• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tibia i Crafting co o tym myslicie ?

hobis

New Member
Joined
Sep 20, 2010
Messages
11
Reaction score
0
Witam Tak jak w temacie patrząc na wszystkie OTSy praktycznie 90% to są takie same.

Jak wiadomo Tibia jest gra MMORPG
( massively multiplayer online role playing game)
(Rozbudowana Wieloosobowa Gra Przez Internet, Odgrywając Role Postaci W Grze) tlumaczenia sa rozne :p

90% Gier RPG jaki i MMORPG Podstawa jest rozbudowany Crafting Zgadza sie?

Bronie, Pancerze, tarcze, Narzędzia, mikstury, Pożywienia...

Minecraft, Terraria , Gothic, Wiedźmin, The Elder Scroll, Diablo, WOW i inne nie będziemy wypisywac all

5% Gier RPG jaki i MMORPG Crafting występuje w nielicznych ilosciach.

upgrate rożnych rzeczy i broni, Pożywienia, Runy,

Tibia, Metin, dalej dopiscie sami :cool:

5% Gier RPG jaki i MMORPG Crafting nie występuje wogóle.

Mass Efect ? no i tam inne :D
___________________________________________________________________________________________

Dlaczego CipSoft nie zastosował rozbudowanego Craftingu ?
Brak tworzenia pancerzy, mieczy, Nogawic, Hełmów, Tarcz, Miksturek...
żmudne i nudne zbieranie rzeczy ?,
ale bicie bossów czekając 10 min na resp tez jest żmudne i nudne a zarazem trudne.

na Real Tibii raczej się tego nie doczekamy, a CipSoft robi to co nas bardziej odciąga od gry.

NonPVP - Przechodzenie przez graczy, brak możliwości ropnięcia mobów.
PVP - Wary ? jak już się nie da zrobic trapa.
Enpvp - Brak Exp za zabicie Gracza.

i wiele innych rzeczy których byśmy nie chcieli.

Jeśli nie możemy liczyc na CipSoft to jedynym rozwiązaniem to tworzenie OTS.

Czy taki OTS z typowym Craftingiem By przeszedł ?
1. Czyli tworzenie:
Broni, Pancerzy, tarczy, Narzędzi, mikstur, Pożywienia.
Polegało by to na tworzeniu rzeczy:
Gracze Free: podobnych z items shopu troche slabszych
Gracze Pacc(VIP): Rzeczy z Item Shop, oraz podobne.

Craftowanie by polegało na zdobyciu np. MPA, 20 Jajek, 10 dusz demona, i jakis itemek z bossa oczywiscie na jakis lepszy item.
Dostarczenie do Danego NPC, który dla nas by to zrobił.

Można dodac ze będzie potrzeba projekt (opis) danego itemka
i jeżeli będą wszystkie rzeczy po kliknięciu zamieni się w dany item.

2. Expowiska: Gracze Free jaki i Pacc(VIP) mieli by dostęp do prawie że tych samych mobów.
Bossy: tu może byc wiele opcji.
a: Tylko dla Pacc(VIP)
b: Wchodzenie do Boss Room
Free: np. cos 3h
Pacc(vip) co 1h
c: pozostawiam dla was i inne propozycje co do otsa.
 
Wszystkie tworzone rzeczy na natywnych serwerach są dobre i nie wiem po co wprowadzć takie opcje na OTS, zwłaszcza, że teraz dla graczy liczą się punkty i jak to oni mówią "oro".
 
Ty, bo nie bardzo rozumiem. Dlaczego niby nie można zrobić już trapa na PVP?

Co do samego craftingu - niby okej, ale pasować będzie tylko pod RPG.

hobis said:
Jak masz trapa tak ze nie ma możliwości wyjścia, można się zamieniac miejscami.
pojawia się takie coś i ty idziesz na moje a ja na twoje SQM.
Dobrze, że już nie gram w Tibię ;x
 
Last edited:
Wszystkie tworzone rzeczy na natywnych serwerach są dobre i nie wiem po co wprowadzć takie opcje na OTS, zwłaszcza, że teraz dla graczy liczą się punkty i jak to oni mówią "oro".

Ale te OTSy to nie sa typowe RPG, i 90% OTS są takie same, czyli ściągnięte albo kupione na allegro.
40% z nich to wygrywa ten co wyda dużo kasy "masz kasę jesteś lepszy"
Obfity items shop wyposażony w super, pro, itp, mana runy.

a typowego RPG nie ma, a jak są to nieliczne ilości.

Ty, bo nie bardzo rozumiem. Dlaczego niby nie można zrobić już trapa na PVP?

Co do samego craftingu - niby okej, ale pasować będzie tylko pod RPG.

Jak masz trapa tak ze nie ma możliwości wyjścia, można się zamieniac miejscami.
pojawia się takie coś i ty idziesz na moje a ja na twoje SQM.

No dokładnie napisałem ze zrobic typowy RPG ;)
 
Jak masz trapa tak ze nie ma możliwości wyjścia, można się zamieniac miejscami.
pojawia się takie coś i ty idziesz na moje a ja na twoje SQM.


to jest właśnie dobre, teraz trzeba mieć choćby trochę skilla by trapować, koniec z masą noobów co podbija w 10 i kozaczy w trapie na 300 kina, teraz trza ogarniać i jest fajnie
 
to jest właśnie dobre, teraz trzeba mieć choćby trochę skilla by trapować, koniec z masą noobów co podbija w 10 i kozaczy w trapie na 300 kina, teraz trza ogarniać i jest fajnie
Ta, chuj, zajeb 300kine bez trapa...
 
kurwa da się zrobić nadal trapa, tylko trzeba umieć ogary

z M Wallami, ale to już nie jest to pvp co kiedyś gdzie się każdy na nim wychował, gdzie 8 lvl bil z SD.
to jest właśnie dobre, teraz trzeba mieć choćby trochę skilla by trapować, koniec z masą noobów co podbija w 10 i kozaczy w trapie na 300 kina, teraz trza ogarniać i jest fajnie
pvp to pvp jak taki 300 boi się ze złoją mu dupe 50 lvl to niech gra na non pvp,
zresztą padnie to ile straci ? nic bo zrobili głupie blessy
Bless PvP:
Jest to dodatkowy bless, który można kupić u NPC w dowolnej świątyni i kosztuje tyle co zwykły, pojedynczy bless. Jeśli gracz zginie w PvP (40% obrażeń w ciągu minuty przed śmiercią), mając tego blessa, nie straci on swoich standardowych błogosławieństw, ani Aola.

wiec o czym ty wgl teraz mowisz? :)
 
Last edited:
Na democie był kiedyś crafting system, do stworzenia było ponad 100 nowych itemów jak i setów które dawały dodatkowe bonusy po skompletowaniu, było kilkadziesiąt matsów, key matsym receptury itd. Jednak System nie został przyjęty zbyt dobrze i pomimo wielkiego nakładu pracy okazał się zupełnie nie przydatny ponieważ gracze nie chcą biegać i zbierać materiałów a gdy ktoś uzbierał już wszystko i stworzył jakiś dobry item to i tak mówione było że to god dał a takie komentarze zniechęcają graczy.
 
Wszystkie tworzone rzeczy na natywnych serwerach są dobre i nie wiem po co wprowadzć takie opcje na OTS, zwłaszcza, że teraz dla graczy liczą się punkty i jak to oni mówią "oro".

Badzmy szczerzy "oro" jest nudne.
Ludzie lubią zdobywać rare itemy lepsze bronie sami nie z sms shopa!
i to dzieki nim wygrywac wojny
 
powoli robię skrypty, lecz na pewno takiego ots nie postawie bo nie mam czasu żeby się nim zajmowac.
 
Back
Top