• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Turbo Pascal 7.0 ( tak, SZUKALEM W GOOGLE)

L

Lanceq2

Guest
Hej chłopaki :$

mam problem z tp mianowicie pisze sobie prosty programik liczba1+liczba2 i kompiluje. Program każe wpisać liczbe pierwsza potem druga i po wpisaniu drugiej od razu czarne okienko się wyłącza i wraca do tego niebieskiego :ninja: kompiluje ponownie i ten wcześniejszy widzę "Wynik to 17" ale chodzi mi o to zeby te obliczenie pokazywało się od razu po wpisaniu liczb a nie że muszę za drugim razem kompilować bo to ryjebanie. Oczywiście mogę sobie na końcu dodać parametr read ale nie chce mi sie przy kazdym nowym programie dodawać zmienną tylko po to. W szkole na tej samej wersji 7.0 właśnie tak jest że bez niczego wychodzi od razu ta końcówka czyli w tym przypadku wynik dodawania i nie trzeba drugi raz kompilować żeby to zobaczyć.


P.S.
W GOOGLE NIE BYŁO ODPOWIEDZI
 
Code:
program dlaLanceq;
var a,b,c:real;
begin
writeln('podaj a');
readln(a);
writeln('podaj b');
readln(b);
c:=a+b;
writeln('Wynik to: ', c);
readln; { a to po to aby sie zatrzymal do kliekniecia entera! }
end.
 
dodanie readln; na koncu nie pomaga dalej wywala do "bluescreena"
 
Last edited by a moderator:
czemu zedytowales wiadomosc? xD
mi tam pascal niepotrzebny, wczesniej za nim poszedlem do technikum juz pare innych jezykow znalem
 
bo nie przeczytalem do konca twojej wiadomosci i wywnioskowalem ze tez chodzisz do 1ti
i chcialem powiedziec ze readln; nie dziala i dalej jest to samo
 
Back
Top