• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wybór systemu operacyjnego - serwer dedykowany

Status
Not open for further replies.

gameover99097

Banned User
Joined
Nov 19, 2010
Messages
270
Reaction score
4
Witam , otóż są to moje pierwsze kroki z linuxem ,a mam dość windowsa z wiadomych powodów , oczywiście do hostowania OTS .
Jaki system polecacie początkującemu ? Debian czy Ubuntu i jakie wersje najlepiej , które mieszczą się w ofercie kimsufi ?

Proszę o konkretne odpowiedzi z uzasadnieniami .
 
Debian 5.0 :)
Albo Ubuntu 10+

Sam mam debiana u kimsufi, i jest gitara :)
 
No dużo mi to nie mówi i czy do tych systemów można używać putty?
 
Debian 5.0 jest z putty i do tego WINSCP i lecisz :)

WTF ???
Debian nie posiada ani Putty ani WinSCP. Putty i WinSCP współpracują głównie z SSH i SFTP odpowiednio (i wiele więcej). Jest wiele systemów (także windows), które obsługują te protokoły.
Debian jest jednym z nich.

Debian 5.0 stable+backports 64 bit
polecam, Don Daniello.
 
Ok widzę ,że wszyscy tu zwolennicy Debian , poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi.
 
Debian 5.0 jest z putty i do tego WINSCP i lecisz :)

LoL mistrzunio ! Na kazdym systemie mozesz zainstalowac sobie serwer SSH/SFTP i przez PuTTy/WinSCP nim sie bawic.

@TOP:
Polecam Debiana, masz wiele poradnikow i wiekszosc osob ze spoleczenstwa OTS uzywa jego pod serwer wiec latwo dostac jakas rade.
 
LoL mistrzunio ! Na kazdym systemie mozesz zainstalowac sobie serwer SSH/SFTP i przez PuTTy/WinSCP nim sie bawic.

@TOP:
Polecam Debiana, masz wiele poradnikow i wiekszosc osob ze spoleczenstwa OTS uzywa jego pod serwer wiec latwo dostac jakas rade.

Jak to jest jedno i to samo :huh:
 
Debian 5.0

Nie polecam Ci innych.
Np. Windows bardzo latwy do wlamania.

Pozdrawiam
 
Debian 5.0

Nie polecam Ci innych.
Np. Windows bardzo latwy do wlamania.

Pozdrawiam
Wszystko jest proste do włamania gdy administrator jest debilem. Stare i nie rozwijane aplikacje... Tak to jest to, ale dobry admin może zmniejszyć zagrożenie, które mogą wpłynąć na wiele czynników... Stoi przecież tyle serwerów pod windowsem, sam miałem. Powiem tyle IIS r0X :) A windows nie jest taki prosty do dostania, wszędzie są dziury... Tylko odpowiedzialny admin który dba o sewer i ma o tym pojęcie potrafi to dobrze ogarnąć ;)
 
Last edited:
Powiem tyle ISS r0X :)

International Space Station ? Tam używają coś ala Unix :)
Może IIS ? xD

Sprawa wygląda tak, że sam Windows Server jest najlepszym windowsem. A że ktoś uruchamia defaultowo skonfigurowanego (a właściwie nie) XAMPPa... no to wszystko jasne.
 
@up
Co do windowsa przypomniała mi śię teraz historia RealSoft sprzed miesiąca(?), Palera . Aż mi się humorek polepszył.

@topic
Jak chcesz to i centos sobie machnij ;)
 
International Space Station ? Tam używają coś ala Unix :)
Może IIS ? xD

Sprawa wygląda tak, że sam Windows Server jest najlepszym windowsem. A że ktoś uruchamia defaultowo skonfigurowanego (a właściwie nie) XAMPPa... no to wszystko jasne.
Ble błąd :p W IIS idzie chmody ustawiać, chodzi pod osobnym użytkownikiem (bez uprawnień administratora) itd itd.. :) Nawet ma fastcgi ^^
 
Ubuntu , jakoś tak lepiej mi się na nim pracuje , niczym się praktycznie nie rożni od debiana lecz jednak mniej problemów ze repozytoriami , i ma odrazo więcej funkcji bez dodatkowych instalacji
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top