o id 10140 to moge wpisac! Respawn i po wpisaniu zabiera mi item 10140 a respi 1 bat. Najlepiej gdy mozna bylo zablokowac wybor wybranychos monstera np demon.
 
Last edited:

Lua:
local Monsters = {
  [0] = "Bat",
  [1] = "Deer",
  [2] = "Bear",
  [3] = "Goblin",
  [4] = "Wolf",
  [5] = "Nomad"
}


Ja bym to tak zrobił:
1. Tablica index jako StorageValue, key jako creature
2. Pierwszy onSay - iteruje tablicę w poszukiwaniu wartości po !monster, czyli !monster {nazwa potwora}, dopasowuje do tablicy jako wartość ({nazwa potwora} oraz klucz z tablicy jako lowercase).
3. Przy wpisaniu !monster bat skrypt będzie sprawdzać czy player posiada item, jeżeli posiada to ustawia storage, które jest zgodne z tablicą np. wartość storage dla bata to 0
4. Drugie onSay - podobnie jak w pierwszym, sprawdzanie czy player nadal posiada item, następnie iteracja tablicy w poszukiwaniu wartości storage, który posiada player. Jeżeli item jest nadal w plecaku, i znalazło storage to spawn monstera z tablicy, jak skrypt zrealizował spawn to ustawienie playerowi storage na -1 (jeżeli nie chcesz by powtarzać !respawn tylko od nowa !monster {nazwa kreatury})
 
Back
Top