• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Windows 7 i Ventrillo

Shir

New Member
Joined
May 19, 2009
Messages
131
Reaction score
1
Location
PL?
Jak wiekszosc wie te 2 rzeczy sie gryza na vt mam straszne opoznienie czasem 30sec-1min.
Czy zna ktos jakis sposob jasny na "okiełznanie" tego problemu? Coraz bardziej mnie to irytuje a to co na necie szukalem w google nie pomaga...
 
jeśli masz włączoną tibie i to przez to to zmieni opcje

options graphic advanced i wybierz openGL

adjust framerate limit ustaw na 30 % możesz ustawić więcej jeśli chcesz mieć lepsza wydajność i grzać procka ^^
 
jak zmieniam na open gl to mi wszystko tak miga... i tam gdzie eq i na srodku w ekranie.. a lagi na vt mam ciagle
 
jeśli masz włączoną tibie i to przez to to zmieni opcje

options graphic advanced i wybierz openGL

adjust framerate limit ustaw na 30 % możesz ustawić więcej jeśli chcesz mieć lepsza wydajność i grzać procka ^^

To nie jest w %, a w klatkach na sekunde to po pierwsze, ale zgadzam sie z Toba ze OpenGL > DirectX, oraz ze 30 fps wystarczy do plynnego chodzenia gry.

@Down:
Ja mam W7 Ultimate x86 i bez problemu na OGL mi smiga Tibia, chociaz nie mam pojecia co to ma zwiazanego z ventem i dlaczego haleko o tym napisal, aczkolwiek moj kolega, ktory napierdala nalogowo w Tibie i zainstalowal sobie pare dni temu ten sam system, nie ma takiego problemu z ventem.
 
ja mam Windows 7 i vt i nic mi się ze sobą nie gryzie wszystko jest ok nie wiem co ci tam może się nie zgadzać.


Po prostu macie zjebane kompy...
 
Yyy.

Ja na W7 takich problemów nie miałem.

Spróbujcie ustawić zgodność na Windows XP. ;)
 
zgodnosc nic niedaje a tematow na forach o tych lagach jest miliony ale niema tam nic takiego co naprawde by pomoglo..

Ventrilo Voice Lag Issues

tu byla najwieksza dyskusja, kazdy cos swojego dodaje ale... niedziala
 
na 7 ogl działa faktycznie wydajniej niż dx9, który na xp działa do 2x szybciej
ja na tym samym kompie miałem fpsy jakoś
ogl win 7 do 80
dx9 xp do 50
dx9 win 7 do 30 ale często i chętnie spadało do 20
ogl xp stabilniej ale też ze 25

mogłoby to mieć związek muląc procka, choć 30 sek opóźnień bym się nie spodziewał, od tego to max 3

ale win7 ma dziwną skłonność do pogarszania pingów, przynajmniej u mnie potrafi być o 50% większy, może to to?
 
U mnie na 7 kazde jakos vt chodzi
Przeinstaluj vt, zobacz procesy, moze masz kilogera? :D
 
Ustaw sobie w vt zgodność z Windows xp service pack i uruchom jako administrator i tak samo w tibi.
 
przy okazji wylacz wszystkie zbedne(czytaj wekszosc "niezbednych") uslug w win7, moze na vt nie pomoze(a moze pomoze, kto to wie...) ale caly komp odmuli nieco albo i wiecej niz nieco, no i da sie do 200mb ramu zwolnic
 
Ja nie mam zmulonego kompa wszystko dziala wspaniale, lagow zadnych niemam, ping 20 chodzi tylko o te zwieszanie sie vt... bo mam laga na vt widze palace sie lampeczki ale nic nie slysze po chwili lub gdy zrobie reconecta na vt slysze jak gada 10 osob naraz i slysze to co gadali przez ten ostatni czas od laga. Nie mam lagow w tibi nie potrzebuje tam czegos zmieniac ciagne na 5 mckach chodzi mi tylko o ventrillo. na tsie3 niemam lagow wiec jest to problem z vt bo o ile wiem to ci ktorzy tworzyli win7 wlasnie zapomnieli o tych dzwiekowych sprawach i dlatego tak vt laguje ale nie dla kazdego.

Przy okazji jest jakis sposob zeby ogarnac to ze jak mam wlaczona tibie i wlacze csa 1.6 to na tibi mi wypiernicza debuga.. zdaje mi sie ze to chodzi o cos z grafika bo na starym kompie 3x gorszym tak nie mialem
 
Shir ja ostatnio tak miałem, gdy zainstalowałem chujowe sterowniki. Poza tym na 7 bez problemu vt chodzi.
 
Back
Top