• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[T.F.S 0.3.6] Problem with database and connection refused (10061) PLS HELP

koka03

New Member
Joined
Feb 4, 2015
Messages
5
Reaction score
0
Fragment z danych bazy danych z mojego config.lua:
sqlType = "mysql"
sqlHost = "localhost"
sqlPort = 3306
sqlUser = "root"
sqlPass = "*********"
sqlDatabase = "forgotenserver"
sqlFile = "schemas\mysql.sql"
sqlKeepAlive = 1
mysqlReadTimeout = 10
mysqlWriteTimeout = 10
encryptionType = "plain"

Wyskakuje przy odpalaniu pliku exe taki błąd:
"
>> Starting SQL connection
[25/02/2015 18:15:22] Failed connecting to database - MYSQL ERROR: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) (2003)

[25/02/2015 18:15:22] > ERROR: Couldn't estabilish connection to SQL database!
"

Nadmienię, że wcześniej miałem zainstalowanego najnowszego xamppa 3.6.5, normalnie włączało mi otsa, ale był problem z acc makerem, więc zmieniłem wersja xamppa na 1.6.6 i nagle konsola nie może się połączyć z bazą danych (localhost/phpmyadmin) - DZIWNE.

Dodatkowo jak pobrałem już sqlite studio i zmieniłęm "mysql" na "sqlite" to normalnie juz odpalało i logowałem się do okna wyboru postaci, ale kiedy chciałem wejść do gry wyskakiwało coś takiego:

"Cannot connect to the game server.
ERROR: connection refused (10061)."

Gdzi eporty mam na pewno odblokowane (7171, 7172, 80 ) oraz wiem, że to nei wina firewalli, bo wcześniej się normalnie łączyło z innym silnikiem. A ten silnik jest powodem tego , że ma pliki source co mi jest bardzo potrzebne. Wczoraj sie zalogowałem na przy xamppie 3.6.5, ale zależy mi na acc makerze i przy xamppie 1.6.6 juz nie idzie.
 
Tworzysz nową bazę danych, następnie importujesz bazę danych z dysku, która znajduje się w pliku "forgottenserver.sql" ustawiasz jeszcze w config.lua linijkę:
sqlUser = "root"
sqlPass = "xxx"
 
Back
Top