• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ubuntu & Partition Magic problem

Koci

Member
Joined
Dec 18, 2009
Messages
784
Reaction score
18
Location
Scotland
Witam.
Ostatnio potrzebowałem LIVE CD Ubuntu[11.10] i Partition Magic[11.11.11] i napotkały mnie pewne problemy.
Mianowicie, gdy uruchamiam system w trybie prezentacji [LIVE CD] system zaczyna się wczytywać i nagle na ekranie zamiast interfejsu Ubuntu ukazuje mi się ekran cały w artefaktach (paski i obraz "pokrojony" na linie pionowe [OBRAZ POCHODZI Z SYSTEMU WIN7, GDYŻ POZNAJE PO FRAGMENTACH EKRANU] Gdy odepnę dysk twardy z Win7 zamiast tego pokazują się paski i artefakty. Jak pomoże to komuś w rozwiązaniu tego problemu mogę załączyć zdjęcie).
Nigdy nie miałem takiego problemu więc się trochę przestraszyłem, ponieważ ostatnio wymieniałem kartę graficzną na nową.
Po przeszukaniu kilku for Unixowych dowiedziałem się, że z uruchomieniem systemu na kartach RADEON HD6XXX+, może być problem. Napisali tam również by uruchomić system w trybie : "nomodeset".
Gry uruchamiam system w tym trybie uruchamia się konsola i dwie opcje, które odpowiadają jak domniemam za tworzenie środowiska graficznego, gdyż jest tam możliwość ich konfigurowania (rozdzielczość, tryb kolorów etc.).
Jednak gdy próbuje uruchomić jedną z tych "aplikacji" ekran albo staje się czarny w przypadku dla drugiej opcji, zaś druga opcja wyrzuca mnie do konsoli systemowej.
Czy miał ktoś kiedykolwiek taki problem na kartach AMD, ew. czy wie ktoś jak temu zaradzić.
Dziękuję i Pozdrawiam.
 
Last edited:
Back
Top Bottom