• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Windows/uniserver - Połączenie z MySql

Radd

New Member
Joined
Mar 23, 2012
Messages
31
Reaction score
0
Mam na Win7 odpalony uniserver, który kiedyś działał bez zarzutów na WinXP (na nowy komputer skopiowałem folder cały uniservera), jednak teraz acc maker, ani żadna inna strona nie może połączyć się z bazą, kilkanaście sekund strona się "ładuje", żeby potem wywalić błąd z połączeniem z bazą. Hasło, nazwa usera, itp mam w configach podane dobre. Co ciekawe, sam silnik TFS nie ma żadnych problemów z połączeniem się z bazą, tylko strony.

PHP:
<?php
$link = mysql_connect('localhost', 'mysql_user', 'mysql_password');
if (!$link) {
    die('Could not connect: ' . mysql_error());
}
echo 'Connected successfully';
mysql_close($link);
?>

Daje rezultat:

Code:
Could not connect: Próba połšczenia nie powiodła się, ponieważ połšczona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połšczenie nie powiodło się, ponieważ połšczony host nie odpowiedział.
 
zainstaluj vmware i debjana na nim + lampa i powinno byc git, a jak nie chce ci sie tego robic bo za duzo ci to zajmie czasu to ja nie mam innej rady ;x
 
Last edited:
Selvest, ma trochę racji - bo z tym zawszę się najmniej problemów.
Ja radziłbym ściągnąć nowego Uniserva, zainstalować go na komputerze z Windows Vista, i odpowiednie przekopiować zawartość strony do nowego folderu, i zaimportować kopię zapasową bazy do nowej. Zmiana hasła raczej też nie powinna stwarzać problemu.

Jeśli chodzi o Windowsa to szczerze mówiąc od lat używam XAMPP'a i raczej nie ma z nim takich problemów jak z innymi Apache+MySQL+PHP.
 
Back
Top