• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS Bugi - Selekcja

Fixy na przesuwanie przedmiotów? Lol, zaraz będziecie dawać exhausted na wciskanie strzałek (próba ruchu), że albo trzymasz ciągle strzałkę, albo exhausted jak spamisz... Żal...

Jeśli jestem w błędzie to mnie naprostujcie, ale mi się zdaje, że dawanie sprawdzanie tych exhaustedów do WSZYSTKIEGO, jak np. do przesuwania przedmiotów, bardziej obciąży silnik niżby od razu przesunąć...

Wgl ten fix jest jakiś popierdolony, 1 sekunda na przesuwanie itemu? Pozdro jak 3 typa zacznie spamić to już NIGDY SAM NIE ODKOPIESZ NICZEGO


## Co do outfitów to akurat dobry fix.
 
Fixy na przesuwanie przedmiotów? Lol, zaraz będziecie dawać exhausted na wciskanie strzałek (próba ruchu), że albo trzymasz ciągle strzałkę, albo exhausted jak spamisz... Żal...

Jeśli jestem w błędzie to mnie naprostujcie, ale mi się zdaje, że dawanie sprawdzanie tych exhaustedów do WSZYSTKIEGO, jak np. do przesuwania przedmiotów, bardziej obciąży silnik niżby od razu przesunąć...

Wgl ten fix jest jakiś popierdolony, 1 sekunda na przesuwanie itemu? Pozdro jak 3 typa zacznie spamić to już NIGDY SAM NIE ODKOPIESZ NICZEGO


## Co do outfitów to akurat dobry fix.

Ja zrobiłem tylko to, o co tutaj w temacie prosili. Exhaust mozna zmniejszyc zawsze do 0.1 sec, w sumie tez podziala.
Ogolnie nie wiem jak ten bug mozna wykorzystac, ale faktycznie slyszalem ze jak sie nie zrobi exhaustu na przesuwanie, to jest mozliwosc crashy.
 
Ja zrobiłem tylko to, o co tutaj w temacie prosili. Exhaust mozna zmniejszyc zawsze do 0.1 sec, w sumie tez podziala.
Ogolnie nie wiem jak ten bug mozna wykorzystac, ale faktycznie slyszalem ze jak sie nie zrobi exhaustu na przesuwanie, to jest mozliwosc crashy.

Dziekujemy ;). Przed swietami albo podczas, wstawie te wszystkie fixy do pierwszego postu ,aby nie potrzeba bylo szukac ;)
 
Dziekujemy ;). Przed swietami albo podczas, wstawie te wszystkie fixy do pierwszego postu ,aby nie potrzeba bylo szukac ;)
Dobry pomysł. Najlepiej w takie formie:
  • Problem: Tutaj jaki jest problem
    Rozwiązanie
  • Problem: Tutaj jaki jest problem
    Rozwiązanie
Tak żeby było jak najbardziej czytelne, bo szczerze mówiąc trudno przedrzeć tutaj kilka stron :/
 
usunąć parcele z npc :) lub dać tak, żeby parcel nie był containerem
spellbooki, wszystko co wysyla zapytanie do bazy i nie tylko talkactiony :d
Najlepiej wszystko wyjebać i zostawić tylko chodzenie i pisanie, albo po co im chodzenie samo pisanie wystarczy.
 
zaneria hoster to wypierdala ołówki jak mu się połamią

wgl, żeby parcel nie był containerem.. ten to kurwa ma łeb, może zrób od razu backpacki bez slotów

i od kiedy spellbook wysyła zapytanie? lista spellów, które gracz ma i może używać jak już to się ładują zapewne przy jego zalogowaniu
 
Najlepiej wszystko wyjebać i zostawić tylko chodzenie i pisanie, albo po co im chodzenie samo pisanie wystarczy.

W otservie macie te wszystkie pseudo-exhausted bugi załatane, ale kurwa nie trzeba korzystać z tfs'a i sobie utrudniać życie polaczki cebulaczki.

136b8af79e01.gif


zaneria hoster to wypierdala ołówki jak mu się połamią

wgl, żeby parcel nie był containerem.. ten to kurwa ma łeb, może zrób od razu backpacki bez slotów

i od kiedy spellbook wysyła zapytanie? lista spellów, które gracz ma i może używać jak już to się ładują zapewne przy jego zalogowaniu

spellbook nie korzysta z zapytań bazy, pobiera je bezpośrednio z xml'a.
 
Last edited by a moderator:
Nie chce mi się zbytnio czytać wszystkiego od początku.

Ale jest to niby dział BUGI Selekcja, a nie było rozwiązania RAM talkactions więc wklejam prosty skrypt na wszystkie talkactions "exhaustion".
Jeżeli było to wcześniej to skasujcie mój post po prostu ^^

W swoim talkactions tuż zaraz po:
Lua:
function onSay(cid, words, param)

Wstawiamy:

Lua:
if (exhaustion.get (cid, XXX)) then
	doPlayerSendCancel (cid, "You can use this command one time per YYY seconds!")
return TRUE
else
	exhaustion.set(cid, XXX, YYY)
	end

Lub alternatywny pokazujący ile musimy czekać by użyć ponownie komendy:

Lua:
if (exhaustion.get (cid, XXX)) then
	doPlayerSendCancel (cid, "You must wait "..exhaustion.get (cid, XXX).. " to use this command again!")
return TRUE
else
	exhaustion.set(cid, XXX, YYY)
	end

XXX - storage exhausta ^^
YYY - co ile sekund można używać komendy

Działa na wszystkie od warów aż po online i inne wasze talkactions...

Mam nadzieje że się komuś przyda.


/Potar
 
* VIP lista - exhaust w c++ game.cpp (dodawanie/usuwanie?)

* limit itemow w bp ( potrzebny fix )

* itempertile - ( potrzebny fix )
* atak na gameport - blokuje logowanie do gry (potrzebny fix)

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działają te bugi? Bo nie mam pojęcia co łatać.
 
* VIP lista - exhaust w c++ game.cpp (dodawanie/usuwanie?)

* limit itemow w bp ( potrzebny fix )

* itempertile - ( potrzebny fix )
* atak na gameport - blokuje logowanie do gry (potrzebny fix)

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działają te bugi? Bo nie mam pojęcia co łatać.

1. Ta.
2. Za dużo capa, i przy logowaniu za dużo items ładuję i laguje i to samo sobie z depo zrób... ograniczenie.
3. W nowych revach masz.
4 To samo co UP.
 
jeszcze chwila i zobaczę zapewne jak ktoś daje exhaustedy na logowanie się >.<
Łap:
Code:
storage = 9876
seconds = 2
function onLogin(cid)
    gone = os.time()
    if getGlobalStorageValue(storage)+seconds < gone then
        setGlobalStorageValue(storage, os.time())
        return TRUE
    else
        return FALSE
    end
return TRUE
end
 
Sprobowalem kazdy fix skompilowac osobno i wyszlo, ze fix na przesuwanie nie dziala. Moze ktos poprawic?

G:\Afryka\OpenTibia\Source\trunk.r3884\game.cpp In member function `bool Game::playerMoveThing(uint32_t, const Position&, uint16_t, int16_t, const Position&, uint8_t)':
1066 G:\Afryka\OpenTibia\Source\trunk.r3884\game.cpp no matching function for call to `Game::playerMoveCreature(uint32_t&, uint32_t, Position, Position)'
 
Po kiego ch*ja to piszesz jak nic nie wnosisz do tematu? Nikt sie Ciebie o zdanie nie pytal.
Bo on ma rację - fix to fix, a exhaust to exhaust. Później głupsi niż ty to przeczytają i będą mieszać w postach tymi słówkami.
 
Back
Top