• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wybór serwera. Potrzebuje rady.

kermaxpl

Pora na Nonsens Scripter
Joined
Aug 21, 2012
Messages
121
Reaction score
7
Location
Poland
Witam,
Mam zamiar zakupić VPS(XEN)/Dedyka i dręczy mnie jedno pytanie, jaka machina byłaby potrzebna, żeby udźwignąć 50-100 graczy na TFS 0.4_SVN oraz na mapce ~40mb? Zastanawiało mnie jeszcze jedno, czy jeśli mam do wyboru trochę szybszy procek lub trochę więcej RAM'u to co byłoby bardziej opłacalne pod TFS'a.
Serwer najpewniej miałby pracować pod Debianem 6 64-bit, bo Debian to jedyny Linux z którym miałem trochę więcej doczynienia.
 
A coś takiego CPU 3Ghz i 4GB gwarantowanego RAM'u na wirtualizacji XEN-HVM na ile ludzi by starczyło mniej więcej?
 
A coś takiego CPU 3Ghz i 4GB gwarantowanego RAM'u na wirtualizacji XEN-HVM na ile ludzi by starczyło mniej więcej?
200-400, zalezy jaka mapa (im wiecej osob w jednym miejscu tym wiecej procka uzywa, wiec jak jedno miasto i jedno depo na 400 osob to moze MINIMALNIE lagowac)/skrypt (czy jakis creatureevent/globalevent nie zajedzie procka)
Z VPS najbardziej to bym sie obawial o dysk twardy, jak trafisz na kogos kto na innym VPS zejezdza dysk to u Ciebie beda wieelkie lagi, bo kazde zapytanie do bazy danych bedzie sie wykonywac po 0.1 sekundy [to dlugo].
 
Ja na 3 gb ramu i prcku 3,4 ghz mialem 250 osob przy mapie 37 mb bez najmniejszych problemow i lagow. Procka uzywalo malo a ram srednio miedzy 60% a 90% zaleznie od tego ile czasu stal... Co do procka to jesli masz mase skryptow typu bonus do dmg czy jakies dodatkowe leczenie i inne takie rzeczy to moze ci ladnie procka jechac kazdy skrypt, bo przy kazdym ataku od kazdego gracza i potwora sprawdza czy dany gracz ma dane bonusy. Cos o tym wiem bo przy systemie talentow, upgrade itemow lekko rozbudowanym i paru drobniejszych rzeczach procka ciagnie prawie 100% i przy save laguje tak, ze trzeba bylo oddzielic save graczy i domkow bo sie grac nie dalo :p

Jak chcesz 50-100 graczy to spokojnie ci starczy vps z 2~ gb ramu i prockiem 2 ghz...
 
Ok, dzięki wielkie, myślę, że teraz uda mi się coś wybrać
 
Back
Top