• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Town_id, gdzie skutecznie ustawić?

Zonkill

Banned User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
102
Reaction score
1
Cześć,
mój problem polega na tym, że moje sample mają ustawione town_id na 0 (to jest taka wartość jaką chcę mieć), w RME moje miasto jest ustawione na 1 (nie da się w RME 0 bodajże). W config.php gdy ustawiam $config['site']['newchar_towns'][0] = array(0); - występuje zjawisko 'temple is wrong position', natomiast kiedy mam ustawione $config['site']['newchar_towns'][0] = array(1); - postać respi się w dobrym miejscu, jednak po re-logu wraca ona zawsze na 1000,1000,7. Zawsze - czyli wylogujesz się na respie potworów, dajesz reloga i jesteś w mieście.

Czy może ktoś mi pomóc? Gdzie ustawić skutecznie TOWN_ID = 0, dla wszystkich nowych postaci.
Pozdrawiam!
 
PHP:
$config['site']['newchar_towns'][0] = array(0);


PHP:
UPDATE `players` SET `town_id` = 0


o to ci chodzi? nie rozumiem, najpierw piszesz, że gdy gracz ma town_id 0 to jest źle, a pod koniec pytasz gdzie skutecznie ustawić to town ID
 
save w samplach jest.

#2up
przy takiej konfiguracji (przez config.php), po stworzeniu nowej postaci jest Temple is wrong position.
natomiast polecenie dające town_id=0 działa, i po jego użyciu wszystko 'fafa'.
 
Bo w pliku gdzie sie postac tworzy nie pobiera wartosci z configu tylko jest cos w rodzaju $player->setTownId(5);, zmien sobie na swoj town i problem solved. Nie pamietam ktory to plik tho, bo gesiorka nie uzywam.
 
Code:
            $player->setTownId($newchar_town);

Zmienić na:

Code:
  $player->setTownId(0);


tak?
 
tak
yy tzn na $player->setTownId(TOWN_ID); czyli $player->setTownId(1);
 
zmieniłem na Townid(0) - tak jak wcześniej Temple is wrong position [zapewne z tego powodu, że w RME niema miast o id 0].

kiedy jednak zminiłem na townid(1) - też jak wcześniej... postać spawni się w temple, ale po relogu zawsze znajduje się w temple.
 
na każdej 1.


#może zna ktoś jakiś sposób żeby ustawić w RME town o id 0 ?

#2
jednak staram się pracować na town_id = 1, ale jak na początku... po relogu postać pojawia się na temple.
 
Last edited:
No dobra, mniejsza o te town_id.
Ma ktoś pomysł o co chodzi jeśli postacie po wylogowaniu pojawiają się na spawnie temple??
#Będę szczerze wdzięczny jeśli ktoś zarzuci jakiś pomysł.
 
Last edited:
Niemożność Update'a, no-logout na mapie, wadliwy skrypt w onLogin/Logout/innym... Szukaj.
 
Back
Top