• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Terazniejszosc

Status
Not open for further replies.

akues

Well-Known Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
1,653
Reaction score
73
Location
Poland
Chcialbym przekazac wam ze narvia, zivera, feba, premiera, veneris (jak i inne) nie sa i nie beda nigdy pod zadnym katem bezpieczne i dopracowane (tak jak dotad nie sa i mozna je w kazdej chwili wyjebac, moze to byc nawet edycja v7654). Wszystko co inwob i skeyba i jakies dziecko scooty wam wpaja to smieszna bajka i imitacja. To w zasadzie nikogo juz nie dziwi bo stalo sie przeciez takie oczywiste. Niedlugo narvia bedzie miala 2000 osob i to bedzie dla Nas oczywiste. Narvia, premiera feba, veneris i inne gowna mialy juz tyle edycji ze oni sami zapomnieli ktora teraz prowadza edycje. Skeyba i inwob smieja sie z Was wszystkich, zgarniajac caly monopol, zabierajac wam uczciwym hosterom normalnych graczy. A co, nie zgarniaja monopolu? Smieja sie Wam prosto w twarz wlaczajac spoofa. Myslicie ze jak? - jak to mozliwe ze jakies randomowe otsy jak premiera, veneris i narvia sie tak wybily? Inwob, scooty(pozdrawiam liczenie afk haha) tak jak i skeyba laduja sobie spoofa a my wszyscy na to pozwalamy. Dziwily was te "idealne dluuugie edycje" narvi, premiery i innych co? Dziwily was opisy przy serwerach "long-game"(czy inny chuj)? Uwierzyliscie inwobowi i skeybie ze stworzyli cos "idealnego"? - Nie ma takich randomowych, niedopracowanych otsow, ktore by staly tak dlugo jak narvia i premiera. Zaden w histori otsow tyle nie stal i nie bedzie stal. Cala spolecznosc narvi i premiery to jedna wielka smieszna bajka i imitacja. Nadal trudno Wam to pojac? Wielu z Nas zna historie premiery ale nie wiem czemu nadal ja toleruje. Najwiekszy ots w histori otsow, ktory byl na liscie przez pare dobrych miesiecy w "bance otsowej" na liscie tak jak inne spoofy z dawnych czasow m.in minera(to dopiero byla banka) ktory wybil sie dzieki spoofowi i powinien miec dozywotniego bana. A co z inwobem? Gracze i inni ludzie dzieki spoofowi (tak jak skeybie) mu pomagali, a on siedzial na tylku i sie opierdalal. Teraz moze stworzyc edycje v4398 i pisac swoje wypracowania na 10 stron jaki to on ma zajebisty dysk ssd czy duzy rozmiar buta. A co z pozostalymi hosterami? Nie maja szans na wybicie sie, bo wszyscy my tolerujemy inwoba i skeybe. Oni sa do wyjebania od zaraz, lecz nikt nie proboje nawet ich wyjebac bo po co, i tak zaraz powstanie druga wersja ze spoofem.


Teraz troche o zapowiedziach na narvi.

(...) Liczymy, że zmiany, które wprowadzimy i nasze zaangażowanie doprowadzą do tego, że ta edycja będzie trwała o wiele, wiele dłużej jak i zagra u nas jeszcze więcej osób, kto wie - może już nie będzie potrzeby tworzenia kolejnej edycji?

>>"kto wie - może już nie będzie potrzeby tworzenia kolejnej edycji?"

kto wie? moze juz wszyscy o mnie zapomna i jebne spoofa na rok?

W porównaniu do poprzedniej odsłony serwera zmieniło się dość sporo rzeczy. Najważniejszą z nich jest bardzo wysoki postęp technologiczny, który dokonał się w silniku gry.
Dzięki wprowadzeniu takich rzeczy jak częściowe obliczanie równoległe, praca na kilku rdzeniach, optymalizacja najważniejszych funkcji, stworzenie cam systemu oraz system wczesnego wykrywania crashy i lagów sprawia, że nasz serwer jest obecnie najbardziej rozwinięty na świecie. Takiego jak my nikt prędko nie będzie miał, o ile kiedykolwiek powstanie podobny :)

>>"częściowe obliczanie równoległe" i "praca na kilku rdzeniach" >>> zwykla imitacja, ryzyko niewyjaśnionego crasha wzrasta 100 krotnie.

>>>"system wczesnego wykrywania crashy" (buhahahah najlepsze) >>>> takie rzeczy istnieja tylko w bajkach.

Wszystko to, cala ta bajka to socjotechnika ktora ma za zadanie odstraszyc nas wszystkich od robienia otsow. Poczytajcie i przeanalizujcie - czego to on nie stworzyl. Sam napewno niczego - a napewno juz cast i cam systemu. Nie stworzyl on nic. To jest jeden wielki syf.

Dziekuje za przeczytanie tego rownie wielkiego syfu. Dobranoc.

P.S jak juz bedziecie chcieli to usunac to napiszcie do mnie przynajmniej za jaki punkt regulaminy oberwalem. :(
 
Last edited:
++, zgodzę się na pewno co do skeyby bo to debil, jak można zapłacić za guild shopa 70 zł, gdzie wystarczy zmienić parę zapytań do bazy i zmienić strukturę... Co do inwoba, jest skurwiel cięty na kase(taki cwaniaczek), wyjebał nie jedną osobę z tego forum, ale on coś już tam potrafi(ale zjebał otsy kompletnie rozdając KASĘ)... Scootiego nie warto komentować, jak stawia otsa i przez pół roku za UPDATE/POPRAWEK, nie zasługuję na tylu graczy ilu miał nie raz i powinno mu się to skończyć jak i całej reszcie.

Tak o wszystkich pierdole, to napiszę coś o sobie:

Chcę zarobić na ots, ale nigdy nie stawiałem na dacie z neta i zawsze mam 80% wkład w otsa.
 
Nie zapominajmy o naszym drogim skeybie i nie śmiejmy się z niego bo on musi utrzymać rodzinę !
 
Witam.

Kolejny raz zastosowane przezemnie rozwiązania są podważane, chyba nikt nie jest w stanie sobie pojąć że ktoś taki jak ja tworzy rzeczy które uważacie za bajke. Zazwyczaj unikam pisania tutaj i jeśli coś potrzebuje to piszę z osobami które się z tym naprawde znają, a nie z osobami dla których to jest "bajka".

Pierwsze pokaże rozkładania na wątki. System powstawał miesiąć (godzina-dwie dziennie) łącznie z testowaniem na moim war ots. Początkowo było pare crashy ale dzięki zastosowaniu nowych mutexów wszystko się ustabilizowało i ani razu system ten nie przyniósł crasha. Daje to obecnie 5% skok wydajności ponieważ rozłożone są tylko dwie funkcje, reszta jest w trakcie testowania. Obecnie serwer ma już 12 wątków z czego każdy spisuje się jak należy. Pewnie i tak 95% z Was nie wie o czym mówie albo niedowierza dlatego dołączam screen.
zmjnr.png

Wątki mają cpu 2-3% ponieważ wtedy nie grało wiele graczy, w godzinach szczytu mają po 5% dając 200% przyśpiszenie wybranych elementów (wyniki z test serwera).

Napisałem że stworzyłem system wczesnego wykrywania crashy. Nie zupełnie nazwa się z tym zgadza, ale system który lidkwiduje skutki crasha powstał i działa jak należy. Na narvi było kilka crashy (choćby dziś koło 20) i nie miały miejsca cofki, cud? Jedynie 3 razy system nie zadziałał. Za pierwszym razem padł serwer mysql ze względu na błędne limitowanie połączeń. Drugim razem miał miejsce kernel panic, ponieważ testowałem nowe flagi g++ które dały skok wydajności ale były niestabilne, wymagają testów. Dla tych co nie widząc co to kernel panic to coś jak windowsowy blue screen tylko na linuxie, wtedy nie da się nic zrobić bo maszyna się restartuje. System ten wspierają jeszcze dwa niezależne o których nie pisze, ponieważ reakcja byłaby jak na tym systemie.

Jedynym systemem którego w pełni nie stworzyłem sam był cast system. Początkowo miałem własną wersje ale ze względu na problemy z kolejkowaniem była niestabilna. Potrzebowałem pomocy ponieważ to było jeszcze w 2011 roku gdzie znacznie mniej się znałem na c++ niż teraz, do tego otrzymanego systemu i tak dodałem sporo nowych funkcji i limitów. Cam system w pełni zrobiłem sam jeśli chodzi o skrypty. Twórca bynacama powiedział mi jedynie jakim algorytmem są kodowane camy ponieważ z tym był największy problem. Wszystko działa na wątku.

Twórcowi tematu proponuje zapoznać się z znaczeniem słowa cwel ponieważ go używa, widać że nie zna jego znaczenia.

Co do reszty tematu mam niskie zdanie o wszystkich serwerach z darmowymi punktami, choć mi już nie przeszkadzają jak kiedyś.

Mam nadzieje że wyjaśniłem zarzuty wobec mnie i nie będe miał potrzebny kolejny raz się tu wypowiadać.

Jak ktoś ma jakieś konkretne zarzuty wobec mnie i jest w stanie przedstawić dowody potwierdzające je to na nie odpowiem, przypuszczać sobie może każdy.

Pozdrawiam.
 
jak zwykle niepotrzebna spina, która nic nie pomoże... nikogo nie powinno to interesować kto ma ile graczy... zazdrościcie im to "wyjebcie" im te serwery... nie potraficie? to zamknąć paszcze.. jeżeli według niektórych użytkowników, na tych serwerach jest tylko spoof to dlaczego owych graczy nie ma na waszych serwerach? chyba nie rozpłynęli się w powietrzu prawda?? jeżeli dany serwer jest dopracowany, admin organizuje ciekawe konkursy oraz serwer ma "to coś" co przyciąga graczy to zarzuty wobec niego są bezpodstawne... tyle ode mnie na ten temat i oczywiście czekam na zjechanie przez dzieciaki, które płaczą, bo nikt nie gra na ich rl mapkach kupionych za sms na allegro..
pozdro
 
A mi się wydaje że bierzecie ten pseudo biznes zbyt poważnie chłopaki.
 
Last edited by a moderator:
>>"częściowe obliczanie równoległe" i "praca na kilku rdzeniach" >>> zwykla imitacja, ryzyko niewyjaśnionego crasha wzrasta 100 krotnie.
Zgadzam się z Selvest.
To że zrobi się kilka wątków na raz, nie zwiększy wydajności. Co stego, że rozłoży się to na kilka rdzeni, jak i żaden z nich nie bedzię wykorzystany w 100%.
Ogólna wydajność wzrośnie o jakieś 0% :)

Tylko ryzyko crasha typu Acces Dained, często niemalże nie do wykrycia. A czemu? Bo przy wykonywaniu tej samej czynności i pracującym serwerze 24/7, może wystąpić raz dziennie, raz w tygodniu, za 5 minut i nie wiadomo na jakim wątku.

>>>"system wczesnego wykrywania crashy" (buhahahah najlepsze) >>>> takie rzeczy istnieja tylko w bajkach.
To jest zdecydowanie najlepsze :)
Dopicie jeszcze:
automatyczny system wykrywania koloru klawiatury u gracza.

Kolejny raz zastosowane przezemnie rozwiązania są podważane, chyba nikt nie jest w stanie sobie pojąć że ktoś taki jak ja tworzy rzeczy które uważacie za bajke. Zazwyczaj unikam pisania tutaj i jeśli coś potrzebuje to piszę z osobami które się z tym naprawde znają, a nie z osobami dla których to jest "bajka".
Bajka?
To jest raczej bujna wyobraźnia.

Napisałem że stworzyłem system wczesnego wykrywania crashy. Nie zupełnie nazwa się z tym zgadza, ale system który lidkwiduje skutki crasha powstał i działa jak należy. Na narvi było kilka crashy (choćby dziś koło 20) i nie miały miejsca cofki, cud? Jedynie 3 razy system nie zadziałał. Za pierwszym razem padł serwer mysql ze względu na błędne limitowanie połączeń. Drugim razem miał miejsce kernel panic, ponieważ testowałem nowe flagi g++ które dały skok wydajności ale były niestabilne, wymagają testów. Dla tych co nie widząc co to kernel panic to coś jak windowsowy blue screen tylko na linuxie, wtedy nie da się nic zrobić bo maszyna się restartuje. System ten wspierają jeszcze dwa niezależne o których nie pisze, ponieważ reakcja byłaby jak na tym systemie.
Wyobraźnie masz na prawdę imponującą.
Wiesz czemu nie było cofoki? Bo był to zwykły restart servra. :)

Jedynym systemem którego w pełni nie stworzyłem sam był cast system. Początkowo miałem własną wersje ale ze względu na problemy z kolejkowaniem była niestabilna. Potrzebowałem pomocy ponieważ to było jeszcze w 2011 roku gdzie znacznie mniej się znałem na c++ niż teraz, do tego otrzymanego systemu i tak dodałem sporo nowych funkcji i limitów. Cam system w pełni zrobiłem sam jeśli chodzi o skrypty. Twórca bynacama powiedział mi jedynie jakim algorytmem są kodowane camy ponieważ z tym był największy problem. Wszystko działa na wątku.
Zrobiłeś własną wersje. Tak tak. Kolejkowanie, no jasne, o czym ty bredzisz ?
Wiem, że byś chciał być na poziomie Elfa, ale wyobraźnie musisz zamieć na umiejętności.
 
Przecież Inwob to 17-letni nie wyżyty prawiczek haha :D
No graczy ubyło i to w chuj zobacz ile pseudo guildi poszło na rl ^^
A inwob ostro spofował bo kłóciłem się o to z xinnem nawet zrobiłem temat tu i dałem dowody ale xinn i tak ma wyjebane w to.
Dla mnie inwob zawsze będzie śmieciem bo on sam nic nie robi przy tym ots , pamiętam jeszcze jak rekompęsata była i jebnoł w zapowiedzi jakiś algorytm na exp hahahah dobre to było.
 
Jak widać tu na forum nie brakuje zazdrosnych kurew.
Autor tematu ma poważnie coś z głową, jeśli zakłada taki temat.
Selvest prawda jest taka, że jesteś zazdrosnym gównem i temat założyłeś z zamiarem, że kogoś przekonasz aby wyjebał narvie/premiere, bo sam potrafisz co najwyżej posta na forum jebnąć. Dopierdalasz konkurencji, bo sam masz pewnie hujowego otsa z allegro za smsa 3.66 i płacz, że nie możesz się wybić.
 
haters gonna hate


boli was to że komuś wyszło, sam nie uważam się za jakiegoś mega ogara, bo cały czas pomaga mi kilka osób, którym jestem bardzo wdzięczny.

Fakt, veneris to były moje początki z OTS, teraz gdy pracuję nad dość poważnym projektem rl mapy(pewnie zobaczycie mnie za ok. miesiąc) widzę jak bardzo veneris był niedopracowanym serwerem. Więc jak wytłumaczyć to, że miałem tylu graczy? Wydaje mi się, że po prostu mój serwer wyrobił sobie dobrą renomę tym, że nie padał 2 dni po starcie, na pierwszej edycji przecież nie miałem 800 graczy, jednak z każdą następną było ich coraz więcej. Moim zdaniem, na ilość graczy online wpływa głównie to ile osób było na twoim ostatnim serwerze, bo chyba nie trudno się domyślić że dla tibijczyków liczy się tylko "dobre oro"

Po drugie, jeżeli chodzi o Inwoba to odwala on kawał dobrej roboty, widać że zna się na rzeczy i bardzo dobrze wie co robi wprowadzając nowe dodatki na serwer, nawet kilka jego pomysłów przywłaszczyłem sobie na moją rl mapę(sorry inwob ;)).

Jeżeli chodzi o Xinna też nie rozumiem dlaczego macie na niego takiego hejta, gość jest w porządku, fakt faktem dostałem kilka razy u niego bana, ale zawsze był powód(czasem błachy, ale był). Uważam, że gość bardzo dobrze sobie radzi ze swoją otslistą i serwerami.

Jeżeli chodzi o główny problem poruszony w temacie, to uważam, że inwob ma tyle osób na ile zasługuje, chociaż teraz nowym hosterom będzie się trudno wybić, ale nic niemożliwego, od kiedy pamiętam zawsze były serwery, które na start miały 1000+ osób.
 
nemezis napisałeś tak w swoim poście, jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, a patrząc na twoje posty to widzę, że dostajesz crasha i od razu na Otland szybciutko biegniesz po fixa, i zakładasz tematy. Fajnie że ci wyszło i starasz, ale od razu nie musisz pisać jakie to ty masz fajne z kosmosu zabezpieczenia :O
 
Od kiedy pamiętam to żal Ci dupe ściskał o narvie. Oprócz xinna to akurat narvia jest najlepiej dopracowana. Twoja texana na starcie padła, i newsik jebać Weed i płacz. Texana to było zawsze zwykłe gówno z neta/
Spamuje bo mnie wkurwia zazdrosne frajerstwo.
 
@masterix, jezeli te dowody byly takiej samej jakosci jak posty ktore piszesz to nie dziw sie, ze nikt bana nie otrzymal bo jakby to ladnie ujac, byly nic nie warte ;)
dla niektorych np. dowodem jest roznica pomiedzy iloscia graczy na stronie a iloscia graczy wyswietlanych na liscie... to juz jest 100% dowod ze ktos oszukuje.. szkoda ze tacy delikwenci nie pomysla o tym ze serwery na liscie nie sa aktualizowane co minute... jezeli przedstawilbys mi FAKTYCZNIE dowod ze ktos spoofuje to serwer oczywiscie zostalby zbanowany

ps. podaj nazwe serwera/adres IP z tym odbanowywaniem, zaraz sprawdzimy, trzymam historie serwerow od 2007r.
 
@masterix, jezeli te dowody byly takiej samej jakosci jak posty ktore piszesz to nie dziw sie, ze nikt bana nie otrzymal bo jakby to ladnie ujac, byly nic nie warte ;)
dla niektorych np. dowodem jest roznica pomiedzy iloscia graczy na stronie a iloscia graczy wyswietlanych na liscie... to juz jest 100% dowod ze ktos oszukuje.. szkoda ze tacy delikwenci nie pomysla o tym ze serwery na liscie nie sa aktualizowane co minute... jezeli przedstawilbys mi FAKTYCZNIE dowod ze ktos spoofuje to serwer oczywiscie zostalby zbanowany

ps. podaj nazwe serwera/adres IP z tym odbanowywaniem, zaraz sprawdzimy, trzymam historie serwerow od 2007r.


Innych za to co inwob parokrotnie odjebał, że mu co 3 AFKA liczyło byś zbanował na zawsze, on o dziwo siedzi dalej na liście a bana jak spoofował dostał pod koniec edycji, skoro inwob płaci taką kasę graczom to podejrzewam, że i ty na tym korzystasz i nie mała gotówka wpada Ci do kieszeni. Wiadomo, że będziesz się tłumaczył(jak zawsze), ale tłumaczy się winny.
 
Znowu się niestety wypowiem.

Stwierdzenie winny się tłumaczy, jest stwierdzeniem debili. Używając go pewnie go nie rozumiesz, dlatego podam przykład. Uważam że jesteś idotą ponieważ stosujesz idiotyczne stwierdzenia, a idąc twoją teorią że winny się tłumaczy, wypowidając się na ten temat utrwalisz wyłącznie to co napisałem. Nie odzywając się na ten temat znaczy że się zgadzasz i też wyjdziesz na idiotę. Podobne to jest do pytania: "Czy twoi rodzice wiedzą że jesteś pedałem?". Stosując takie argumenty pokazujesz tylko swóją niewiedze, głupote.

Fakt że przez jakiś czas spoffowałem, przynajmniej próbowałem. Przyznałem się nawet xinnowi (było troche "ale"), dostałem bana na miesiąc i to odczekałem, proste.

Znowu pojawiają się posty bez dowodów tylko z przypuszczeniami. Tak płace xinnowi 1000 zł miesięcznie i nie mam bana, jeszcze gratis daje mi możlwość zbanowania trzech dowolnych serwerów, dlatego większość z Was ma tam bana. Ale na serio przynajmniej z mojej strony uważam że z xinnem mam dobre relacje, mimo że dość ostro ze sobą rywalizujemy (nie wiem jak on uważa). Jest to jedna z osób która się naprawdę zna nad tym co robi i z tego co wiem był jedną z pierwszą osób związanych z tworzeniem OTS na poważnie.

Osoby które się szanują i mają jakieś pojęcie na tym co robią już dawno nie wypowiadają się na polish board, a jak już to od czasu do czasu tak jak ja. Zostały tylko trolle i hejty, nieudacznicy którzy myślą że są fajni jak potrafią napisać prosty skrypt lua lub php, jak przyjdzie co do czego to jedyny OTS jaki potrafią puścić to z punktami dla gildi, każdy kto tak robi jest dla mnie załosny i nie ma sensu z nim dyskutować. Ja kiedyś dawałem punkty dla gildi, ale szybko się opamiętałem. Może to się niektórym wydać dziwne ale nie wszyscy stoją w miejscu tak jak osoby wypowiadające się tutaj. To że rok temu miałem problemy z znaleźieniem powodu prostego crasha to historia. Otsami na stałe zajmuje się od 2011 roku, doświadczenie zdobyłem przez ponad półtora roku ciężkiej pracy, a nie spamowania w każdym temacie na otlandzie.
 
Selvest prawda jest taka, że jesteś zazdrosnym gównem i temat założyłeś z zamiarem, że kogoś przekonasz aby wyjebał narvie/premiere, bo sam potrafisz co najwyżej posta na forum jebnąć.

A ty kolego masz jakiegoś ots-a ?;> Może podasz ip i sie pochwalisz która to rl mapa ściągnięta z otlandu albo z jakiegoś innego forum ;]
 
Osoby które się szanują i mają jakieś pojęcie na tym co robią już dawno nie wypowiadają się na polish board, a jak już to od czasu do czasu tak jak ja. Zostały tylko trolle i hejty, nieudacznicy którzy myślą że są fajni jak potrafią napisać prosty skrypt lua lub php, jak przyjdzie co do czego to jedyny OTS jaki potrafią puścić to z punktami dla gildi, każdy kto tak robi jest dla mnie załosny i nie ma sensu z nim dyskutować. Ja kiedyś dawałem punkty dla gildi, ale szybko się opamiętałem. Może to się niektórym wydać dziwne ale nie wszyscy stoją w miejscu tak jak osoby wypowiadające się tutaj. To że rok temu miałem problemy z znaleźieniem powodu prostego crasha to historia. Otsami na stałe zajmuje się od 2011 roku, doświadczenie zdobyłem przez ponad półtora roku ciężkiej pracy, a nie spamowania w każdym temacie na otlandzie.

Na stale od 2011, tutaj sie przyznales ale graczy musisz juz oszukiwac.

- Długa historia i uznanie graczy - Narvia istnieje od początku 2010 roku i od tego czasu stała się jednym z najbardziej znanych serwerów Open Tibia na świecie. Każda edycja jest tu kolejnym sukcesem, nigdy nie zdarzyło się, aby gracze byli poszkodowani.

Po drobnych klamstwach mozna poznac czlowieka, i widac jak niewiele brakuje do innych rzeczy a m.in wlaczenia spoofa i innych przekretow.

A jeszcze jedna smiesza sprawa,

nigdy nie zdarzyło się, aby gracze byli poszkodowani

a kto wbil sie na narvie v1 na caly serwer przez houses.php? czy gracze nie byli wtedy poszkodowani skoro wyslali smsa na darmo?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top