• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wybory 2011

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach?

  • Ruch Palikota

    Votes: 9 23.7%
  • Platforma Obywatelska

    Votes: 6 15.8%
  • Prawica Rzeczypospolitej

    Votes: 0 0.0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej

    Votes: 3 7.9%
  • Kongres Nowej Prawicy

    Votes: 5 13.2%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe

    Votes: 0 0.0%
  • Inna partia

    Votes: 1 2.6%
  • Nie zagłosuję (jestem pełnoletni)

    Votes: 6 15.8%
  • Nie zagłosuję (jestem niepełnoletni)

    Votes: 8 21.1%

  • Total voters
    38

Xadrian

Active Member
Joined
Feb 24, 2008
Messages
905
Reaction score
26
Location
Poland, Stalowa Wola
9 października odbędą się wybory do sejmu i senatu, jak na kogo Wy zamierzacie zagłosować, no i najważniejsze - dlaczego. Chciałbym aby każdy głos poparty był argumentami, zachęcam również do dyskusji.

PS. bezczelnie pozwoliłem sobie pominąć parę partii w ankiecie..
edit: i zapomniałem dopisać PJNu, ale on się cieszy 1% poparcia..

Zaczynajmy!
 
Last edited:
Poll: Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach?

zapomniałeś tam dodać "na nikogo ponieważ Gówno mnie to interesuje"
 
Last edited:
Myślę że zagłosuje jak co wybory, normalnie w komisji obwodowej.
 
Last edited:
Nie zagłosuję (jestem pełnoletni)

Dlaczego? Bo i tak wybory mozna latwo sfalszowac i jest to robione od lat. Oczywiscie prawie wszyscy uwazaja to za jakies moje "teorie spiskowe", ale ja smiem twierdzic, ze w naszej polityce dzieja sie tak strasznie dziwne rzeczy co chwile, ze powatpiewam, ze rzadzacy nami ludzie dzialaja dla interesu kraju i jego obywateli. Poza tym znam bardzo malo osob, ktore deklaruja, ze glosuja na PO, a jakims cudem ta partia ma wlasnie najwieksze poparcie...
Tak wiec uwazam pojscie na wybory za zwykla strate czasu. Natomiast jesli chodzi o polityke ogolem to jestem zwolennikiem systemu autorytarnego(konserwatywnego), oczywiscie lepszy od niego bylby (nierealny i utopijny) brak systemu /anarchia/, niestety za duzo jest na swiecie zlych ludzi. Pozdro
 
Nie idac na wybory nie robisz nic, zeby polepszyc swoj byt. Myslisz, ze nagle przyleci na ziemie Bialy Kon Liberalizmu i zmieni wszystko na lepsze? Ruszac dupy i glosowac, a nie pier*olic glupoty, ze nie ma na kogo glosowac, ze to i tak niczego nie zmieni, ze wyjezdzasz za 2 lata z Polski, bo tu jest g*wno.

Powiedzcie mi tylko ludzie - dlaczego RPP? To zwykla, najzwyklejsza LEWICA, ktora chce wszystkim-wszystko rozdawac za darmo. Powiedzcie mi, kto za to zaplaci?
 
PO! Dzisiaj wracając do domu widzalem ufo, może premier przyjedzie?!
 
ja na Ruch Palikota, szczery chłopak, mówi co myśli bez owijania w bawełnę.
no i udowodnił, że nie jest w rządzie dla kasy, nie pobierając diety i zrzekając sie z immunitetu, równy chłop!
 
ja na Ruch Palikota, szczery chłopak, mówi co myśli bez owijania w bawełnę.
no i udowodnił, że nie jest w rządzie dla kasy, nie pobierając diety i zrzekając sie z immunitetu, równy chłop!

No jak ma tyle siana z produkcji wodki :p W sumie to sobie ladnie reklame robi.
 
Rzadne PO, PiS i PSL to banda darmozjadow co siedzi w rzadzie*.

siedzi w rzadzie*-dostala sie do stola, pobiera kase podatnikow i nic nie robi.
 
Nie idac na wybory nie robisz nic, zeby polepszyc swoj byt. Myslisz, ze nagle przyleci na ziemie Bialy Kon Liberalizmu i zmieni wszystko na lepsze? Ruszac dupy i glosowac, a nie pier*olic glupoty, ze nie ma na kogo glosowac, ze to i tak niczego nie zmieni, ze wyjezdzasz za 2 lata z Polski, bo tu jest g*wno.
1) Jestem konserwatysta a nie liberalem
2) Idac daje sobie mydlic oczy i daje sie oszukac przez tych, ktorzy chca zebym myslal, ze moj glos ma jakiekolwiek znaczenie. Nie oszukujmy sie, lezymy w czyjejs strefie interesow... takie jaja co u nas odchodza to w zadnym innym kraju
przyklady?
Sprawa tajnych więzień CIA w Europie – Wikipedia, wolna encyklopedia
Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku – Wikipedia, wolna encyklopedia
do tego sprawa chocby gazu lupkowego. Popatrzmy jak latwo nasze spoleczenstwo zostalo zaslepione i w zasadzie robi sie z tego jakas tania sensacje, ktora ludziom sie nudzi... nawet z takiej tragedii jak katastrofa w Smolensku zrobiono widowisko pod krzyzem. Szczerze powiem, ze nie chce w takim kraju zyc. W cywilizowanym kraju, jak chociazby w USA wygladaloby to ZUPELNIE inaczej i na pewno nie mialyby tam miejsca takie incydenty, chociaz my ten kraj uwazamy za bardziej "wyzwolony"


Uwazam, ze senat powinien zostac zlikwidowany, natomiast w sejmie powinno byc max 60 poslow. Generalnie jestem przeciwnikiem "demokracji" (tego co tym nazywamy dzisiaj) i uwazam, ze jest to system, w ktorym w dzisiejszych czasach ukryte "elity" moga sterowac calymi spoleczenstwami bez najmniejszych ograniczen w zasadzie


I jeszcze raz zaznaczam, winowajca tego jak jest nie jest konkretna partia, bo zadna, wlacznie z partia korwina nic nie zmieni. Winny wszystkiemu jest system demokratyczny, a poza tym kapitalizm i szerzacy sie wsrod ludzi materializm. W ciagu kilkunastu lat prawdopodobnie dojdzie do gigantycznego krachu jak w latach 30 XX wieku. Prawdopodobnie ludziom wtedy otworza sie oczy, ale obawiam sie, ze moze sie powtorzyc wtedy sytuacja sprzed 100 lat, poza tym jezeli dojdzie do konfliktu to niestety nasza rase czeka katastrofa (no chyba ze Chiny znajda sie po naszej stronie...)
 
Last edited:
KaczooH
I tak ten Twój "marny" głos nic nie da, bo zrobią co będą chcieli:D

Ja osobiście wsadziłbym ich wszystkich w jeden samolot który wylatuje z Polski i spada do Atlantyku


@temat
Nie zagłosuję (jestem pełnoletni)

A po co mam iść głosować ?
I tak zrobią to co oni będą chcieli, a nie my, obywatele.
Prawda jest taka, że oni nas, porządnych obywateli mają głęboko w poważaniu.
Wszyscy i tak myślą tylko o sobie i o tym ile oni zarobią miesięcznie.
 
KaczooH
I tak ten Twój "marny" głos nic nie da, bo zrobią co będą chcieli:D

Ja osobiście wsadziłbym ich wszystkich w jeden samolot który wylatuje z Polski i spada do Atlantyku


@temat
Nie zagłosuję (jestem pełnoletni)

A po co mam iść głosować ?
I tak zrobią to co oni będą chcieli, a nie my, obywatele.
Prawda jest taka, że oni nas, porządnych obywateli mają głęboko w poważaniu.
Wszyscy i tak myślą tylko o sobie i o tym ile oni zarobią miesięcznie.

Jak tak mówisz tak myślisz, powinnismy sie jednoczyć (aktywować) i zmieniać to pojebane prawo bo jest ono tak żałosne że masakra. Pomyśl jak by wszyscy mieli takie rozumowanie jak ty to by nic nie było, kompletnie nic ! Wiec idźmy wszyscy i zagłosujmy.

edit: Przykład masz nap na faccebook.com/apelujemy, ludzie sie zjednoczyli i zrobili chociaż jakiś krok w kierunku legalizacji, mały bo mały ale jest i tymi małymi kroczkami kiedyś dojda do depenalizacji beznadziejnego prawa narkotykowego. Ale to nie jest najważniejsze (legalizacja narkotyków) bo mamy też inne problemy, wysokie podatki itp itd. Jak bedziesz siedział w domu i miał wyjebane to wtedy nic nie zrobisz, zrobimy bo co trzeci polak ma takie rozumowanie jak ty.
 
legalizacja czy depenalizacja nie jest dobrym pomyslem dla wszystkich (np dla mnie). Nawet alkohol powinien byc reglamentowany w jakis sposob wedlug mnie.

Nic by nie bylo gdyby wszyscy tak mysleli? Mysle, ze byloby duzo lepiej wbrew pozorom, im mniej ludzi przy wladzy tym lepiej jesli ci ludzie sa kompetentni

Tu nie chodzi o to, ze ja mysle, ze nie da sie nic zmienic. Chodzi wlasnie o to, ze ja wiem, ze moznaby zmienic, ale nie w ten sposob, w ktory Ty wierzysz. To jest wlasnie zaslepianie ludzi i wmawianie im, ze moga niby cos zmienic glosujac na X. Pytanie dlaczego jak X znajdzie sie u wladzy to w nastepnych, max jeszcze nastepnych wyborach ludzie glosuja na Y a nic sie nie zmienia?
 
Co do wyniku głosowania będzie jak za każdej kadencji,

Wiek:

18-25 = Własne teorie, LEGALIZE MARIAA, VOTE MIKKE
25-50 = Z opinii tv przeważą głosy na PO, jako iż TUSK trochę interesuję się Państwem, i wiedzą że Kaczyński to jeb**ny pazera.
50 + = Jeb**ne mochery, żalą się że Kaczyński stracił brata i będą głosować na PIS.

I znów zostanie PO vs PIS

*To jest tylko moja opinia, w dupie mam czy ktoś z twojej rodziny jest w jakieś partii i będziesz jej za wszelką cenę bronił.
 
legalizacja czy depenalizacja nie jest dobrym pomyslem dla wszystkich (np dla mnie). Nawet alkohol powinien byc reglamentowany w jakis sposob wedlug mnie.
Woda tez powinna byc reglamentowana, nie? Na noze powinny byc zezwolenia sadowe. Samochody? Jakie samochody! Przeciez to zabija ludzi. To co mowisz jest zabraniem czlowiekowi WOLNOSCI, ktora ja uwazam za jego podstawowe prawo. Samobojstwa tez powinny byc nielegalne, nie?

Nic by nie bylo gdyby wszyscy tak mysleli? Mysle, ze byloby duzo lepiej wbrew pozorom, im mniej ludzi przy wladzy tym lepiej jesli ci ludzie sa kompetentni
Demokracja polega na tym, ze wiekszosc mysli, ze wiekszosc mysli, ze ich glos i tak nic nie zmieni. Fakt, lepiej stworzyc REVO niz choc o krok zblizyc sie do lepszej Polski. Kraju o ktory walczyli twoi przodkowie, twojej ojczyzny.

Tu nie chodzi o to, ze ja mysle, ze nie da sie nic zmienic. Chodzi wlasnie o to, ze ja wiem, ze moznaby zmienic, ale nie w ten sposob, w ktory Ty wierzysz. To jest wlasnie zaslepianie ludzi i wmawianie im, ze moga niby cos zmienic glosujac na X. Pytanie dlaczego jak X znajdzie sie u wladzy to w nastepnych, max jeszcze nastepnych wyborach ludzie glosuja na Y a nic sie nie zmienia?
Bo to ciagle te same partie. Kto jest u wladzy od '89? Ciagle te same partie, nowe szyldy, nowe banery, nowe hasla. Zasada ta sama - obiecuja gruszki na wierzbie, a pozniej sie zobaczy.

edit: Jesli myslisz, ze USA jest krajem mlekiem i miodm plynacym to gleboko sie mylisz. Tak bylo, ale kiedys. Wtedy, kiedy Ameryka sie rodzila. Kiedy ojcowie zalozyciele budowali jej podstawy na liberalizmie, kapitalizmie. Mowisz o katastrofie w Smolensku, o wiezieniach CIA. A co mowia Amerykanie o chocby katastrofie 9/11? O ataku na Pentagon? O misji w Iraku?

Szary obywatel nie dowie sie niczego o operacjach sluzb specjalnych. Szarzy obywatele sa za glupi, zeby wszystko wiedziec. Ludzie zaczeliby po prostu panikowac.

edit2:
ja na Ruch Palikota, szczery chłopak, mówi co myśli bez owijania w bawełnę.
no i udowodnił, że nie jest w rządzie dla kasy, nie pobierając diety i zrzekając sie z immunitetu, równy chłop!
Gwarantuje ci, ze pensje, diety i inne przywieleje poselskie sa niczym w budzecie panstwa. To czy my wydamy na to 10 mln rocznie, 20, 50, 100 to nie ma praktycznie zadnego znaczenia. Owszem, niezla kasa, ale spojrz na to z innej strony. O rozwoju gospodarki w duzej mierze decyduja tzw. misie, czyli male i srednie przedsiebiorstwa. Czesto sa to firmy jednoosobowe, dwuosobowe, rodzinne. One nie maja czasu, wiedzy i pieniedzy na zaglebianie sie w skomplikowany system podatkowy. Ciagle zmiany w prawie jednak tego od nich wymagaja. Marnuja na to kilkanascie-dziesiat godzin rocznie. Skladnie zeznan podatkowych, rozliczanie sie z urzedami. Zmiana stawek VAT chociazby - myslisz, ze "Pani Krysia" potrafi przeprogramowac swoja kase fiskalna w sklepie? Gwarantuje ci, ze w wiekszosci przypadkow nawet nie wie, ze tak sie da. Zmiana stawek VAT nie polegala tylko na zmianie 22 -> 23 itd. Zmienily sie stawki podatkowe dla roznych produktow. Trzeba sprawdzic jakie, sa niejasnosci. Ryzykujesz zaplaceniem kary, albo wydajesz kase na doradce podatkowego.

Palikot chce rozdawac wszystko za darmo. Darmowy internet, darmowa antykoncepcja... powiedz mi, kto zaplaci za to, co on ci rozda? Dzieciom w Afryce tez zalozymy internet, bo teraz trzeba miec internet?
 
Last edited:
Woda tez powinna byc reglamentowana, nie? Na noze powinny byc zezwolenia sadowe. Samochody? Jakie samochody! Przeciez to zabija ludzi. To co mowisz jest zabraniem czlowiekowi WOLNOSCI, ktora ja uwazam za jego podstawowe prawo. Samobojstwa tez powinny byc nielegalne, nie?
Moim zdaniem sa to idiotyczne porownania. Rozumiem, ze naczytales sie liberalno-konserwatywnych czy jak to tam zwa dywagacji i uwazasz, ze jestes najmadrzejszy na swiecie. Przy czym jazda samochodem czy poslugiwanie sie nozem przynosi czlowiekowi korzysci. Natomiast zazywanie narkotykow/alkoholu nie przynosi zadnych korzysci (poza chwilowa przyjemnoscia) i wiaze sie z ryzykiem uzaleznienia.
Zauwazmy, ze jezeli chodzi o narkotyki to w jakichs 99% probuja ich ludzie z przedzialu 15-25 lat, tzn w okresie kiedy jeszcze nie sa w pelni dojrzali. Dlatego ograniczajac przynajmniej dostep i stwarzajac zagrozenie chroni sie ludzi przed wpadnieciem w te zasadzke jaka kryje sie w postaci uzaleznienia. Tak samo alkohol - kto go naduzywa? Normalni ludzie, ktorzy maja rodziny, ludzie biznesu? A moze tak zwani kloszardzi? Ja uwazam, ze dostep do substancji, ktore prowadza do tych patologii powinno sie ograniczac, a nie dawac do nich pelny dostep, bo tak podpowiada mi logika.

edit: Jesli myslisz, ze USA jest krajem mlekiem i miodm plynacym to gleboko sie mylisz. Tak bylo, ale kiedys. Wtedy, kiedy Ameryka sie rodzila. Kiedy ojcowie zalozyciele budowali jej podstawy na liberalizmie, kapitalizmie. Mowisz o katastrofie w Smolensku, o wiezieniach CIA. A co mowia Amerykanie o chocby katastrofie 9/11? O ataku na Pentagon? O misji w Iraku?
Jest czy nie jest, pieniazkow u nich nie brakuje. Akurat gdyby Polska dokonala ataku na Irak czerpiac z tego profity to ja bym sie nie obrazil. Chociaz oczywiscie spoleczenstwem amerykanskim, tak jak kazdym innym mozna manipulowac. Przy czym pieniazkow to im tam nie brakuje. A jezeli chodzi o patriotyzm to tam w tej chwili wyglada to znacznie lepiej niz u nas. Przeciez nie ma tak naprawde narodu amerykanskiego, a ci ludzie i tak stworzyli taka wiez, szacunek dla flagi narodowej jest tam wiekszy niz u nas w tej chwili, a nasz narod ma przynajmniej 1000 lat...
 
Last edited:
Moim zdaniem sa to idiotyczne porownania. Rozumiem, ze naczytales sie liberalno-konserwatywnych czy jak to tam zwa dywagacji i uwazasz, ze jestes najmadrzejszy na swiecie. Przy czym jazda samochodem czy poslugiwanie sie nozem przynosi czlowiekowi korzysci. Natomiast zazywanie narkotykow/alkoholu nie przynosi zadnych korzysci (poza chwilowa przyjemnoscia) i wiaze sie z ryzykiem uzaleznienia.
Zauwazmy, ze jezeli chodzi o narkotyki to w jakichs 99% probuja ich ludzie z przedzialu 15-25 lat, tzn w okresie kiedy jeszcze nie sa w pelni dojrzali. Dlatego ograniczajac przynajmniej dostep i stwarzajac zagrozenie chroni sie ludzi przed wpadnieciem w te zasadzke jaka kryje sie w postaci uzaleznienia. Tak samo alkohol - kto go naduzywa? Normalni ludzie, ktorzy maja rodziny, ludzie biznesu? A moze tak zwani kloszardzi? Ja uwazam, ze powinno sie takie zjawiska marginalizowac a nie im przyklaskiwac.
Dlaczego idiotyczne? Przyjemnosc jak kazda inna - jeden ma ochote isc na basen, drugi walnac sobie trzy piwka, a trzeci zrobic `reset` na melanzu, konczac rzyganiem i kacem dnia nastepnego. Wazne jest to, ze robi to z wlasnej, nieprzymuszonej woli. DECYDUJE o sobie, volenti non fit iniuria - prawo rzymskie (wciaz wykladane m.in. na Prawie na uniwersystetach). Dlaczego chcesz tego zakazac? Moze ktos ma ochote zapalic sobie skreta zamiast pic alkohol? Jego sprawa...


Oczywiscie, nie popieram zacpania sie na smierc albo walenia wódy w podstawowce przepalanej papierosami. Chodzi o to, ze kazdy sam decyduje co robi. Kwestia uswiadomienia, ze jabluszka sa cacy, a papierosy blee to rola rodzicow, po czesci szkoly.
 
Moim zdaniem sa to idiotyczne porownania. Rozumiem, ze naczytales sie liberalno-konserwatywnych czy jak to tam zwa dywagacji i uwazasz, ze jestes najmadrzejszy na swiecie. Przy czym jazda samochodem czy poslugiwanie sie nozem przynosi czlowiekowi korzysci. Natomiast zazywanie narkotykow/alkoholu nie przynosi zadnych korzysci (poza chwilowa przyjemnoscia) i wiaze sie z ryzykiem uzaleznienia.
Zauwazmy, ze jezeli chodzi o narkotyki to w jakichs 99% probuja ich ludzie z przedzialu 15-25 lat, tzn w okresie kiedy jeszcze nie sa w pelni dojrzali. Dlatego ograniczajac przynajmniej dostep i stwarzajac zagrozenie chroni sie ludzi przed wpadnieciem w te zasadzke jaka kryje sie w postaci uzaleznienia. Tak samo alkohol - kto go naduzywa? Normalni ludzie, ktorzy maja rodziny, ludzie biznesu? A moze tak zwani kloszardzi? Ja uwazam, ze dostep do substancji, ktore prowadza do tych patologii powinno sie ograniczac, a nie dawac do nich pelny dostep, bo tak podpowiada mi logika.

Mi sie z kolei wydaje, ze to Ty sie naczytales jakiegos gowna i uwazasz sie za najmadrzejszego. Ludzie maja swoj rozum i wolna wole - jak chca sie zacpac to czemu im tego zabraniac ? Wszystko jest dla ludzi, a wolnosc jest dla mnie ( i pewnie wielu innych ) jedna z wazniejszych rzeczy.

Co do alkoholu - pije kazdy. Nie wazne czy to glowa rodziny, biznesmen czy żul spod sklepu. Jak chca niech pija. Do patologii prowadzi ich naduzywanie, przedawkowanie praktycznie wszystkiego jest niebezpieczne ( tabletki na kaszel, witaminy, a pewnie nawet wody ). Moze od razu zakazac wszystkiego? Przeciez naduzywanie prowadzi do patologii.

Thomas Jefferson powiedzial cos takiego:
"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."
w pełni się z nim zgadzam.

Co do wyborów:
zagłosuje na Kongres Nowe Prawicy - nie ze wszystkim sie z nimi zgadzam, ale jest to jedyna LIBERALNA partia aktualnie. Reszta to ukryci socjalisci pod pseudoliberalnymi hasłami.
 
szkoda mi sie wdawac w polemike z korwinistami - sam kiedys do nich nalezalem w sumie. Powiedzmy, ze wygraliscie - endzoj wasze 4% po wyborach
 
Back
Top