• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS 1.0 Save

Wooya

New Member
Joined
Nov 16, 2010
Messages
59
Reaction score
3
Od pewnego czasu pracuję na TFS 1.0 i zastanawia mnie taka jedna rzecz. W tym TFS domyślnie każda postać przy wylogowywaniu zapisuje się. Teraz wyobraźmy sobie że postać A dała postaci B 100 Crystal Coins. Postać B po chwili wylogowuje się (tym samym się zapisując). Postać A zostaje w dalszym ciągu zalogowana i nagle powiedzmy przykładowo dedyk na którym stoi OTS pada. Po chwili dedyk zaczyna działac, admin odpala OTSa. Teraz mamy taką sytuację, że postać A dalej ma 100 Crystal Coins (ponieważ postać nie zapisała się) i postać B również ma 100 Crystal Coins (ponieważ ta postać się zapisała). Więc sytuacja jest taka, że item się sklonował.

Mój problem może się Wam wydać banalny i śmieszny ale ja nie umiem tego rozgryźć.
 
Wspaniała dedukcja drogi Watsonie. Dlatego właśnie dedyk nie pada. A jak pada to nie ma.

Chcesz rozwiązanie? Nie ma.
 
Nawet najlepszy dedyk za kilka k euro może mieć awarie. Nie ma rozwiązania? Czyli mam to traktować jako bug TFSa?
 
To nie jest bug, to się nazywa design. Jak korzystasz z TFS 1.0 to on raczej nie pada, jak widąć po dużych serwerach które z niego korzystają.
Jak chcesz korzystać z jakiegoś TFSa 0.3/0.4, to nie zajdziesz nawet tak daleko żeby mieć dedyka bo lista znanych explitów/bugzorów jest długa jak papier toaletowy i Cię z nudów rozwalą.
 
Chodziło mi raczej bardziej o kwestie awaryjności sprzętu bo o stabilność TFS 1.0 to ja się nie martwię. Przedstawiony w 1 poście sposób jest co prawda ciężki do wykorzystania i trzeba mieć dużo szczęścia no ale jednak jest możliwy.
 
Można trzepać save po chwilę, ale nawet ShadowCores gra jak Tibia, save so 24h. Osobiście nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem żeby ktoś potrafił wykorzystać takie rzeczy w nowym silniku. Kiedyś jak crash można było łatwo wywołać to z pewnością. Jeśli nie przenosisz dużo gotówki w grze to ewentualne straty nie są wielkie jak się coś sklonuje raz na rok.
 
Back
Top