• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Update 9.6 Dyskusja Między Najnowszym Clientem a starszymi i 8.60

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Hey, już niedługo cipsoft wgra nowy update tibii (9.6), od versji 8.6 minęły.. 2 lata ,a mimo to wciąż 8.60 jest najpopularniejszym clientem... Zapewne składa się na to pare rzeczy; niechęć do nowości jak np. mounty, nowe itemy, nowe potworki i tereny, a także wymieniany często za główny powód - brak elfbota..

Ale trochę się zmieniło między 8.7, które było niechciane i strasznie mało porządane wśród graczy.., a wchodzącym 9.6

Dlaczego 9.6 może być przełomowe tak jak to było z 8.6?

-> Zupełnie nowe tereny
-> Modyfikacje starych rzeczy jak np. infernal bolty i zmiana ataku z 42 na 72 (według mnie za dużo, ale to lepiej niż było przedtem, kiedy poprostu nie opłacało się wymieniać soul orbów na infernale, bo lepiej się wychodziło na power boltach..)
-> Nowe questy są w stylu rpg
-> Wiele ciekawych nowości
-> Ułatwienia jak np. skillowanie offline w "szkółkach treningu"
-> Ciekawe nowe mounty (mi najbardziej podoba się ten mały smoczek, od razu przyszło mi na myśl, że fajnie by było gdyby zmienili wygląda bazyliszka na wygląd tego smoka :D Lub zrobili jakiś nowy, bo obecny wężyk jest już dosyć przestarzały niestety, ale to kawał histori tej gry więc niewiem czy by chętnie to tak zmieniali ;p)



Teraz się zastanówmy, dlaczego admini boją się clientów 9.x:

$ Gracze nie będą grali bo: (tak myślą admini)
  • Nie mają bota
  • Nie podobają sie mounty
  • Niechęć do nowych itemów
  • Zjebany nowy system pvp
  • Cooldowny

> Jednakże:
- Dużo ots'owych gildii poszło na nowe servery cipsoftu z expem x2, chociaż:
  • Nie ma elfbota, trudno, gra się na innych lub bez, teraz gra jest tak łatwa, że nie trzeba się pierdolić z botem
  • Mounty jednak się bardzo spodobały jak pytałem wielu osób
  • Nowe itemy nie są takie złe jak się do nich przywyknie
  • Trochę tutaj narzekają niektórzy, ale przyznają, że to urozmaiciło trochę grę i nie jest tak łatwo jak kiedyś, przez co trzeba rozumować :)
  • Cooldowny są dobrym rozwiązaniem, ale cipsoft źle zbalansował czas ich


Hm czyli w sumie jednak nie są aż tak sceptyczni by nie zagrać... Bota zresztą można dopisać im na bazie np. OT Client, niewiem po co ale jak jakiś admin chcę koniecznie by mieli bota, to może to zrobić, tylko poprostu nie chcę mu się / nie ma umiejętności

Teraz, co by trzeba było dopracować by ludzie grali na takim OTS?
  • Popracować nad cooldownami, dostosować je by były zbalansowane i nie denerwowały, a urozmaicały grę
  • Zastanowić się nad pvp, bo to nowe nie jest takie złe, ale ewentualnie zostawić stary system


I to w sumie prawie wszystko...


Zostaje jeszcze najważniejsze przecież!
-> Zaktualizowanie mapy, oraz potworów i itemów, to jest trochę roboty i główny powód dla którego jest tak mało tych otsów 9.x to jest takie pierdolenie, że ludzie nie zagrają na takich ots.. Tak naprawdę ci wszyscy admini 8.6 lub w dużej większośći to nieroby, którzy swój datapack sciągnęli cały z neta, mape też cała mieli od razu i teraz jest problem :) Bo brazylijczycy czy szwedzi nie są tak debilni by wrzucać wszystkim idiotą full datapacki przystosowane do odpalenia.



Zaraz wjedziecie na mnie, żebym dał przykład jakiś z ot listy czy coś... Szczerze to nie będę szukał, ale wiem, że grywa na takich ots jakieś 200-350 osób, może trochę więcej, sam niejednokroć czytam na gg, że mi piszą bym ogarnął ots pod najnowszą tibie, bo na tych, których grali lub na rl tibii jest teraz zajebiście...

Aha, niby zaraz będą texty typu "na 8.6 lepszy zarobek..." może narazie i jest lepszy, chociaż wątpie, bo na tych ogarniętych otsach 9.x słyszałem, że nie ma żadnych pierdolonych punktów na gildie itp. :) Ale spójrzcie prawdzie w oczy, 8.6 nie będzie trwało wiecznie, trwa już kurwa od (Summer Update 2010) June 30, 2010 >.< Nowsze clienty to przyszłość, niby już wgl "tibia się kończy, więc nie warto się bawić w nowsze clienty tylko dotrwać do końca z 8.6..." Hm ciekawe, jakoś takie same wypowiedzi widywałem na innych forach gdy wchodziło Yalahar i nikt tego nie chciał, potem jak wchodziło pierwsze Zao na 8.54 było to samo...


Zachęcam do dyskusji ;xd
 
Na pewno jest grupka osób, którym się znudziła gra na 8.6 i chętnie by wrócili do gry, jak by ruszyło coś pod 9+, po za tym dobrym tego przykładem jest elfa ots lordaeron, który miał prawie 200 osób.
 
Lordaeron jest najlepszym przykładem genialnego ots'a pod 9.+
Na 8.6 gra jest łatwa. Bez cooldownów, łatwy system pvp, elfbot(który robi wszystko za gracza). Ludzie grają tam, żeby postawić bota i potem się bić. Aczkolwiek spotykam na takich serwerach też ludzi, którzy starają się bawić w "rpg" gdyż po prostu nie ma żadnego dobrego rpg na rynku.
 
Grałem kiedyś na takim ots'ie, ale był to chyba szwedzki ots (gunzodus czy coś takiego). Był tam niby rekord po 1000+, ale po paru tygodniach upadł, bo było pełno bugów, crashe etc. Niby był to orsh, ale ludziom jakoś nie przeszkadzała gra bez bota także jak ktoś od nas by ogarnął taki server pozbawiony bugów i dobrze zbalansowany z umiarkowanym expem przystosowanym do dłuższej gry to uważam, że na pewno wbiłoby ponad 1000 ludzi. Kwestia tylko przerobić całą 8.6 na 9.6 i dobrze to rozreklamować.
 
Do tego teraz ogólnie pojętą sceną otsów zaczyna rządzić kasa i chęć zarobku. 8.6 są opłacalne, bo zawsze się znajdzie zgraja dzieciaków, którzy powysyłają sms'y tylko po to, by mieć świetne "eq z sms".
 
Do tego teraz ogólnie pojętą sceną otsów zaczyna rządzić kasa i chęć zarobku. 8.6 są opłacalne, bo zawsze się znajdzie zgraja dzieciaków, którzy powysyłają sms'y tylko po to, by mieć świetne "eq z sms".
Sorry, ale na tym to polega - trzeba tak robić żeby się zwróciło i to z kwitkiem - bo nikt nie lubi wyrzucać pieniążków w błoto.
 
Nikt nie robił nowych otsów bo nie było map edytora pod nie :D
A 99% społeczności tibijskiej to pasożyty, które tylko na niego czekały i nic w tym kierunku nie robiły pożytecznego.
 
Nikt nie robił nowych otsów bo nie było map edytora pod nie :D
A 99% społeczności tibijskiej to pasożyty, które tylko na niego czekały i nic w tym kierunku nie robiły pożytecznego.

był versje remer'a 3.x, ja osobiście na początku bawiłem się w wyciąganie z nowych i starych clientów i custom clientów items/outfits/effects etc. i wsadzałem do 8.6, ale to jeszcze jak nie było 9.4 tylko trochę wcześniej xd

w sumie jedyny problem to niby map tracker, ale przecież jest open source ;p
 
był versje remer'a 3.x, ja osobiście na początku bawiłem się w wyciąganie z nowych i starych clientów i custom clientów items/outfits/effects etc. i wsadzałem do 8.6, ale to jeszcze jak nie było 9.4 tylko trochę wcześniej xd

w sumie jedyny problem to niby map tracker, ale przecież jest open source ;p

Były te wersje BETA do RME oczywiście ale o wiele później i większość tych pro twórców nawet o nim nie wiedziała.
 
jebać tibie
bD2pd.jpg
 
Back
Top Bottom