• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Temat OTS

marcinek99097

Banned User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
588
Reaction score
4
Location
Poland/Dg
Tak z ciekawości nie ma tu już jakiś czas konkretnego tematu ,a nasuneła mi się myśl kolejnego tematu który chociaż 10 % graczy uchroni.

To tak zauważyliście ,że NIE TIBIA oraz NIE OTSY tylko POLSKIE OTSY znikają z areny?
Nawet w szczytowych godzinach nie jesteśmy w TOP na otservlist.org ..
A kiedyś? dobry ots miał po 700-1000 osób nie mówie w jakimś bardzo odległym czasie ale 1-2 lata.
Teraz w nocy (u nas) powiedzmy 23:30 nasze polskie top serwery są gdzieś w połowie może pod koniec 1 strony..
Czemu drodzy hosterzy nie mogą się otrząsnąć i nie robić tych zasranych restartów co tydzień?! bo to głównie przez to..
Przecież 70 % "hosterów" głownie rl map robi restarty co tydzień , miesiąc.. gadałem ostatnio z leaderami guild i jakoś cieszyli by się jak by grali na jednym serwerze z 1-2 miesiące co najmniej pozatym są jeszcze randomy :)
Przez takie restarty co raz więcej osób albo odchodzi z polskich ots albo idą na rl gdzie mają stabilność.
Zastanówcie się nad tym co napisałem , może nie jest to estetycznie napisane i nie każdy wszystko zrozumie ,ale liczy się sens.
Nie krytykujcię też bardzo tego bo taka prawda nie było by restartów to by było lepiej , dużo lepiej !
Bo punkty i inne badziewia to swoją drogą.
Dziękuje za przeczytanie : >
 
Nie pierdol bo taka prawda jak słyszę o Neravi v12 albo narozia v20 to mi się rzygać chce i nie tylko mi.
 
Nie pierdol bo taka prawda jak słyszę o Neravi v12 albo narozia v20 to mi się rzygać chce i nie tylko mi.

128908520618740808.jpg


@edit

http://otland.net/members/marcinek99097/#vmessage103533
 
Last edited:
Ta, tylko problem w tym, ze oni gadają że "chcieli by pograć dłużej na otsie" a podam Ci głupi przykład, podniecali się że rusza brutalwars, pierdolili że będą grać do końca, a już co najmniej 6 miesięcy, nie minął tydzień, połowa polazła na premiere, nie minął miesiąc do mnie a później na zivere, a nawet do nich pisać nie musiałem. Szkoda czasu, gadasz z nimi czy by chcieli klimatowy ots, gdzie nie tylko gra polega na wbiciu 200 lvla i warach 24/7 to się śmieją, że nie będą na otsie expić. To samo enibia, niby się trzymała a tak na prawdę upadła a serwer był fajny. Wróciłem do gry po długiej przerwie, bo ruszył jeden z najlepszych serwerów na jakich grałem, czyli wypas. Dzisiejszy LORDAERON.EU, zobaczymy ile wytrzyma.

Zapomniałem dodać, na lordaeron nie ma botów i jest jest system który je wykrywa, tibia 9.4 serwer ma 170 graczy w dzień i się trzyma, zobaczymy jak długo.

Hah i zauważ że tibia zatrzymała się na 8.6, bo dla nich nie ma elfa, nie ma gry. Bez sens totalny.
 
Last edited:
dziwisz sie ze sa restarty co tydzien ? ale czy jakakolwiek osoba robi resa gdy ma ludzi na otsie ? robia resy bo gildie zmieniaja otsiki co 5 dni btw. ziverze daje max 3 tyg
 
Prawda jest taka, że serwery zawsze będę upadać po okresie maksymalnie miesiąca. Średnio raz w miesiącu startuje kilka sporych serwerów i to jest problemem numerem jeden, każdy woli wystartować od początku i spróbować być w top3 doświadczenia. Nie widzę sensu zadawania tego pytania co tydzień, bo ta sytuacja nie ulegnie zmianie, to już nie czasy w których dodawało się serwer na listę, bez reklamy wchodziło w pierwszy dzień 300 osób i potem serwer stał online długie miesiące.

Tutaj nie ma znaczenia czy postawisz serwer RPG z własną mapę czy super orshabumbe, wszystko i tak upadnie po pewnym okresie czasu. Tekstu ludzi o tym że pograliby na jakimś serwerze dłużej są śmieszne, bo po tygodniu ich opinia się zmienia, albo zaraz po tym jak padną dwa razy z rzędu.

Tak się składa że jestem właścicielem serwera Enibia.pl o którym ktoś już tutaj wspominał i faktycznie myślę że byłem wstanie utrzymać serwer w topie jeszcze przez pewien czas, jednak musiałbym przy nim spędzać 24 godziny na dobę, wprowadzając codzienne aktualizacje oraz reklamę. Nie samym tym światem człowiek żyje.
 
A prawda jest taka i bardzo bolesna że wy robicie wasze pro ots dla GILDII i tylko po to. Każda rl mapa i evo jest robione dla gildi po to żeby wbiło te 5 gildii i żebyście rozdali im te punkty, po tygodniu rusza nowa rl mapka dla gildii i oczywiście wasz serwer upada bo powstał nowy po czym wy robicie reset i znowu wbija te 5 gildii i 30 innych graczy i tak się kręci wasz ots. Żenada bo waszymi ots'ami manipulują liderzy, to już nie jest ten klimat co był jakieś 3-4 lata temu, kiedy nikt nie myślał o jakiś free punktach i gra nie skupiała się na wbiciu 200lvl i biegnięcia na north gate bo tam jest oro, tak jak to jest teraz.

Pozdrawiam
 
A prawda jest taka i bardzo bolesna że wy robicie wasze pro ots dla GILDII i tylko po to. Każda rl mapa i evo jest robione dla gildi po to żeby wbiło te 5 gildii i żebyście rozdali im te punkty, po tygodniu rusza nowa rl mapka dla gildii i oczywiście wasz serwer upada bo powstał nowy po czym wy robicie reset i znowu wbija te 5 gildii i 30 innych graczy i tak się kręci wasz ots. Żenada bo waszymi ots'ami manipulują liderzy, to już nie jest ten klimat co był jakieś 3-4 lata temu, kiedy nikt nie myślał o jakiś free punktach i gra nie skupiała się na wbiciu 200lvl i biegnięcia na north gate bo tam jest oro, tak jak to jest teraz.

Pozdrawiam

4 lata temu nikt nie słyszał o jakiś punktach.

Wypraszam sobie, bo ja wyłamuję się z ogółu i nigdy nie rozdawałem punktów.
 
Powiem ci że rozpoczynałem grę na ots 4 lata temu i na nie jednym serwerze były już sms shopy ale działały trochę inaczej.

No to wielki respekt że nie rozdajesz darmowych punktów. Tak więc bez ciebie 99% serwerów jest tylko dla gildii.

@
Nie wiem po co ten temat, dokładnie taki sam był kilka tygodni temu i nic nie zmienił ani nie wniósł na scenę polskich serwerów punkty jak były tak są a było to również poruszane bo bez punktów nie ma ots ;)
 
temat "mamo przytul" tak czy siak, pewnie za 3 lata już nie będzie otsów.
 
ludzie się skończą to i servery się nie wyłączą bo nie będzie miał kto ich wyłączyć : D a po 2 latach pewnie jakieś tsunami czy co będzie i walną elektrownie ;D
 
Problemem nie są codziennie startujące ots'y tylko głupota administracji... Kiedyś nie było anti botów, sms shop, free pkt, guild warów i nie wiadomo jakich bajerów a ots'y stały długo i niemal że 24h/7 pełne jakieś tam podkarpacki, eloth (ten 1 ) i wiele innych. Jeżeli problemem były by starty new otsów to by było 100000 serwerów na każdym po 2-3 graczy, dam na przykład DBV ( Dragon Ball Victory) gram tam od początku serwera czyli chyba 2 lata i znalazł bym z 60 osób które grają tyle czasu ile ja robią po dziesiątą postać juz jak nie więcej i nadal grają a aktualnie startuje pełno DB i jakieś kopie wodbo 99999x i zupełnie nowe których nie było wcześniej i prawie każdy DB który nie jest kopią albo gównem co stoi na kompie 2h dziennie i takie tam ma zawsze te 100 graczy i więcej. Więc moim zdaniem jeżeli wróciło by się do czasów tych "Legend Polskiej Sceny Open Tibia Serwer " to i nadal by tam grało w chuj osób.
 
powodzenia na tibii 8.6. wzielibyscie sie za nauke i napisali bota na 9.4, umilili graczom gre, a nie wyzysk 24/7.

I tutaj proponuję zamknąć ten temat i nie poruszać go nigdy więcej. Open tibia polaków kończy się w raz z ostatnią wersją elf bota.
 
powodzenia na tibii 8.6. wzielibyscie sie za nauke i napisali bota na 9.4, umilili graczom gre, a nie wyzysk 24/7.

Neobot został znullowany więc nie widzę powodu po co pisać kolejnego bota :)
 
Prawda w naszych czasach jest taka że są gildie = są gracze, są gracze = jest hajs (chociażby na zwrot za dedyka) lecz tak jak odpadają ze 2 teamy to "nie ma się z kim bić" i idą na innego, randomy patrzą ile osób online (mniej teamów mniej osób albo nawet ich brak) i wejdą lub nie wejdą i tyle, sam to poczułem na własnej skórze gdzie w 5 dni po 250-300 ludzi online, lecz 1 team odszedł na zivere, drugi bo nie było tego pierwszego też na jakiś inny serwer, 3 team też poszedł za ciosem, mówiąc że ser już pada, a pozostałe teamy (dużo mniejsze) jeszcze siedzą i się nie nudzą, nawet huj wie jak na głowie stanąć żeby grali to i tak idą na innego a wiadomo nie ma teamów nie ma graczy hujowa bo hujowa prawda ale szczera (podałem przykład na 8.6) ... na 8.61+ mieć 300+ graczy to jest teraz praktycznie nie możliwe (jedni spoffują itp. i mogą mieć) , więc gadanie że otsy się zatrzymały na 8.6 jest prawdą, bo kto chce mieć jakiś kwitek to robi pod 8.6 a POLAKA nie stać by postawić coś gdzie zagra 30 osób i mu sie nie zwróci nawet za dedyka, ja postawiłem serwer pod 8.6 bo mnie nie było stać by odpalić po 9.2+ i by grało max 50 osób i zapewne nawet za dedyka by się nie zwróciło i to robiąc serwer nie dla siana a dla graczy, grali, eventy były konkursy inne hujemóje ale i tak gracze odchodzą na inne serwery gdzie też pograją tydzień - dwa, jedynie co to można pogratulować hexanie która po trupach doszła do celu.
 
Ludzie ...
Kiedys na ots'ach z 50 gaczami byl lepszy klimat niz teraz :)
1.Gracze robili teamy na ots'ach
2.Wbijali lvle dniami/nocami na stalym expie a potem szkoda im bylo tego pozucac wiec zostawali
3.Byla ograniczona ilosc expowisk i musieli o nie walczyc nie o kase / nie o ptk z shopa
4.Zdobywali rare itemy ktore im pomagaly w wojach a nie "rare sms shop"
 
Back
Top