• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

XML to SQL?

Status
Not open for further replies.

Seifer

P2Media.pl *****
Joined
Aug 6, 2007
Messages
75
Reaction score
0
Location
Poland, Bydgoszcz
Edit:
~ w tym temacie będe zamieszczał wszelakie pytania odnośnie OTS, aby nie zaśmiecać Forum.

Pozdrawiam.
Seifer
 
Last edited:
No to moze zacznijmy od tego, ze aby serwer mogl dzialac pod baza danych sql (zazwyczaj mysql), to musi miec taka mozliwosc wpisana w zrodlach - sam z siebie dzialac nagle pod mysql nie zacznie, bo nie ma nic z niczego.

Dalej - serwer dzialajacy na sql wcale nie jest pisany w sql. On tylko korzysta z paru tabel mysql aby w nich przechowywac informacje takie jak, np. dane graczy, hasla graczy, numery kont, zawartosc domkow, zawartosc depo, ilosc blessow itd. Skrypty action sa nadal pisana w lua, skrypty talkactions nadal sa pisane w lua, potwory nadal sa pisane w ten sam sposob, podobnie jak czary i inne tym podobne rzeczy. Wystarczy przeczytac strukture bazy danych dla jakiegos serwera, ktory jest zdolny do korzystania z niej i juz wiesz, co jest w bazie danych sql, a co nadal jest takie jak bylo (identyczne nie, no bo wszystko ma swoj postep).
 
woops didnt notice it was the polish forum, my bad XD
 
Tak jak napisałeś byłem nie wyspany i głupoty napisałem :D
Ale skoro już założyłem ten temat to będe tu pytał o wszelakie rzeczy odnośnie Open Tibia.

Pierwszę odnośnie edytowania klienta Tibii, czy da się zrobić tak aby ostatnio wpisany nr account był zapamiętywany? i co następne logowania wystarczyło wpisać hasło?
Domyślam się, że potrzebne były by źródła... a zapewne CipSoft ich nigdy nieudostepni/ł.
Moje pytanie z tąd, że kiedyś już z 2 lata temu jeszcze pod Tibią 7.6 widziałem klienta na otsie który miał haczyk czy logować automatycznie...<jak na forum na przykład> i byłem/nadal jestem tym bardzo zdziwiony o_O Nikt chyba nie napisał Klienta Tibii od początku :D

Drugie pytanko... jak zrobić aby na pasku tytułowym (u góry) zamiast Tibia pisało np. "Open tibia server ble ble ble" ? :>
 
Last edited:
W tym ci nie pomoge, ale poszukaj na otfans.net - tam na pewno jest poradnik jak zmienic podstawowe rzeczy w kliencie i na bank znajdziesz haczyk na tytul w pasku i male drobne rzeczy.

Jesli chodzi o pisnie klienta... Hum - poszukaj forum serwera Phobos :D
 
Już ktoś próbował pisać klienta on początku. I coś chyba z tego wyszło. Nazywa sie Outcast. I działa pod większość serwerów. Ale niestety grafika troche powala. ;pP
 
o_O A takie cos w ogole istnieje? Co ty w ogole chcesz przekonwertowac? Pliki graczy, kont, domkow? A moze silnik? -.-
 
Nie sądzę, żeby coś takiego w ogóle istniało...
 
Istnieje :) Ale tylko dla wersji SVN, czyli jeżeli chcesz sobie przekonwertować pliki z Evo XML na TFS (SQL) to Ci się nie uda, bo najzwyczajniej TFS używa innych informacji na temat gracza i kont (group itp.).
 
@up
Głównie dlatego tak twierdzę - ze względu na różnice w budowie-strukturze.
 
Witam.

Chce zrobić acc makera za pomocą którego można było by założyć gildie, usunąć gildie, zmienić jej nazwe, logo, zaprosić gracza, usunąć zaproszenie, nadać członkowi gildi tytuł, nadać członkowi gildi funckje (leader, vice leader), itd. Poprostu tak jak to jest w systemie gildi CipSoft'u.

Mam z tym taki problem, że nie wiem jak to zrobić od strony bazy danych.

Pomoże mi ktoś? ^_^
 
Jesli nie znasz PHP na tyle, aby obsluzyc nim MySQL to nie masz sie za co w ogole zabierac, bo w takim wypadku nie bedzie potrzebna ci pomoc, tylko ktos, kto bedzie ci musial sam to napisac.

Poza tym masz takie skrypty jak OTSCMS, czy bardziej polecany przeze mnie Smart-Ass.
 
Co do acc makera z takimi funkcjami to widzialem gdzies Swelie z takimi funkcjami, ale czy to nowa wersja "Swelia" czy poprostu ktos sam wszystko dopisal to nie wiem :>
Napewno SQL jest lepszy od XML, szczegolnie jak masz strone servera. Z XML trudno cos wyciagnac, np. jakas informacje z kazdego konta (lvl), a z SQL w PHP to 1 krotka komenda i masz np. top 100 albo od 100 do 200 miejsca osoby. Pisanie takich lub podobnych funkcji jest banalne w PHP korzystajac z SQL, wiec wiekszosc Acc makerow jest robiona pod SQL.
Co do konwertera to walaja sie rozne wersje po forach, ale glownie, zeby zmienic wersje OTS na nowsza bez kasowania bazy. Taki ktory by ci pliki Evo XML na TFS SQL przeniosl to musisz sam napisac albo znalezc kogos kto ci napisz. Nie jest to zbyt trudny skrypt, ale zeby miec pewnosc, ze wszystko OK dziala i tak sredni programista PHP musialby poswiecic z 3-4 godziny.
Ja np. 2 godziny pisalem skrypt PHP ktory zmieni w wszystkich plikach charow .xml pozycje spawnu w zaleznosci od tego jaki maja numer konta (1, 2 lub inne - priv acc/gm).
 
Następne pytanko.

Czy istnieje jakiś konwerter map z OTBM do jpg/bmp/gif/png?
Jeśli tak to proszę o link.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top