• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tibia 10.0

Burczyk91

New Member
Joined
Jul 21, 2012
Messages
268
Reaction score
3
Witam, dzisiaj poruszymy temat przyszłej tibii 10.0
Owa wersja tibii najprawdopodobniej zostanie wydana w tym roku latem albo jesienią. Nie zastanawia was może co cipsoft może jeszcze dodać, zmienić, popsuć itd? Jak dla mnie jest to związane z cofnięcie się do czasów dzieciaka jak grając w tibie 7.6 myślałem sobie "O ciekawe jak to będzie jak powstanie tibia 10.0" i właśnie wtedy myślałem coś o oswajaniu zwierzaków i jak widać "przepowiedziałem" przyszłość. Jak dla mnie market który niedawno został wprowadzony jest to rewelacyjny pomysł i cipsoft poszedł w dobrym kierunku ale przez ostatnie kilka miesięcy doszczętnie niszczył klimat miast tibii i samej rozgrywki poprzez m.in wprowadzenie marketu trade channel stał się jedynie spamem botów do jakiś tam sklepów z pieniążkami a venore (mi się podoba) straciło swój urok miasta zbudowanego nad bagnami i podobnie z wyspą dla początkowych graczy zwaną rookgaardem . A wy co sądzicie o przyszłym losie Tibii?
Zapraszam do dyskusji na ten temat
[video=youtube;el81u4lgLT0]http://www.youtube.com/watch?v=el81u4lgLT0[/video]
 
Ja sądzę, że dodadzą jakieś obszary mapy na wschód od daramy albo edron. Poza tym zmiany w pvp, poprawa spawnów i takie rzeczy. Możliwe także, że zakończą sprawę bazyla
 
7.92 ostatnia wersja której zmiany były wprowadzone na lepsze kolejne to więcej "spierdoliny" która zniszczyła klimat tej gry.
 
7.92 ostatnia wersja której zmiany były wprowadzone na lepsze kolejne to więcej "spierdoliny" która zniszczyła klimat tej gry.

takie questy jak inquistion czy bigfoot's burden (gnomebase) akurat są zajebiste i powinno być dużo wcześniej, więc nie pierdol ;p moim zdaniem zjebali, że poprostu przesadzili z itemami
 
takie questy jak inquistion czy bigfoot's burden (gnomebase) akurat są zajebiste i powinno być dużo wcześniej, więc nie pierdol ;p moim zdaniem zjebali, że poprostu przesadzili z itemami

no to questy swoją drogą to jest + bo po wykonaniu poia i innych mniejszych questów gra mogła się znudzić na 7.92 ale chodzi o itemy, exaust, czary potiony, co całkowicie zjebało klimat gry..
 
Klimat gry to pojęcie względne. Sam miło wspominam czasy 7.5 i 7.6, ale to głównie dlatego, że wtedy tak naprawdę miałem pierwszy raz styczność z tą grą i miałem 10 lat. Wiadomo - w szkole zawsze był wyścig, kto wbił większy leve, kogo "spekował", jakie ma eq i ile ma kasy. Teraz Tibia ma dużo więcej opcji i jest bardziej rozbudowana, więc niekoniecznie musi być taka zła w porównianiu do wersji wcześniejszych, ale tak, jak napisałem na początku - dla każdego klimat znaczy co innego. Na pewno gracze, którzy osiągneli w tej grze wiele, jeszcze za dawnych czasów, mogą ponarzekać, bo dzisiaj różnice są kolosalne, ale nowy gracz, powiedzmy grający od kilku ostatnich wersji wcale nie musi uważać tej gry za "nie tą" :)

A co do tematu nowej Tibii - jestem przekonania, że dostaniemy jakiś nowy kontynent, który na obecnej minimapie Cipsoftu zakryty jest chmurkami. Fajnie by było, gdyby to był taki "neutralny" kontynent w stylu Mainlanda, dostępny dla FACC, ale otwierający wiele tajemnic głównie dla płatnych graczy. Gra musi się rozwijać, w końcu stagnacja doprawadziłaby do szybkiej ( albo szybszej ) śmierci :D
 
To jest tak, jak by nic nie robili to by ludzie odchodzili od gry, bo robiło by się nudno, natomiast gdy robią to wy narzekacie. Zamiast zakładać takie tematy na forach, załóżcie jeden porządny na tibia.com, niech ludzie się udzielają to dojdzie do nich co robią źle i co poprawić, żeby było lepiej i żeby spora ilość graczy do nich wróciła. Nudzi już mnie żalenie się na forum, że stara tibia odeszła, to jest do chuja tylko gra, nie ma co płakać...
 
gdyby nie było takiego wynalazku jak boty , gra była by o niebo lepsza , do wszystkiego dochodziło by się samemu i każdy wbity poziom dawałby dość dużo satysfakcji . Według mnie zaczęto walczyć z botami zbyt późno , boty zniszczyły cały klimat gry .
 
CipSoft nigdy nie będzie chciał pozbyć się botów bo to dla nich ogromny zarobek choć mogli by w łatwy sposób się pozbyć boterów to im zwyczajnie się nie chce tracić kasy ;s
 
Źle myślisz bo gdyby nie usuwali/banowali tyle osób mieli by 10x większy zarobek a jednak coś robią.
Gdyby nie masowe bany to pewnie by było nadal 50 k online a nie 20 tak?
 
Źle myślisz bo gdyby nie usuwali/banowali tyle osób mieli by 10x większy zarobek a jednak coś robią.
Gdyby nie masowe bany to pewnie by było nadal 50 k online a nie 20 tak?

bo oni myśleli że jak zbanują botterów to randomki które expią ręcznie zaczną grać i liczba online się zwiększy, jednak się przeliczyli bo randomki tez zaczęły botów używać i przestali grać :(
 
Źle myślisz bo gdyby nie usuwali/banowali tyle osób mieli by 10x większy zarobek a jednak coś robią.
Gdyby nie masowe bany to pewnie by było nadal 50 k online a nie 20 tak?
Głównie to 90% banów jest dla postaci z poziomem <50 którzy nie inwestują w bota a szukają darmowego takiego jak blackd albo tibia auto ;)
 
Gitu Cropwel Dlatego pisałem że zbyt późno zaczęto walkę z botami , gdyby w tibi od poczatku były by boty skutecznie likwidowane nie było by takiego przyzwyczajenia graczy

Gitu Cropwel Coś dla zmiany tematu , twoja raptera , fajny spoof :) godzina 4:33 kilka dni temu gdzie startowala revolia a raptera w nocy tyle samo graczy co w dzien xD : Imageshack - beztytuuxos.png
 
Gitu Cropwel Coś dla zmiany tematu , twoja raptera , fajny spoof godzina 4:33 kilka dni temu gdzie startowala revolia a raptera w nocy tyle samo graczy co w dzien xD : Imageshack - beztytuuxos.png

Czemu twierdzisz że spoof? Jak 3/4 osób na bocie leci.
Tak mnie zastanawia czemu wgl boty są nie dozwolone przecież to od gracza zależy czy sam expi czy program tak czy siak przecież to wykonuje to samo co człowiek tak? Przecież jest stamina i nie pozwala to na gre 24h cały czas.
 
Gitu Cropwel Dlatego pisałem że zbyt późno zaczęto walkę z botami , gdyby w tibi od poczatku były by boty skutecznie likwidowane nie było by takiego przyzwyczajenia graczy

Gitu Cropwel Coś dla zmiany tematu , twoja raptera , fajny spoof :) godzina 4:33 kilka dni temu gdzie startowala revolia a raptera w nocy tyle samo graczy co w dzien xD : Imageshack - beztytuuxos.png

Akurat wtedy padł mi game port przez jakiś tam błąd i serwer stanął : )

i kur... nie raptera tylko rEptera


a tak btw. co do spoofa, to można zrobić ładnego, bez żadnego bana, tylko trzeba to potrafić, nie ma systemu, którego nie można oszukać
 
Akurat wtedy padł mi game port przez jakiś tam błąd i serwer stanął : )

i kur... nie raptera tylko rEptera


a tak btw. co do spoofa, to można zrobić ładnego, bez żadnego bana, tylko trzeba to potrafić, nie ma systemu, którego nie można oszukać

Ja nawet wiem jak pozbyć się bana na otsliście, taki jestem zajebisty (trzeba przestawić zegarek o 30 dni do przodu).

@edit
Nie testowałem, ale powinno działać.
 
a tak btw. co do spoofa, to można zrobić ładnego, bez żadnego bana, tylko trzeba to potrafić, nie ma systemu, którego nie można oszukać
I co? Chwalisz się tym?
Jeśli tak to gratuluje postępu intelektualnego, który stanął w wieku przedszkolnym.


@topic
Myślę że kolejne wersje Tibii tylko ją pogorszą.
Według mnie Tibia stanęła tak na wersji 7.8.
 
Last edited:
Bez urazy ale skoro myślicie, że tibia stanęła na wersji 7.x lub nawet 8.x to jesteście chyba zacofani z grami. Idźcie lepiej pograć w LOLa czy coś tam nie wiem.

Jedyną okropną zmianą jaką dodali do tibii to ograniczenie wolności słowa. Wystarczy powiedzieć "fuck" do kogoś na priv lub a default channel i jak ktoś cię zaraportuje to już masz gwarantowanego bana (wiem bo wiele osób, których znam tak dostało). Wiadomo, że każdemu się może wymsknąć lub ktoś mógł pomylić kanały - nie ma znaczenia, ban jest jak tylko cie ktoś zaraportuje.

Innych negatywnych zmian nie pamiętam. Ja jestem zdecydowanie osobom, która jest za wprowadzaniem coraz to nowszych rzeczy a nie za zatrzymywaniem rozwoju gry.

Ja nie gram w rl tibię już od uhmm, odkąd wprowadzili mounty. Jednak nie dlatego, że te zmiany były złe - po prostu ogólnie mi się znudziło granie i nie miałem czasu. Poza tym od dawna chciałem uwolnić się od tibii więc jedynym sposobem było sprzedanie konta bez żadnych skrupułów - a przy okazji sobie zarobiłem 250zł za 115 rp na świecie non pvp :w00t:

Nigdy nie grałem w tibie dla pvp. Gra jak gra, fajna do pogrania z kumplami - uzależnia, to fakt. Jednak każda fajna gra uzależnia. np. Far Cry 3 przeszedłem w 2 dni grania non stop, spałem chyba kilka godzin bo po prostu nie mogłem się oderwać. Gra niesamowita.

No a jeszcze wracając do botów - grałem w Tibię bardzo dużo. Nie zdobyłem wysokich leveli ale poznałem kilka fajnych osób w grze, z którymi fajnie mi się rozmawiało i grało. W całej mojej karierze grania w tą grę, boty mi ani razu nie przeszkadzały - jeżeli ktoś mi nagle przyszedł na expa to nawet do niego nie pisałem bo po co? Ja nie jestem typem, który wygania osoby z respa. Więc ja osobiście na ten temat botów nie mogę się wypowiedzieć.

Prawda jest taka, że boterzy zawsze przeszkadzają innym boterom. Tak wszyscy narzekają na boty tylko dlatego, że przychodzą i zabierają expa innym, którzy też bocą... Tyle mam do powiedzenia w sprawie botów.

P.S Przepraszam za nadużywanie słowa "bot" w ostatnich kilku linijkach.
 
Back
Top