• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!
  • 2026 staff recruitment is open! Check it out and consider applying!

tibia zapierdziela CPU

normalne, klient jest tak zrobiony, aby rezerwował dodatkowy zegar procesora chyba że masz 4 rdzeniowego potwora to wtedy już znak że coś jest nie tak, jaki procek ?
 
Wiesz co, zrób coś takiego, wejdź w opcje klienta, następnie Graphics, potem Advances i zmniejsz frame rate limit jeżeli jest na Max, to powinno lekko odciążyć Twój procek.
 
Tak, ale zobacz jaki masz frame rate tam i zmniejsz go troche i potestuj jak się adekwatnie zmieni load CPU.
 
Zmniejsz sobie do 30 FPS'ów, po co Ci 60.

Ludzkie oko nie zauważy więcej niż 30 klatek na sekundę, przy 60 fpsach obraz może wydać Ci się bardziej płynny ale po przejściu na 30 FPS szybko się przestawisz.
 
20121202143418399.png
 
na a64 3k+ @ 1.8ghz przy limicie 50 żarło z 10% aż się zmęczyło
albo grafika daje na proca albo coś
 
Osobiście polecam zmienić koligacje rdzeni oraz ustawienie priorytetu tak aby w grze nie ścinało i nie zamulało komputera.

Pozdrawiam,
SkyTech
 
Wrazie jakby nie wiedział jak to zrobić.
Menedżer zadań Windows >> Procesy >> Tibia.exe [PPM] >> Ustaw koligację../Ustaw priorytet
OyDOD.png
 
i to naprawdę dużo pomaga czy tak leciutko tylko?

Zależnie od tego jakie parametry komputera posiadasz. Wiadomo, że jeśli masz jeden wątek to nie pomoże nic, ale jeśli masz chociażby dwa to nie zamuli Ci całego komputera. Tak samo co do priorytetu. Tibia nie jest jakiś super pro elo programem który wymaga nie wiadomo ile procesora i pamięci. Możesz spokojnie priorytet ustawić na poniżej normalnego i będzie chodzić bez praktycznie żadnej różnicy.

Pozdrawiam,
SkyTech
 
Back
Top