• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Temat nie na temat

Status
Not open for further replies.
Ty i ta twoja ironia.

Na tym forum liczy sie tylko kto jest lepszym programista, kto umie 'shackowac' OTS i kto wie jak napisac NPC z wlasnymi modyfikacjami.

Niech zgadne, ty dostajesz lub dostales kiedys porzadny wpierdol i pozostaje ci jedynie siedzenie na forum czyz nie?

Nie oszukujmy samych siebie, i tak wiemy ze zaprzeczysz.

A co ma się kurwa liczyć? Co kto ćwiczy? Na chuj te jebane popisy?

To forum o OT więc liczy się tylko OT i związane z nią sprawy.

Um. Nie dostałem nigdy wpierdol, za to parę osób ode mnie dostało jednakże kogo to interesuje, Ty możesz sobie nie wierzyć mam to w dupie. I widzisz Paxton, po co nawiązujesz do takich spraw? Nie wiem...

Niech zgadnę... w Polsce nie stać Cię było na chleb ze smalcem to uciekłeś w poszukiwaniu dobra?

Nie oszukujmy samych siebie, i tak wiemy ze zaprzeczysz. :thumbup:

Jestes tam z dobrego powodu, nawet teraz tego nie zrozumiales, ze to nie elf Cie dodal, tylko Samme. Pozatym, jezeli sie przejmujesz jakims smiesznym tematem to gratulacje...

Ja dodałem tam tylko Paxtona, Elf innych.
 
Programista w Polsce spokojnie znajdzie robote, ale nie za 250 tys rocznie.
 
Programista w Polsce spokojnie znajdzie robote, ale nie za 250 tys rocznie.

A no tak, zapomniałem - "Paxton Web Development" let's copy Metin2 layout plx! ok dude no problem! :cool:
 
Nie będę cytował postów, bo szkoda mi czasu.

1. Nie ja zamknąłem temat, tylko Samme- ja się tylko dopisałem.
2. Czemu piszesz z nie swojego konta, kutaskensie?
3. Pietia aka debil nad debilami i spammer trackera OT przy tym wielki lizus (wiecie, że on latał po każdym ticketcie na owym trackerze i pisał: YOU CAN CLOSE THIS? ^^)- randomization.xml = slawkens, movements.xml = nawet nie znasz CELU w jakim to zostało zrobione, bo jesteś zbyt ograniczony.

Pozostałe zostawiam bez komentarza, gdyż to nie jest sprawa publiczna imho, a przynajmniej połowa z tych rzeczy, bo i druga jest 100x wyjaśniona. A moje commity nie sprawiają mi radochy- najwyraźniej masz z tym jakieś doświadczenie.

Samme zamknie, gdy będzie uważał za stosowne.
 
A tak btw. to co za roznicy, ktory commit? Nie wazne czy commituje po 100 linijek kodu, czy po 15 - wazne, ze cos robi i sie nie opierdala. Jak tak Ci sie nei podoba pracowanie przy TFS'ie i ubustwiasz prace OpenTibia Crew to staraj sie tam o posade? :eek:
 
A tak btw. to co za roznicy, ktory commit? Nie wazne czy commituje po 100 linijek kodu, czy po 15 - wazne, ze cos robi i sie nie opierdala. Jak tak Ci sie nei podoba pracowanie przy TFS'ie i ubustwiasz prace OpenTibia Crew to staraj sie tam o posade? :eek:

Podpisuje rękami i nogami- wolę dać 10 commitów dziennie, mimo, że tylko jeden coś wprowadza, niż jeden na miesiąc, a i tak zepsuć, jak to robi cipkens. No chyba, że cały miesiąc pracuje nad tym jednym, jak Talaturen, na którego ów dupkens się powołuje.
Talaturen przez miesiące zbiera wszystko u siebie, na serwerach *.otland.net, a dopiero gdy się zdecyduje, to obcina co jego i commituje do 0.2, a nie na tym, kurwiszkensie, polega SUBVERSION.
Jeśli zaś chodzi o OpenTibie- oni testują swoje commity pod względem kompilowania i działania (co i tak robią w pojedynkę), a ja na to nie mam czasu. Naprawiam byle by się kompilowało i wrzucam na Wypas, aby sprawdzić i ewentualnie naprawić, przez co tracę graczy. OK, nie mam pretensji, ale zarówno wy, jak i oni mnie wyzywacie- fajnie, nie? Gdybym pracował tak, jak to robią w OT, TFS byłby 1000 lat przed murzynami.

PS
Wyleciałby, bo on nie ma pojęcia o pracy w zespole.

EDIT, bo nie miałem gdzie tego dać ^^
to nie ty mnie dodales do Hall of Flame?
elfy 15:42:36
a ktoś Ty?~~
12339006 15:42:52
Domos
elfy 15:42:59
a
to Ciebie dodałem ja
12339006 15:43:13
za co?
haha, nawet nie umiesz podać powodu, ale ty jesteś kurwa dorosły po huju ...
a oceniasz ludzi ^^

http://otland.net/f28/hall-flame-52099/index2.html#post525482

Ot, jak kretyn czyta forum. Co ma brak podania powodu do dorosłości? Dowiecie się tego w następnym odcinku!
 
Last edited:
heh nie musisz celowo przekręcać mojego nicku na każdym kroku bo tylko się ośmieszasz. Postanowiłeś że będziesz budował silnik po swojemu już dawno temu więc jesteś ostatnią osobą która powinna mówić o pracy w zespole, bo z Tobą nigdy nie dało się dojść do kompromisu i zawsze zostaniesz przy swoim. Postawiłeś za cel zmienienie wszystkich rzeczy żeby pokazać ile to się napracowałeś. Zrobiłeś bardzo wiele na + i za to wiele osób jest Ci wdzięcznych ale też bardzo wiele prostych rzeczy skomplikowałeś i w ten sposób powstała masa problemów. Prawda jest taka że TFS 0.3 nie jest kompatybilne z niczym i to jest to do czego dążyłeś, o czym marzyłeś? Tworzenie nowych standardów burząc to co ktoś kiedyś wymyślił tylko dlatego że lepiej brzmi jest nie poważne, w ten sposób tylko powstaje chaos i zamieszanie, co chwile zmieniasz jakieś zmienne w configu, funkcje itd. I powiedz mi jak stworzyć tu cokolwiek kompatybilnego z tym silnikiem jeśli w każdej wersji są inne standardy? Dajmy na to ktoś chce stworzyć edytor configa, tylko jak jeśli 0.3 z każdym nowym wydaniem odbiega znacznie od OT i 0.2. I nie, nie na tym polega SVN, bo powinno to być bardziej przejrzyste a nie tylko same Twoje kropki jeśli dasz SVN log. Nie widać w ten sposób rzeczywistego stanu w jakim tempie szły prace. Co za problem się zastanowić ze 2 razy zanim wcisnę 'commit'. Sam wiesz jak to kiedyś było gdy nie mieliśmy jeszcze takiego pojęcia i się dziwisz dlaczego na forum jest 2793247 tematów w stylu 'help me plax cant compile private svn'. A miało być private żeby nooby nie miało dostępu tylko że teraz 70% forum ma dostęp. Wiem, wiem, to nie Twój pomysł więc już nie piszę dalej.

@Sality
Chciałbym odnieść się do Twojego postu, lecz niestety nie ma do czego - nic nie wiesz. I nigdzie nie ubustwiałem OpenTibii ale sposób w jaki pracują doceniam. Lepiej w prywatnym repo nastukać 23423 commitów co nie?


PS. Nie fatyguj się bo już napisałem do Talaturena. To co chciałem zrobić w silniku to zrobiłem, a dalsza współpraca nie ma sensu bo od początku nie było nam po drodze.
 
Dokładnie, Elf namieszałeś tyle rzeczy że z niektórymi rzeczami były komplikacje, wydaję mi się że ty tego TFS'a tworzysz dla siebie...
 
@Slawkens:
Moze nic nie wiem, po prostu napisalem, ze co za roznica czy commit bedzie mial cyferke 2329183 czy 123? A co do tego mieszania w standardach to sie zgadzam, bo ciagle cos innego. Co do noobow? Po prostu olewac ich posty, jak nie potrafia zrozumiec, ze jest to priv SVN, w ktorym powstaje kod, pewnie tez czesto jest nie testowany, a commitowany.
 
Tak to jest jak daje sie 1 dev wladze "prezydenta" w TFS.
Elfiku wytlumacz mi te cele blagam i wytlumacz mi rowniez po co robisz wlasna db structure oraz zmieniasz nazwy funkcji zamiast zostac przy tej w OT co boisz sie ze komus sie znudza crashe i inne evul features TFSa i przejdzie np na OT bo przecierz wszystko bylo by kompatybilne nie? Bo po co komu po gui ,multi world czy groups w xml(minalem cos? :).
Pokaz mi chociaz 1 taki temat na bug trackerze plzzzzzzz.
 
lol, nie wiem o co wam wszystkim chodzi ;/. Wg mnie dobrze Elf robi, że 'przepisuje' kody c++ do lua. Jest to bardzo pomocne dla wielu osób(jak i dla mnie). Ciągle tylko najeżdżacie ale sami to nic nie zrobicie ? ;/. Nie tyczy się to Slawkensa, bo on zrobił ciekawe kody dla TFSa, ale reszta nabz0rów tylko siedzi i narzeka ;/. Nikt wam nie każe używać TFSa, ale znowu OT jest 'trudniejszy w użyciu'. Błagam, zastanówcie się nad sobą ;/.
Nie pozdrawiam,
Renusek.
 
lol, nie wiem o co wam wszystkim chodzi ;/. Wg mnie dobrze Elf robi, że 'przepisuje' kody c++ do lua. Jest to bardzo pomocne dla wielu osób(jak i dla mnie). Ciągle tylko najeżdżacie ale sami to nic nie zrobicie ? ;/. Nie tyczy się to Slawkensa, bo on zrobił ciekawe kody dla TFSa, ale reszta nabz0rów tylko siedzi i narzeka ;/. Nikt wam nie każe używać TFSa, ale znowu OT jest 'trudniejszy w użyciu'. Błagam, zastanówcie się nad sobą ;/.
Nie pozdrawiam,
Renusek.

A kto tu mowi o przepisywaniu c++ do lua ? czy groups bylo w c++ czy w db?
O jakim przepisywaniu ty mowisz?
Dlaczego tak uzwaszasz ze jest trudniejszy w uzyciu ? bo nie jest kompaaaaatyyybilny z Tfsem czy db? a moze na odwrot ? zgadnij czyja to zasluga.
Kto uzywa ten uzywa;]
 
A kto tu mowi o przepisywaniu c++ do lua ? czy groups bylo w c++ czy w db?
O jakim przepisywaniu ty mowisz?
Dlaczego tak uzwaszasz ze jest trudniejszy w uzyciu ? bo nie jest kompaaaaatyyybilny z Tfsem czy db? a moze na odwrot ? zgadnij czyja to zasluga.
Kto uzywa ten uzywa;]

Hm... może było w db, moja pomyłka.
A OT jest trudniejszy do skompilowania/uruchomienia... poza tym jeśli wszystkie servy miały by być ze sobą kompatybilne to nie wystarczy jeden serv?
 
Hm... może było w db, moja pomyłka.
A OT jest trudniejszy do skompilowania/uruchomienia... poza tym jeśli wszystkie servy miały by być ze sobą kompatybilne to nie wystarczy jeden serv?

No faktycznie 2x clickniecia od 2x clickniec w exeka roznia sie bardzo od siebie xD
Na linuxach compiling nie rozni sie niczym Tfs i otserv .(oprocz tego ze tfs ma wiecej libs niz otserv ofc)
Na windowsach tala wydal dev-cpp pod tfsa ktory ma wszystkie lib i wystarczy dac compile za to w ot samemu sobie trzeba te liby zainstalowac np w c::b (ofc to nie jest trudne bo masz poradnik).
10 min wiecej na windzie na kompilacji to ci przyznaje lecz po tym jak zainstalujesz te all liby all juz masz jak w tfsie czyli otworz kompilator nacisnij f9 done !
 
Last edited:
Już? Koniec walki i rzucania mięsem w TFS'a?

Kurwa, nie pasi - nie używaj i zamknij mordę + siedź cicho.

Ja jakoś od dłuugiego czasu używam 0.3~ i NIGDY nie miałem z tym większego problemu, więc wychodzi na to, że problemy mają tylko noobaski które żyją na metodzie click & run ++ make money.

Jeśli tak bardzo chcecie zarobić, dlaczego nie odpalicie prywatnego serwera innej gry typu Cabal?

Znam odpowiedź - za trudno, bo już nie ma Elfa i innych którzy by przerobili to na click & run ++ make money :(

Pluję wam w twarz, ścierwa które stawiają OTSy dla kasy nie mając o nim zielonego pojęcia a później narzekają, że nie teges że za dużo roboty jak zmieniają silnik na nowszy, że nie wiedzą jak zmienić nazwę funkcji, że nie wiedzą czym jest notepad++ i opcja 'replace', że nie wiedzą czym jest SVN, że nie doceniają tego, że ktoś zapierdala nocami, żeby było lepiej.

GL & HF nabsy, obyście zdechli pierdolone szczury :*
 
Dokładnie, Elf namieszałeś tyle rzeczy że z niektórymi rzeczami były komplikacje, wydaję mi się że ty tego TFS'a tworzysz dla siebie...
Napisz z głównego konta, to może porozmawiamy, bo twoje zarzuty, anonimie, niestety spływają mi po plecach.
Tak to jest jak daje sie 1 dev wladze "prezydenta" w TFS.
Elfiku wytlumacz mi te cele blagam i wytlumacz mi rowniez po co robisz wlasna db structure oraz zmieniasz nazwy funkcji zamiast zostac przy tej w OT co boisz sie ze komus sie znudza crashe i inne evul features TFSa i przejdzie np na OT bo przecierz wszystko bylo by kompatybilne nie? Bo po co komu po gui ,multi world czy groups w xml(minalem cos? :).
Pokaz mi chociaz 1 taki temat na bug trackerze plzzzzzzz.
Gdzie daje własną strukturę db? Pokaż mi, "plzzzzzzz" (chyba wszystkie Zety).
Boje się? Czego? Powiedz mi CZEGO ja mam się bać? Od półtora roku robię miesięcznie (średnio) więcej, niż Ty w całym życiu na swoim serwerze. Nie mam z tego żadnych zysków, nawet dobrego słowa, nie wspominając o dziękuje. Staram się zrobić wszystko najlepiej, jak tylko potrafię, realizując w dodatku wszystkie plany oraz polecenia wydane przez samego Talaturena. TAK, uwaga, oświecę Was- to on od dawien dawna chciał jak najbardziej odbiec od OT zachowując mimo to kompatybilność, która, uwaga numer dwa, JEST. Przyczepi się tu Pietia, że jej nie ma, ale oprócz pliku movements, którego uwierz mi naprawdę się nie dało inaczej ominąć, nie widzę nic, co by sprawiało kłopot, bo grupy TFSa mają się tyle do grup OT, co Amerykanin do Ruska. Mówisz, że nie wiesz po co to... Może Ci slawkens wyjaśni, jak obsługiwać się CDATA w plikach xml? Próbowałeś kiedyś czegoś takiego:
Code:
<action itemid="1000" event="buffer" value="doRemoveItem(item.uid)"/>
czy
Code:
<action itemid="1000" event="buffer"><![CDATA[
if(item.itemid == 666) then
doRemoveItem(item.uid)
end
]]>
Hę? No widzisz. Nie zmieniłem tego, bo miałem kaprys, tylko dlatego, że była taka potrzeba. Chociaż najbardziej mnie rozbawił GUI, który istnieje w TFSie od zanim do niego doszedłem, a jest autorstwa Talaturena i Kipera. Jedyne co dodałem od siebie, do czego się przyczepiłeś, a nie wyjaśniłem i nie wyjaśnię, to multi world, który tak naprawdę nie koliduje w żaden sposób z otserv. Skoro nie umiesz przekopiować pliku compat.lua, to najwyraźniej jesteś kretynem, bo tam są wszystkie funkcje, które zostały zmienione i używa się ich cały czas tak samo. Mógłbym jeszcze wymieniać DB Update Tool, który OT z nas zryła, o czym sam Remere mi nawet pisał, czy inne mniej ważne pierdoły. Tak naprawdę TFS ciągle się rozwija, a OT stanęła w miejscu, bo ów pan miał kaprys przepisania całego systemu skryptów od zera. Oczywiście nie mam mu tego za złe, bo to kawał dobrej roboty, ale nie widzę sensu, by JUŻ TERAZ wydawać TFSa opartego o revscriptsys, gdyż brakuje tam wielu kluczowych rzeczy, a nie chcę samemu tego pisać by, uwaga numer trzy, nie odbiegać kompatybilnością. Poza tym, revscriptsys będzie miał prawie wszystko co ma TFS, więc nie wymaga to wczesnych przygotowań z naszej strony.
heh nie musisz celowo przekręcać mojego nicku na każdym kroku bo tylko się ośmieszasz. Postanowiłeś że będziesz budował silnik po swojemu już dawno temu więc jesteś ostatnią osobą która powinna mówić o pracy w zespole, bo z Tobą nigdy nie dało się dojść do kompromisu i zawsze zostaniesz przy swoim. Postawiłeś za cel zmienienie wszystkich rzeczy żeby pokazać ile to się napracowałeś. Zrobiłeś bardzo wiele na + i za to wiele osób jest Ci wdzięcznych ale też bardzo wiele prostych rzeczy skomplikowałeś i w ten sposób powstała masa problemów. Prawda jest taka że TFS 0.3 nie jest kompatybilne z niczym i to jest to do czego dążyłeś, o czym marzyłeś? Tworzenie nowych standardów burząc to co ktoś kiedyś wymyślił tylko dlatego że lepiej brzmi jest nie poważne, w ten sposób tylko powstaje chaos i zamieszanie, co chwile zmieniasz jakieś zmienne w configu, funkcje itd. I powiedz mi jak stworzyć tu cokolwiek kompatybilnego z tym silnikiem jeśli w każdej wersji są inne standardy? Dajmy na to ktoś chce stworzyć edytor configa, tylko jak jeśli 0.3 z każdym nowym wydaniem odbiega znacznie od OT i 0.2. I nie, nie na tym polega SVN, bo powinno to być bardziej przejrzyste a nie tylko same Twoje kropki jeśli dasz SVN log. Nie widać w ten sposób rzeczywistego stanu w jakim tempie szły prace. Co za problem się zastanowić ze 2 razy zanim wcisnę 'commit'. Sam wiesz jak to kiedyś było gdy nie mieliśmy jeszcze takiego pojęcia i się dziwisz dlaczego na forum jest 2793247 tematów w stylu 'help me plax cant compile private svn'. A miało być private żeby nooby nie miało dostępu tylko że teraz 70% forum ma dostęp. Wiem, wiem, to nie Twój pomysł więc już nie piszę dalej.

@Sality
Chciałbym odnieść się do Twojego postu, lecz niestety nie ma do czego - nic nie wiesz. I nigdzie nie ubustwiałem OpenTibii ale sposób w jaki pracują doceniam. Lepiej w prywatnym repo nastukać 23423 commitów co nie?


PS. Nie fatyguj się bo już napisałem do Talaturena. To co chciałem zrobić w silniku to zrobiłem, a dalsza współpraca nie ma sensu bo od początku nie było nam po drodze.
Nie dziwie się dlaczego na forum jest wiele tematów o kompilacji, tylko je olewam, bo jest wszem i wobec wiadomo, że to jest PRYWATNE, a nie O. 90% osób to akceptuje, reszta na to mówi "paid 0.3.5" i ma w dupie obowiązujące zasady. Szczerze mówiąc wolałbym selekcje 20 zaufanych osób, które by to testowały, niż 100 noobów, którzy i tak to publikują, a potem płaczą. Co do kropek- zazwyczaj staram się napisać, jeżeli commit tyczy się czegoś więcej, niż poprzedniej, niekropkowanej zmiany. Czemu też czepiasz się zmian configa? Co to ma do rzeczy? Chciałbym wiedzieć na koniec, skoro już się przylepiłeś do publicznych wypłakiwań, co cię tak najbardziej zabolało z moich zmian, bo póki co rzuciłeś ogóły, zero konkretów.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top