• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS - Debian Lenny 64 bit

Status
Not open for further replies.

wspo

New Member
Joined
Nov 1, 2007
Messages
25
Reaction score
0
Witam

Mam małe pytanko. Ma ktoś już jakieś doświadczenia w hostowaniu TFS-a na 64 bitach? Dochodziły mnie słuchy, że kilka osób miało problemy z tym ale na windowsie.
Od ponad pół roku trzymałem swojego ots na debian 4.0 etch 32 bit. Ale coś mnie naszło i wykupiłem lepszego dedyka z 8GB ram na pokładzie. Jak wiadomo system 32 bitowy nie wykorzysta tego ramu.
No więc chciałbym tam zainstalować Lennego 64 bitowego. Na razie jeszcze jestem na wersji 0.2 ale na dniach raczej będę przechodził na 0.3.2. Będzie jakiś problem ze stabilnością na Lenny?
 
No nie wiem sam, jutro powinni mi podłączyć dedyka to będę się bawił. Metoda prób i błędów najlepsza ;p. Hmm ale zdaje się, że elf ma 16GB ramu i jakoś śmiga. Więc teoretycznie po rekompilacji na 64 bitach powinno działać dobrze. Pożyjemy zobaczymy. A może elf się wypowie?
 
hm, ja odkąd pamiętam korzystam z 64 bitowego systemu na dedyku ;) nawet, gdy miałem (bodajże 2 przez chwilę) serwer z 2GB ramu, czy nawet 1GB ramu przez króciutką chwilkę. chociaż, wtedy chyba zainstalowałem 32 bit, ale mówie, to są wyjątki, takto 64 bit ;p sam zresztą lokalnie, na laptopku, z którego teraz piszę mam ubuntu_amd64 ;)
co do stabilności - odpowiedz sobie "co-za-różnica", bo ja nie widzę żadnej, działa to tak samo, jak 32 bit, tylko z bibliotekami mogą być problemy, ale to też, gdy używasz programów dla 32 bitowych systemów (choć, i to da się obejść malutkim programem "getlibs" - I feel the anger’s changing me… ? Archiwa ? Tibia i Ubuntu amd64 (Linux x86_64)).
 
@up
Dzięki za informację. Z bibliotekami jakoś dam radę. Co do tej stabilności to dochodziły mnie słuchy od znajomych GM, że mieli przykre doświadczenia związane z 64 bitami. Ale teraz rozwiałeś moje wątpliwości.

Temat do zamknięcia.
 
@up
Dzięki za informację. Z bibliotekami jakoś dam radę. Co do tej stabilności to dochodziły mnie słuchy od znajomych GM, że mieli przykre doświadczenia związane z 64 bitami. Ale teraz rozwiałeś moje wątpliwości.

Temat do zamknięcia.
ja bym ich nie słuchał ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top