• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[TFS 0.3.6 PL1] Problem z uid.

harry127

Member
Joined
Jul 19, 2009
Messages
435
Reaction score
5
Location
Poland
Jest sobie taka funkcja onUse:
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
	doPlayerSendTextMessage(cid, 20, item.uid)
	return true
end
Mam kilka itemów, dla których jest wywoływana. I teraz problem: jak użyję itemu A, B i C, to mam ten sam wynik. Da się to naprawić?
 
kurwa wysyla do sendText item.uid ;| nei zadne getName getId tylko item wiec pewnie wywala mu jakies gówno.
 
Aktualnie wywala mi 70000. A do tych, co mają jakieś pretensje, że bezpośrednio "wkładam" do funkcji item.uid: Lua nie pilnuje jakoś strasznie typów, więc integer automatycznie konwertuje się do stringa.
 
Zdanie rozkazujące ze znakiem zapytania na końcu. Gratulacje.
Spojrzyj do góry. Chodzi o to, że dla kilku itemów, dla których ten skrypt jest wywoływany, mam taki sam wynik.
 
Itemy są generowane spod /i. Przypominam, że na serwerze 2 itemy nie powinny mieć tego samego uid. Stąd nazwa - UniqueID (UID jest skrótem).
 
Zmieniłem wywołanie skryptu na actionid. Podchodzę do drzewka, klepię
/attr actionid 1234
i niestety nadal 70000. Napiszę na szybko funkcję biorącą item sprzed twarzy i zedytuję posta.

Edit: No dziwne. Bardzo dziwne. Stara funkcja cały czas daje to samo UID. Za to funkcja
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
	local thing = getThingFromPos(getCreatureLookPosition(cid))
	doPlayerSendTextMessage(cid, 20, item.uid)
	return true
end
przy każdym kolejnym wywołaniu zwiększa zwracane mi UID. W kilku przypadkach jest to jednak cały czas 0.
 
Last edited:
Sprobuj tak
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
	doPlayerSendTextMessage(cid, 20, ..item.uid..)
	return true
end
(nie jestem pewny czy to cos zmieni ;)
 
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
local thing = getThingFromPos(getCreatureLookPosition(cid))
doPlayerSendTextMessage(cid, 20, thing.uid)
return true
end

Mądry się znalazł
wersja silnika: [TFS 0.3.6 PL1] (w temacie pisze)

Tak, iesdem mondry, sabzeczysz?
 
@up: Zacytowałeś funkcję, która pobiera UID itemu, przed którym stoję. I o co chodzi ci z tym pogrubionym thing? Linijkę wyżej ta zmienna jest ustawiona...

A nie moglibyście uruchomić tego pierwszego skryptu u siebie i wrzucić wyników? To tylko chwilka...
 
@up: Zacytowałeś funkcję, która pobiera UID itemu, przed którym stoję. I o co chodzi ci z tym pogrubionym thing? Linijkę wyżej ta zmienna jest ustawiona...

A nie moglibyście uruchomić tego pierwszego skryptu u siebie i wrzucić wyników? To tylko chwilka...

Szkoda tylko, ze nie ustawiasz stackposa w thing getThingFromPos :(:(:(:(:(
 
Proszę bardzo:
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
	local thing = getCreatureLookPosition(cid)
	thing.stackpos = 255
	thing = getThingFromPos(thing)
	doPlayerSendTextMessage(cid, 20, thing.uid)
	return true
end

Ale mnie i tak bardziej usatysfakcjonowałoby działanie pierwszego skryptu.
 
Back
Top