• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Talkaction] Komenda do ignorowania

Keram

Member
Joined
Jan 8, 2012
Messages
491
Reaction score
12
Location
DUBLIN
Hejo,

mam komendę do ignorowania PW na godzie... jednak chciałbym ją zmienić ponieważ teraz jeżeli ktoś ma rangę > od tutora to już może do mnie pisać... A ja bym chciał że jeżeli mam włączone ignorowanie PW to żeby nikt z grupy mniejszej niż x do mnie pisać ale już wyższej od x mógł...

Próbowałem chyba wszystkiego (nadal próbuję)... Dodaję local group = getPlayerGroupId i potem próbuję w różne miejsca wkleić if (group <= x) then bla bla... and no po prostu nie wychodzi mi ;///

Tutaj jest skrypt bez moich przeróbek, oczywiście czekając na kogoś kto mi pomoże sam będę próbował nadal dodawać różne rzeczy jednak wątpię, że mi się uda... Mimo iż na 100% dodanie takiej funkcji jaką ja chcę to rzecz banalna - ja sam to wiem ale po prostu nie wiem jak to zrobić...

Code:
local ignore = createConditionObject(CONDITION_GAMEMASTER, -1, false, GAMEMASTER_IGNORE)
local teleport = createConditionObject(CONDITION_GAMEMASTER, -1, false, GAMEMASTER_TELEPORT)

function onSay(cid, words, param, channel)
	local condition = ignore
	local subId = GAMEMASTER_IGNORE
	local name = "private messages ignoring"
	if(words:sub(2, 2) == "c") then
		condition = teleport
		subId = GAMEMASTER_TELEPORT
		name = "map click teleport"
	end
	local action = "off"
	if(not getCreatureCondition(cid, CONDITION_GAMEMASTER, subId)) then
		doAddCondition(cid, condition)
		action = "on"
	else
		doRemoveCondition(cid, CONDITION_GAMEMASTER, subId)
	end
	doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "You have turned " .. action .. " " .. name .. ".")
	return true
end

Dziękuję bardzo za pomoc...


P.S Edit:
Jak to jest z dodawaniem funkcji np.
for (group => 3) do
czy to działa? rozumiem to w ten sposób, że "dla graczy z id >= 3 zrób...."
 
Last edited:
Back
Top