• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Wycieki pamieci - memory leaks

zoombozo

New Member
Joined
Aug 20, 2013
Messages
8
Reaction score
0
Uzywam przerobionego silnika "yurots" 7.6 SQL pod linuxa i mam problem z lokalizacją wycięku pamięci.
Problem polega na tym, że gdy serwer startuje to zuzycie pamięci wynosi okolo 650MB - wszystko w tym momencie wygląda wporządku. W miedzyczasie wbije pare osób np. 5-10, pożniej gra np. 15-20, dojdzie np. do 30, i potem znow liczba graczy wyniesie około 20. Problem polega na tym, że gdy wieczorem sprawdzam RAM gdy na serwerze grają np. 3 osoby lub jest pusty to wynosi on 2GB. Czyli tak jakby pamięć nie była zwalniana.

Zauważyłem również, że gdy nie ma graczy na serwerze np. dam możliwość wejscia na serwer tylko sobie i nikomu innemu to przez cały dzień poziom RAMU wynosi mniej więcej tyle samo.
Dlatego problemem są "gracze" i czynnosci, które wykonują.

Probowalem diagnozowac problem za pomoca valgrinda, lecz wszystkie "wycieki", które wskazywał były drobne i szybko naprawiane.

Sprawdzałem również większość skryptów lua i tez mam watpliwosci czy to one sa przyczyna bo wyłączyłem, tyle ile było możliwe, aby gracze zostali i abym mógł sprawdzić czy to one są powodem - ale niestety przyczyny nie znalazłem
Macie jakieś pomysly na zdiagnozowanie wycieku?
 
Back
Top