• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wybory 2011

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach?

  • Ruch Palikota

    Votes: 9 23.7%
  • Platforma Obywatelska

    Votes: 6 15.8%
  • Prawica Rzeczypospolitej

    Votes: 0 0.0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej

    Votes: 3 7.9%
  • Kongres Nowej Prawicy

    Votes: 5 13.2%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe

    Votes: 0 0.0%
  • Inna partia

    Votes: 1 2.6%
  • Nie zagłosuję (jestem pełnoletni)

    Votes: 6 15.8%
  • Nie zagłosuję (jestem niepełnoletni)

    Votes: 8 21.1%

  • Total voters
    38
szkoda mi sie wdawac w polemike z korwinistami - sam kiedys do nich nalezalem w sumie. Powiedzmy, ze wygraliscie - endzoj wasze 4% po wyborach

Przykre. Nie jestem korwinista co chyba wyraznie napisalem ( nie ze wszystkim sie zgadzam ), z braku laku sa jedyna rozsadna opcja.
Swoja droga czemu szkoda sie wdawac w polemike? Napisalem jakis fanatyczny post czy jak ? Moze argumenty sie skonczyly ?
 
Przy czym jazda samochodem czy poslugiwanie sie nozem przynosi czlowiekowi korzysci. Natomiast zazywanie narkotykow/alkoholu nie przynosi zadnych korzysci (poza chwilowa przyjemnoscia) i wiaze sie z ryzykiem uzaleznienia.
Zauwazmy, ze jezeli chodzi o narkotyki to w jakichs 99% probuja ich ludzie z przedzialu 15-25 lat, tzn w okresie kiedy jeszcze nie sa w pelni dojrzali. Dlatego ograniczajac przynajmniej dostep i stwarzajac zagrozenie chroni sie ludzi przed wpadnieciem w te zasadzke jaka kryje sie w postaci uzaleznienia. Tak samo alkohol - kto go naduzywa? Normalni ludzie, ktorzy maja rodziny, ludzie biznesu? A moze tak zwani kloszardzi? Ja uwazam, ze dostep do substancji, ktore prowadza do tych patologii powinno sie ograniczac, a nie dawac do nich pelny dostep, bo tak podpowiada mi logika.
wikipedia said:
Podstawowe cechy i założenia faszyzmu
Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego;

znaki
 
heh te 4% Korwina to za legalizacje trawki w Polsce... Widziałem parę jego wypowiedzi przepełnionych populistycznymi hasłami i obietnicami, które w ówczesnej sytuacji świata, Europy i Polski nie miały szans. Oczywiście obecne partie nie pozostają w tyle, pijar i populizm PO i Tuska, bezsensowne pierdolenie, wymyślanie spisków i usilne katolicyzowanie państwa przez PiS, nieróbstwo i faworyzowanie rolników i innych związków zawodowych przez PSL i SLD. Wg. mnie w sejmie powinni zasiadać ludzie bezpartyjni wybierani w lokalnych okręgach i skończyłoby się grzanie dup w sejmie przez parę kadencji i zarządzanie Polską przez te same osoby...
 
szkoda mi sie wdawac w polemike z korwinistami - sam kiedys do nich nalezalem w sumie. Powiedzmy, ze wygraliscie - endzoj wasze 4% po wyborach
Nie jestem korwinista. Wiem, ze wygralismy, bo ty najzwyczajniej nie masz argumentow. Jesli jednak sie myle - chetnie pokonwersuje.

heh te 4% Korwina to za legalizacje trawki w Polsce... Widziałem parę jego wypowiedzi przepełnionych populistycznymi hasłami i obietnicami, które w ówczesnej sytuacji świata, Europy i Polski nie miały szans. Oczywiście obecne partie nie pozostają w tyle, pijar i populizm PO i Tuska, bezsensowne pierdolenie, wymyślanie spisków i usilne katolicyzowanie państwa przez PiS, nieróbstwo i faworyzowanie rolników i innych związków zawodowych przez PSL i SLD. Wg. mnie w sejmie powinni zasiadać ludzie bezpartyjni wybierani w lokalnych okręgach i skończyłoby się grzanie dup w sejmie przez parę kadencji i zarządzanie Polską przez te same osoby...
JKM jest osoba, ktorej obce sa takie dziedziny jak PR. Czesto pier*olnie cos, co pozniej przez rok cytuja wszystkie media. Mimo tego, mowi wiele, wiele rozsadnych rzeczy. Nie zgadzam sie z nim w 100%, ale to jedyna rozsadna opcja.
 
#Kaczoh
mi nie chodzi, o to, ile z budżetu państwa jest przeznaczane dla prezydenta, posłów, premiera i innych darmozjadów, tylko o to, że polityka jest aktualnie najlepszym sposobem na zrobienie pieniędzy, każdy byle kretyn tam się próbuje wepchnąć, żeby zarabiać, a jak coś jest na jego niekorzyść to próbuje tego zabraniać, kurwa, Palikot ma chajsu w chuj i nie pcha się tam specjalnie po to, mówi co myśli o innych politykach bez ubierania we frazesy waląc prosto z mostu i chuj! jest mega!
 
drogi xadrianie,

wiele zalozen faszyzmu uwazam za dobre, niestety ideologia pojawila sie w zlych czasach i kojarzy sie nam przez to jednoznacznie
 
Jestem takiego samego zdania, jak KaczooH, chociaż zaznaczyłem opcję Nie zagłosuję (jestem pełnoletni) - tylko dlatego, że nie wiem czy będę w stanie iść na wybory, bo człowiek nie kaktus - pić musi :p.

fracek91, gorszego pierdolenia dawno nie widziałem, zagrzej sobie kakałko, nakryj się kocykiem i płacz, bo Polska na psy schodzi właśnie przez takich ludzi jak Ty.
Faktem jest, że Korwin nie zrealizowałby ok. 90% swoich obietnic, ale ważne, aby cokolwiek (!) poszło do przodu i nie mówię tutaj o legalizacji marihuany bo mam tą kwestię centralnie i głęboko, bo zapalić mogę sobie zawsze, kiedy tylko najdzie mnie ochota, mówię tu bardziej o sprawach, które w pewnym stopniu pomogą nam jako osobom dorosłym, czyli dla przykładu założenie własnej firmy. Dowiedz się, ile trzeba zapierdalać / dzień, aby w dzisiejszych czasach Twoja (zajebiście dobrze prosperująca firma) mogła najnormalniej w świecie funkcjonować w EUROPIE. Poznaj trochę życia, idź na 'swoje', spróbuj otworzyć własny biznes i utrzymać dom - ciekawe czy wtedy będziesz miał czas na grzanie dupy pod kocykiem, popijając kakałko i wołając do mamusi "proszę o dolewkę".
 
Samme i inni:

Problem jesli chodzi o Korwina jest taki, ze jego ludzie to calkowita amatorka, wiekszosc po dostaniu stolka zachowalaby sie jak obecni politycy. Wine za to ze jest jak jest nie ponosi bezposrednio socjalizm, a biurokracja i nalezy rozrozniac te 2 pojecia. Socjalizm (nawet socjaldemokracja) prowadzony w uczciwy sposob jest znacznie lepszy niz systemy kapitalistyczne. Warto popatrzec na kraje skandynawskie, gdzie ten trend utrzymuje sie od chyba mniej wiecej stu lat. W kapitalizmie owszem mozliwosci sa wieksze, ale ludzie zatracaja sie w tym i nie maja czasu dla rodziny.

Popatrzcie chociazby na przejscie z naszego lipnego i zlodziejskiego (jakie pieniadze szly z naszego kraju do ZSRR? Tego nie wie chyba nikt) socjalizmu na (wzgledny) kapitalizm Balcerowicza. Ogromny niz demograficzny, jeszcze wiekszy wzrost dlugu publicznego, bezrobocie (tak, wiem, ze w PRL bylo bezrobocie ukryte, ale przynajmniej nie bylo tylu ludzi na marginesie spolecznym co teraz) , o ktorym sie nie mowi nawet. Polacy to nie jest narod pracowity, ktory by sobie poradzil w "wolnej amerykance" - oczywiscie to moje zdanie


Co do faszyzmu - oczywiscie naganny byl tam szowinizm czy wrecz rasizm, podobnie z gospodarka centralnie planowana. Ale poza tym pogladowo moim zdaniem bylo to OK i podobny system byl u nas w miedzywojennej Polsce tez.


Co do Waszej wolnosci - tu macie taki swoisty eksperyment. Ciekawe co by sie stalo jakby w calym kraju zapanowala taka "wolnosc"...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Christiania_(dzielnica_Kopenhagi)
 
Last edited:
@fracek91
Prosze o dowody, ze KNP to "calkowita amatorka".

Czytales kiedykolwiek jakas ksiazke traktujaca o tym? Z tego co mowisz to raczej nie. W takim razie polece ci kilka pozycji:
* Demokracja - Bog ktory zawiodl (Hoppe)
* Zgubna pycha rozumu. O bledach socjalizmu (Hayek)
* Ludzkie dzialanie (Mises)

A propos krajow skandynawskich - to iluzja. Owszem, na razie wzglednie dobrze prosperuja, bo nie zostali konkretnie rozje*ani w wojnach - a nawet sie na nich wzbogacili sprzedajac bron. Maja troche kasy i juz. W czym sie ludzie zatracaja w kapitalizmie?

To jest kapitalistyczne miasto: Iquitos – Wikipedia, wolna encyklopedia

ale przynajmniej nie bylo tylu ludzi na marginesie spolecznym co teraz
Poprosze dane i statytyki z jakis wiarygodnych zrodel, bo takie dyrdymaly to moge tez sobie napisac.
 
Fracek ma swój świat, wystarczy spojrzeć na każdy inny temat, jego posty zawsze odbiegają od rzeczywistości. Jednym słowem DEBIL.
 
dobrze wiedziec...

jeden prosty przyklad dlaczego socjalizm jest "spoko" - w kraju takim jak nasz kobieta boi zajsc sie w ciaze bo wtedy naraza sie w jakis sposob u pracodawcy, natomiast w Skandynawii wszystko jest zrobione tak, ze to nie jest w ogole problem. Dlatego tam jest znacznie wiecej rodzin gdzie jest 2-3 dzieci i troche pozniej spotka je katastrofa demograficzna, ktora do nas nadejdzie za jakies 10-20 lat gdzies pewnie


swoja droga - mam niezly ubaw z ludzi, ktorzy maja marne pojecie (poza kaczoohem) ale bronia swoich idealow jakby byly najlepsze na swiecie, chocby bylo trzeba uzyc do tego wyzwisk
 
wrecz przeciwnie - u nas jest chujwieco. Ni to kapitalizm prawdziwy bo podatki biora duze. Ni to socjalizm bo emerytura zadna nas czeka i pewnie naszych rodzicow juz tez nawet. Ni to demokracja bo i tak glosy ida do smietnika, ani tez przeciez w totalitarnym kraju nie mieszkamy. Po prostu typowe polskie opierdalanie sie i placenie kilku tysiacom ludzi duzych pensji za to.
 
dobrze wiedziec...

jeden prosty przyklad dlaczego socjalizm jest "spoko" - w kraju takim jak nasz kobieta boi zajsc sie w ciaze bo wtedy naraza sie w jakis sposob u pracodawcy, natomiast w Skandynawii wszystko jest zrobione tak, ze to nie jest w ogole problem. Dlatego tam jest znacznie wiecej rodzin gdzie jest 2-3 dzieci i troche pozniej spotka je katastrofa demograficzna, ktora do nas nadejdzie za jakies 10-20 lat gdzies pewnie
A wiesz że sprzedawca musi w to miejsce zatrudnić innego pracownika? wiesz z czym wiąże się to? z dodatkowymi kosztami, mistrzu. A z kolei te jak się rozwiązuje? podnosząc ceny produktu bądź obniżając płace obecnych pracowników.
Do tego kiedyś mój ojciec posiadał bar fastfoodowy w którym pracowało kilku pracowników. Zysk był taki, aby pokryć koszty i zapewnić nam jakiś poziom życia. I gdyby w tym momencie musiał zatrudnić kolejną osobę, byłby na minusie - bo tej drugiej która nic nie robi bo jest w ciąży nie może zwolnić.
Nie ma takiego kosztu nałożonego na pracodawcę, którego nie zapłacił by konsument - zapamiętajcie to sobie raz na zawsze
 
To wyglada tak u nas. A tam chyba wlasnie wyglada to inaczej, znacznie lepiej i dla kobiet i dla pracodawcow, dzieki podatkom, ktore placa i widac, ze cos z nich jest. U nas nie wyglada to tak kolorowo.
 
To wyglada tak u nas. A tam chyba wlasnie wyglada to inaczej, znacznie lepiej i dla kobiet i dla pracodawcow, dzieki podatkom, ktore placa i widac, ze cos z nich jest. U nas nie wyglada to tak kolorowo.

Co z nich jest?
Służba zdrowia w której umiera się czekając w kolejkach?
Policja która zajmuje się skradzionymi itemami w Tibii?
Wojsko nie będące w stanie utrzymać kraju 1 dzień podczas wojny, gdzie Minister Obrony mówi że nie pośle wojsk bo Afganistanu, bo cytuję "jest niebezpiecznie"?
Opieka społeczna zabierająca dzieci rodzicom za klapsa?
Drobne pieniądze na starość? (policzcie sobie jaką emeryturkę byście mieli gdybyście to co obecnie wpłacacie na ZUS (25% dochodów) wpłacali na konto 5% przez 40 lat
860 000 000 000zł długu publicznego i 2 500 000 000 000zł zobowiązań wobec emerytów?
 
ciekawy dokument, obejrzalem pierwsza czesc... w sumie to czeka i nas w tej chwili. Moim zdaniem poza socjalnym modelem panstwa glowna wine za to ponosi zbyt liberalna polityka. Jezeli rzadzilaby tam partia konserwatywno-socjalna to wygladaloby to pewnie troche inaczej (glownie chodzi mi o prawa, ktore maja dzieci, zwiazki itp). Chociaz jesli chodzi o te zwiazki to warto zauwazyc, ze kiedy ta dziewczyna wymieniala ile dzieci mialy jej mamy, macochy itp to to byla trojka-czworka, u nas z tym tak dobrze nie jest... W ogole to jest ciekawa sytuacja bo tam zaczyna sie tworzyc taka sytuacja jak dawno temu w tworzonych przez pierwszych socjalistow komunach, gdzie tez dzielono sie zonami itp. Ja oczywiscie nie pochwalam tego modelu socjalistycznego. Faktem jest, ze przykre jest to, ze wielu ludzi zyje w samotnosci, ale u nas niestety nie jest duzo lepiej, a bedzie z dnia na dzien tylko gorzej.


aha - dodam, ze to jest program frondy, ktora podaje bardzo rozne dane i nie wierze w to, ze podane tam dane nie sa wyolbrzymione

+ zobaczylem komentarze to juz wiem skad to znasz

JKM= brak takiego zagrożenia !!!
Głosujcie na Nową Prawicę Janusza Korwin Mikkego, chyba że chcecie żyć i umierać w takim zdegenerowanym społeczeństwie jak w Szwecji.
Janusz Korwin Mikke jest ratunkiem dla Polaków.

hehehe nie no, ludzie sa naiwni
 
Last edited:
Back
Top