• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TD System pomocy!

dinodrain

New Member
Joined
Sep 22, 2009
Messages
31
Reaction score
0
ogólnie mam pomysł itd. mam zamiar zrobić silnik na którym będzie można sobie pograć w niejakie tower defence ; d

tylko zielonego pojęcie nie mam jak moge ustawic aby potworki (jeszcze zobacze czy summony czy zwykle potworki) bez niczyjej pomocy chodzily przynajmniej w jedna strone.

Może mi ktoś pomóc?
(nie mówię/piszę płynnie po angielsku wiec pytam się tutaj)

z góry dzięki
 
spokojnie ; d tylko teraz moze inny problem jest może jakaś funkcja w actions która powie juz utworzonym potworkom (dosummoncreature) aby miały iść w konkretną stronę?

i jeszcze jeden, jak zrobić aby summony atakowały wszystko bez rozkazu? (tzn. bez klikania na konretnego potworka 'attack')
 
Serio chciałbym coś takiego zrobić ;[ mam kilku kolegów (fani TD i tibii xd) i chciałbym sobie z nimi pograć.
Potem mógłbym całość wstawić na forum ;p
 
Możesz zrobić podłogę która będzie przesuwała potwory w danym kierunku.
 
myślę że jak na V1 powinno wystarczyć xD zaraz czegoś poszukam o tej podlodze...
jak mógłbym zastosować tą funkcję co do tej podłogi?
"doMoveCreature(uid, direction)"
 
Szybkość potworów to jest czas jaki zajmuje im przejście z 1 na 2 sqm, ustawia się różny speed potwora. Tylko nie wiem do końca jak to jest z wykonywaniem się skryptów.
 
mógłby ktoś pomóc z tymi summonami? co zrobić żeby atakowali bez rozkazu?
 
mam mały problem ; d zrobiłem coś takiego
Code:
function onStepIn(cid, item, position, lastPosition, fromPosition, toPosition, actor)
	if(not isPlayer(cid)) then
		doMoveCreature(cid, EAST)
	end
end

I potworki no tak... ruszają się, tylko że od razu na koniec wszystkich sqm'ów, jak zrobić aby przechodziły one stopniowo?
 
addevent musisz dodać. Będą się poruszały jak zombi według mnie ale zawsze to coś.
 
narazie niech poruszaja sie w byle jakim... byle nie w blyskawicznym ; d zielonego pojecia nie mam jak to zrobic, probowalem dodac eventy ale chyba cos mi nie wychodzilo, albo eventy tez nie pomoga
 
Code:
addEvent(doMoveCreature, 500, cid, EAST)

I ruszy Ci po 0.5 sec :p
 
o_O Chojrak w moim temacie ;D

Ok niby działa ale jakoś dziwnie, GoD ładnie przechodzi, lecz z potworkami nic się nie zmieniło ocb.?
 
Możesz dodać global storage i poprzez if wywoływać odpowiedni event z różnym czasem między wykonywaniem skryptów.

Potworki przechodzą jakoś płynnie czy praktycznie teleportują się z początku do końca "drogi"? Chodzi mi o to czy speed ustawiony w potworze ma jakiś wpływ na szybkość z jaką się przemieszczają?
 
dzieje się tak jakbym wszedł w szereg ustawionych schodów > od razu pokazuje się na samej górze
automatycznie teleportuje potworki
 
Back
Top